Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen jó hétvégi programokat...

Milyen jó hétvégi programokat tudnánk csinálni a kerekesszékben ülő barátommal? Hogyan kezeljem ezt az egész helyzetet, hogy ne legyen kellemetlen?

Figyelt kérdés
Mindketten 16 éves fiúk vagyunk. A barátomnak nyáron sajnos eltört egy csigolyája, emiatt ideiglenesen lebénult. Azóta már sokat gyógyult, de még mindig kerekesszékben van (elvileg nagyon rövid távot már meg tud tenni járva). Természetesen a kapcsolatunk változatlan, utána is találkoztunk, látogattam, de most mégiscsak be vagyok egy kicsit rezelve. Hétvégére áthívtam (törekszik arra, hogy minél többet mozduljon ki,sose tudtunk megmaradni egy helyben), viszont úgy érzem nem nagyon tudom kezelni ezt a fura helyzetet. Tudom, ha valakinek, akkor ez neki a legjobban "kellemetlen", és azt szeretném, hogy érezzük jól magunkat, legyünk felszabadultak. Viszont aggódok, hogy mi jó neki, mi nem, nincs nagyon ötletem egy jó programra, és lehet picit zavarba fog ejteni, amikor pl tornáztatnom kell a lábait, masszírozni, vagy ha esetleg segítségre van szüksége, akár tisztálkodásnál. Semmiképp sem szeretném, hogy kényelmetlenül érezze magát, azt szeretném, hogy jól szórakozzunk, de ebben a helyzetben eléggé el vagyok bizonytalanodva, hogy mikor mit kellene tennem, hogy viselkednem, reagálnom... Mit tanácsoltok, mit kellene csinálnom, hogy jól teljen az idő? Hogyan kezeljem azokat a dolgokat, amiktől kicsit tartok? Milyen programokat javasoltok?
2018. szept. 26. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A "kínosabb" dolgokat akár el is lehet poénkodni. Pl. Ő a király te meg a "szolga" és jegyezd meg neki viccesen hogy sokkal fog még jönni neked ezért, vagy valami ilyesmi :D

Videojátékozhattok, nézzetek filmet, videókat menjetek el sétálni, közben sztorizgassatok, hülyüljetek. Üljetek be valahova enni. Gondolkozzatok mik azok a dolgok amiket szerettek csinálni, és mindketten tudjátok is csinálni jelenlegi helyzetben.

2018. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az Életrevalókat. Na, abban a pasas teljesen mozgásképtelen. Attól csak jobb lehet a szitu a barátoddal.


Bármit teszel, vagy tesz, vedd természetesnek. Beszélgess vele mondjuk a kedvenc filmjéről. Dumáljátok ki a kedvenc játékotokat. Röhögjetek. Tornázzatok együtt.

Esetleg LAN-party?


Csak akkor kell aggódnod, ha nem tudod emberként kezelni. De a barátod, nehogy már ne tudd...

2018. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint az Életrevalókat ne vele... Csak előzetesben, hogy tudd, hogy annál jobbra számíthatsz!!!
2018. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen cuki vagy kérdező :) hogy ennyire törődsz vele.. azt hiszem ilyen egy igazi barát :)
2018. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi a jó neki, és mi nem, néhány egyszerű kérdéssel kiderítheted. Legyél vele nyílt, mindig kérdezd meg, hogyan segíts neki. Mert a körbeugrálás, kéretlen segítségnyújtás is lehet zavarba ejtő. Biztos kialakult már nála egy bizonyos rutin, ahogyan a dolgait, a tisztálkodását intézi, és ha kell segíteni, akkor biztosan szólni fog.

Programra nincs ötletem, de lehet hogy bőven elég ha csak együtt vagytok, meg dumáltok.

2018. szept. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Flagstaff ***** válasza:
100%
Beszélj vele nyíltan. Kérdezd meg, hogy mi kellemetlen, és ne titkold el előle, ha valami kellemetlen Neked. Ajánlom, hogy olvasd el Zemlényi Zoltán könyveit: Hoppárézimi, Kitiltottak és Törj át az üvegfalon, pont erről a helyzetről szól, első kézből. És jobbulást a barátodnak!
2018. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!