Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Pici babával hogy oldottátok...

Pici babával hogy oldottátok meg a tesó bölcsibe, oviba vitelét?

Figyelt kérdés
Hamarosan szülök. Nagyobbik fiam bölcsis. A bölcsibe én hordtam autóval, messze van a város másik végén. Ha megszületik a kicsi, akkor egy ideig apa tudja vinni, de sokáig nem kivitelezhető. Egy idő után szeretném én vinni megint, de nem tudom hogyan. Ki hogyan csinálta? Autóval vinném, ezzel nincs gond. De mikor szoptassam a kicsit, mikor ébresszem a nagyot, kit érdemes előbb összekészíteni. Mivel kocsival viszem, bébihordóval vigyem be a kicsit vagy a kocsiból kivéve kössem magamra? Valaki volt már hasonló helyzetben?

2018. jan. 11. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
De miért nem lehet ő is otthon, ha már te otthon leszel? Miért kell lepasszolni? Aztán meg csodálkozol ha féltékeny lesz a testvérére meg megváltozik veled szemben. A legtöbb lepasszolt kisgyerek úgy érzi, hogy őt már nem szeretik annyira mert van újabb, érdekesebb.
2018. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Első hónapban velem volt a nagy is, aztán mentünk lassan vissza oviba.


Miért? Mert ő kérte, hogy fél napra hadd mehessen a barátaihoz.

2018. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Bölcsibe törvény szerint csak akkor viheted a gyereket, ha dolgozol

..ha otthon vagy a picivel, akkor nem dolgozol...

2018. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

3-as, én úgy tudom, hogy a szülési szabadság ideje (tehát a csed) ebből a szempontból ugyanolyan, mintha dolgozna.

Kérdező, remélhetőleg, mire Te fogod vinni a nagyot, már valamennyire kialakul a kicsinél is, hogy mi hogy van. Pl. hogy ébredés után rögtön éhes, vagy mennyi ideig szopik, mennyit kell büfiztetni, milyen gyakran eszik, stb. Meg hogy a nagyobbik mennyire igényli, hogy csak vele foglalkozz készülődés alatt, pl. a kistestvér érkezése után amit már egyedül csinált, abban is újra segítséget kér-e. Nincs bevált módszer, de majd kialakul.

Nálunk annak idején apa vitte a nagyot oviba, a másfél éves és a néhány hetes testvérével csak érte kellett menni. Mi testvérkocsival mentünk, ha a pici elaludt a kocsiban, akkor hagytam, ha felébredt, akkor magamra kötöttem.

2018. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javasolom, hogy kicsit tartsd otthon a nagyot, csak amíg összeszokik kicsit a család az új létszámban. Plusz így talán a betegségeket is megússzátok talán az első időszakban. Egyébként én hordozóban vinném be, talán nem pont akkor lesz éhes, az autó elringatja. Ha mégis éhes, akkor az autóban megszoptatnám. De így előre azt sem lehet tudni, hogy bírja majd a hordozót, lehet ki nem állhatja majd, akkor marad a kendő, ha azt szeretni fogja. A nagy reggelizik? Mennyi idő alatt tér észhez? Mert ha eszik, meg sokáig lustizik, akkor vele kezdeném, de ha könnyen készülődik, akkor a picivel kezdeném, és csak akkor kelteném a nagyot, ha a picit már megszoptattam, és félig összekészítettem.
2018. jan. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tervezni, meg fogod oldani.

Viszont nem értem, mit keres bölcsibe a nagyobbik? Hidd el, mindenkinek jobb lenne, ha otthon lenne veletek, legalább az első fél évben. Ez tapasztalat.

2018. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő felállások voltak. Nagy aug végén kezdte a családi napközit 2,5 évesen szeptember közepén megszületett a kistesó. Egy napot sem volt otthon velünk, igaz csak délig volt, de mindennap vinni kellett, mert imádta (testvérféltékenysŕg is szerintem ezért maradt el, ő élvezte az élményeket a csanában, délelőtt én foglalkozhattam a picivel teljes mértékben, majd délután vele). Semmi gond nem volt. Apa csak 2 hétig hozta vitte a nagyobbat utána belerázódtunk. 20 km van az otthonunk és a csana között. Köv gyerkőcnél már a nagyobb ovis volt. A kocsi augban született mi novemberben szoktattuk be a középsőt 2 évesen (mivel nem volt sürgős kértem mi legyünk az utolsók). Így sem volt semmi gond, pedig először a nagyot vittük oviba, majd a középsőt a csanába. A pici a hordozóban volt addig. Hidd el a picik hamar belejönnek a menetrendbe.Pedig nekünk akkor dupla kör volt, mivel a közèpső délben jött haza a nagy meg csak 4kor.

A középsőnek épp most van egy csoporttársa akinek kistesója született. Ő is simán hozza reggel és jön érte délután.

Szóval nyugi nem lesz gond belejössz.

2018. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és a kötekedő válaszokat! Hogy mit keres a gyerek bölcsiben? Talán felvették, mert talán dolgozok, még ha terhes is vagyok. Vagy terhesen nem lehet dolgozni? Felvették rendesen bölcsibe, én visszamentem dolgozni, időközben besikerült a tesó. De ehhez senkinek semmi köze. Nem ez volt a kérdés. De nyilván könnyebb ebben vájkálni. Na végre egy kérdés amibe bele lehet kötni, mi?

A másik: nem fogom kivenni, ha eddig járt, mert szereti nagyon, igényli a társaságot. A bölcsiben sem probléma ez.

Aki a kérdéshez kapcsolódóan normálisan válaszolt, annak köszi. A többiek meg tehetnek egy szìvességet!

2018. jan. 12. 21:03
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk felulvizsgalatkor elifordult, hogy kiraktak azokat a bokcsiseket akiknek otthon volt az anyukaja, mert kellette a hely azoknak, akiknek szukseguk volt ra tenylegesen....nem kotekedek....csak szolok...
2018. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És milyen törvényre hivatkozva tudja kirakni a gyereket, ha megkérdezhetem? Főkeg hogy anyuka munkaviszonyban áll, erről igazolást vitt be, és a szülési szabadság ideje (CSED) is annak számít?Hmmm...

Nagyokos erre nem tudsz linkelni, mi? Csak a fotelből okoskodsz.

Nincs semmiféle ilyen törvény, vagy jogszabály. Kizárólag helyi önk. rendelet rendelkezhet(ne) ilyenről.

Nem én vagyok az egyetlen ilyen eset, és munkaviszonyban állok, amiről papírom van, a gyerekem így jogosan van bent. Szúrja csak a szemed, de hidd el, nem leszel vele előrébb... Jó kötekedést kívánok a későbbiekben is!

2018. jan. 16. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!