Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan oldanátok meg ezt a...

Hogyan oldanátok meg ezt a kellemetlen helyzetet?

Figyelt kérdés
A kislányomnak most lesz az ovis"ballagása",valójában egy rövid búcsúztató,kb.fél órás program,mert csak négyen kezdik idén az iskolát.Nem is szeretnék nagy felhajtást,pláne,hogy két hónapos a kisebb lányom.A helyzet a következő:párom és az én az én szüleim 4 éve nem beszélnek egymással korábbi sérelmek miatt,nem is találkoztak ez idő alatt.Vagyis ha a nagyszülőket meghívnám az apuka nem lenne ott a búcsúztatón,az én szüleimnél nincs ez az ellenállás,de mondhatni kizárt,hogy egyszerre mindenki jelen legyen.Viszont a szüleim imádják a gyerekeimet,rengeteget segítettek és segítenek.Hogy oldjam ezt meg,hogy ne legyen sértődés a meg nem hívással kapcsolatban?
2019. máj. 13. 07:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves a férjed, 3? Komolyan, felnőtt ember hogy lehet ennyire dedós, hogy a saját gyereke ünnepségére azért nem megy el, mert van ott valaki akit nem szeret? Én biztosan meghívnék mindenkit, aztán ha az apa emiatt elvonul duzzogni akkor ez van, szarjon sünt.
2019. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Mindenkit meghívnék és aki jön jön, aki nem nem.

Ismerek én is ilyen embert, mint a férjed, aki h*lye mint a hatökör, és nem lehet rá észérvekkel hatni mert fontosabb neki a saját makacssága mint az hogy ott legyen szerencsétlen gyerek ovis ballagásán. Sosem fogom az ilyet megérteni. Akkor sem, ha az ovis ballagás nem a legnagyobb dolog az életben.

Sajnállak emiatt.

Egyébként örökké ezt fogja csinálni? Későbbi alkalmakkor is? Elég gáz sztem.

2019. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
tudom,hogy az...:(
2019. máj. 13. 17:39
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, hogy a nagyszülők is szeretnének ott lenni. Még is csak az utolsó óvodás napja a gyermeknek, lezárja az élete egyik szakaszát, más valami következik. Ez meg ha kis mértékben is, de hatással lesz a családtagokra is. Plusz írtad, hogy a nagyszülők is sokat segítettek, megérdemlik szerintem ők is, hogy ott legyenek.


Én is meghívnék mindenkit. Nagyszülőket is, férjet is. Mindegyikőjüknek elmondanám, hogy nem kell beszélgetni egymással, nem kell egymás mellé állni. Döntsék el, hogy akarnak-e jönni. Ha nem akarnak, akkor lelkük rajta. De övék a teljes felelősség is: közöljék ezt a gyerekkel, magyarázzák el a gyereknek, vigasztálják emiatt a gyereket.

2019. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!