Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Két tesó, egy ovi - ti hogy...

Két tesó, egy ovi - ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Egyik opció: a nagytesó csoportjában (ami most vegyes lesz) 2 remek óvónő van, kedvesek, viszont a nagytesónak jót tenne, ha külön lennének, mert az elmúlt években kicsit le volt terhelve a problémás társai miatt, akik most végre elmennek suliba - tehát lehetne egy szuper nyugis éve, amikor jobban kibontakozhat (ezt az óvónői mondták így).

Másik opció: a kicsi egy tiszta kiscsoportba megy az oviban, ahol viszont csak 1 óvónő van, aki merevebb, maradibb nevelési elveket alkalmaz.


Milyen szempontokat tennétek első helyre, mi alapján és hogy döntenétek? Melyik ujjamba harapjak? :)



2019. máj. 3. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Iker tesómmal külön csoportba kellett járnunk,azt mondták kell a különtér. Szerintem külön csoportba írasd őket :)
2019. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
szerintem is jót tesz a távolság. eleget vannak otthon együtt.
2019. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

a kicsinek igénye van ilyen téren a nagy társaságára? És a nagynak a kicsiére?

Nem gondolom, hogy az óvónő az, aki megmondja majd, hogy a gyerekemnek mekkora térre van szüksége, hanem én döntöm el, hogy a gyerekemnek melyik óvónő és milyen társaság (adott esteben a tesó) a megfelelő.

Unokatesók jártak együtt először a 2 nagy, majd a középső 1 évig egyedül és utána a kicsivel egy vegyes csoportba. Jó volt, volt kihez bújni, volt aki vígasztalja a másikat, ha baj volt... és egyáltalán nem lógtak együtt, mindig mindnek megvolt a saját külön baráti köre.


Mindettől függetlenül mondjuk én korosztályoscsoport-párti vagyok, tehát kiscsoportba iratnám, mint ahogy a nagy is korsztályos csoportba járna (ezért is szimpatikusabb a kiscsoportos évismétlés az évvesztesek esetében)

2019. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy félreértem.

Miért kéne a kicsit elkülöníteni a nagytól ahhoz, hogy a nagynak "nyugis éve" legyen?

Ott van 25 gyerek, köztük a testvére is. Ha a nagynak egyedül a testvérétől nem lesz nyugis az élete, akkor valamelyik gyerekkel nagyon komoly gond van!

2019. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom gyerekem ugyanabba a csoportba járt kettesével. :) Ha elmennek a problémás társai, mi a gond? A kistesó is problémás? Nekünk jó volt együtt a vegyes csoportban, most sem döntenék máshogy.
2019. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Először én is örültem, hogy egy helyre járhatnak. Viszont az óvónők tapasztaltabbak, jól ismerik a fiamat is, és a helyi viszonyokat, bízom abban, hogy nem a levegőbe beszélnek :) Érzékeny kisfiú a nagyobbik gyerekem, még ha úgymond nincsenek is összenőve a csoporton belül, akkor is felelősséget érez az öccse iránt, és tudat alatt is hatással van rá.
2019. máj. 3. 13:02
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
En a merevebb, maradibb nevelesi elveket karosabbnak tartom annal a hatasnal, ami a nagyobb gyereket erheti a kozos csoportba jaras miatt.
2019. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő vagyok, sok testvérpárral találkoztam. Egyáltalán nem zavarják egymást. Ott van a másik 20-on x gyerek, nem is igazán játszanak együtt a tesók. Viszont ha valamelyik elesik, beteg, sír, mindig a tesó az első, aki odaugrik és segít. Imádom nézni őket ilyenkor. 😊

A lányaim még nem ovisok, de mindenképpen egy csoportba tervezem őket íratni. 😊

2019. máj. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem gyerekként külön csoportba kellett járnom a nővéremtől, akkor még ez volt a szokás. Nagyon közel áltunk egymáshoz, és nekem rossz volt minden reggel, hogy elválasztanak, sőt az udvaron sem játszhattunk együtt. A lányom csoportjába rengeteg testvérpár járt, ez jót tett az egykéknek is, mint a lányom, foglalkozhatott más kistesójával. Nagyon családias csoport volt. jó szülői közösség is kialakult, mert kevesebben voltunk.
2019. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Egyszerű. Egy csoportba fognak járni, mivel egy csoportba akarnak. De jó lesz nekem most 2 évig, nem kell külön intézmenybe hordani őket :)
2019. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!