Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik felnőttkorukra pánikbeteg...

Akik felnőttkorukra pánikbetegek lettek! Vannak emlékeitek, hogy gyerekkorotokban is voltak már erősebb szorongásos problémátok?

Figyelt kérdés

Én most 26 éves vagyok. Az első pánikrohamomat 16-17 évesen egy füves cigi hozta ki. Azóta eleinte gyengébb periódusokban jött elő, pár hónapig, aztán évekig semmi. 21 évesen egy nagyon fájó szakítás, és családbeli balhék egyszerre, kicsit durván előtört, kb másfél évig tombolt aktivan. A frontin még akkor is megoldotta a bajom úgy, ahogy. Aztán mikor visszaszelidült, újból tudtam munkát vállalni, bár szorongásaim voltak, de a frontin még mindig elég volt. Egy évbe kb 1 rohamom volt. 25 Évesen tört ki megint, de minden eddiginél erősebben. Sokszor azt hittem, hogy bekattanok és egy hajszál választott el, hogy a pszichiátriára kerüljek. Ekkor irattam életembe először antidepit, de mivel borzasztóak voltak a mellékhatások és ugyanúgy szorongtam és rohamaim voltak, abbahagytam és nem mentem vissza másikért, mondván nem leszek kisérleti nyúl. Maradt a frontin, a szenvedés , és egy kis depresszió, na meg a munkanélküliség. Kb 10 hónapig nagyon szenvedtem. Most kopogjam le, egy kicsit jobb, most nem kísért az ájulásérzet a boltban, max enyhén és el tudok járni ide oda.... sőt munkát is keresek, bár parázok egy kicsit, hogy képes vagyok -e dolgozni, de a pénz kell.


Sokszor agyalok, hogy gyerekkoromban is voltak olyan félelmeim, hogy elmegyünk valahova, akkor nem birok ki pár órát pisilés nélkül, és 10 perc múlva valóban szorongtam és rettegtem, hogy jaj máris pisilni kell. Iskolában soha nem mertem szünetbe pisilni, mert marha cikinek éreztem, hogy kihallatszik a csurgás. Pedig mások is pisiltek, és senki nem csinalt ebből ügyet, csak én izzadtam, hogy nem tudok "mások előtt pisilni " . Ha hosszú útra indultunk, már idősebb koromba, a hasmenéstől féltem, hogy útközbe rámjön és milyen ciki lesz az utastársaim előtt. Ilyenkor előző nap már alig ettem, hogy nehogy, de volt, hogy igy is görcsölt a gyomrom és teljesen bepánikoltam, hogy de ciki lenne. Ezek elmúltak, mára a klasszikus pánik tüneteim vannak. Szívdobogás, ritmuszavar, szédülés, fulladásérzet, ájulástól való félelem, erős szorongás, stb.... ez hullámzó. Hol erősebb, hol gyengébb.

Lassan beletörődök és elhiszem, hogy ez genetika és együtt kell élni vele, meg a gyógyszerekkel, ha kell. Eddig a pszichologust erőltettem meg a pozitiv gondolkodást, de kezdek nem hinni benne, és lassan elfogadom, hogy ez ilyen........ Ahogy felnőttem, az egy lelki terror volt, sokáig okoltam anyámat, hogy azért vagyok ilyen, mert mindig csak megalázást kaptam, meg stb, de ebbe most nem mennék bele.

Ti mit gondoltok? hogy vélekedtek magatokról és a pánikbetegségetekről? miben hisztek?

Egyébként nemrég elolvastam a borderline tüneteit, és majdnem minden igaz rám. Tudom, hogy ez nem jelent semmit, és orvos kell eldöntse, de kicsit beparáztam, hogy mi van ha.....


2016. ápr. 11. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon tipikus a történeted. Gyermekkorban alakult ki a szorongó személyiséged, és nagyon tipikus, hogy a marihuánától robbant be. De valószínűleg amúgy is előjött volna, csak később, stressz hatására. A borderline dologról: ne akard magad diagnosztizálni, főleg ne neten olvasható leírások alapján.
2016. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ezzel van remény valamit kezdeni?

Egyébként életembe kb 2x füveztem, mielőtt bárki züllöttnek nézne. Más drogot sosem próbáltam, nem dohányzok, antialkoholista vagyok. Kávét is csak akkor, ha fáradt vagyok.

2016. ápr. 11. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Én hiszek Neked, de az az 1-2 alkalom is elég volt arra, hogy kibillentsen, hiszen a fű a Te esetedben a szorongást erősítette föl (pedig mást kellett volna), és ez szinte borítékolhatóan átcsap egy pánikba, amitől elkezdesz félni, jön a következő, és kész a baj.

Ne aggódj, ebből nagyon jól ki lehet jönni. Ha "kezdesz nem hinni" a pszichológusod, ill. a kezelésének sikerében, keress egy másikat, olyat, aki kifejezetten ezzel a területtel foglalkozik! Aztán ha jobb lesz, muszáj elhagyni a gyógyszereket (most csak xanax?).

2016. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Frontin (elvileg ugyanaz, mint a xanax) most kb hetente 2-3 alkalommal veszek be egy 0.25-öst, ha nagyon szar. Igaz most nem dolgozom, szóval túl sok inger nem is ér. Amikor dolgoztam, napi 0.5 volt az adag, es azzal is épphogy átvészeltem a napot. Igaz gyűlöltem azt a helyet...
2016. ápr. 11. 14:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Az jó, ne is szedd rendszeresen, mert hihetetlen függőséget tud okozni. A "munkaterápia" nagyon jót fog tenni, a rendszeres napi ritmus és a figyelemelterelés miatt. Csak az eleje lesz rossz, de azt túl kell élni.
2016. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen is van.

Nekem nem volt előtte semmi.

2016. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is felnőttként lettem pánikbeteg, és még füves cigi se kellett hozzá.

A lényeg, hogy MINDEN probléma forrása a gyerekkorban keresendő, a gond az, hogy leginkább abból a korszakból, amikorról még nincsenek tudatos emlékeink. Nekem egy JÓ terapeuta segített feltárni a problémáim forrását és megszüntetni a pánikbetegségem, és még sok egyéb problémát is. (Azért merem kijelenteni, hogy már nem vagyok pánikbeteg, mert voltam már olyan helyzetben azóta, amitől korábban garantáltan bepánikoltam volna, és most le tudtam állítani a rohamot még a legelején.)

2016. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!