Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek is bunkó volt az...

Szerintetek is bunkó volt az óvónő?

Figyelt kérdés
Kislányom véletlenül lefejelte az asztal sarkát, amitől belilult a kicsi arca és be is dagadt neki. Ma ebéd után mentem érte és a látványtól majdnem rosszul lettem!!!! Az hü..e óvónőt számonkértem, hogy miért nem hívott fel azonnal. Csak azt mondta, hogy ebéd előtt nem sokkal történt és nem tartotta indokoltnak, hogy felhívjon. (Ebéd után mentem a kislányomért, tehát nem kellett olyan sokat így maradnia az oviban.)
2019. máj. 14. 19:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok, nem szoktunk ilyenért felhívni senkit, csak ha komoly a dolog. Gyakran előfordul ilyesmi, múltkor egy kislány a semmiből nekiszaladt az udvaron a fának, lett egy púp a fején,van, hogy elesnek, lehorzsolják a térdüket, sebtapasz rá és annyi. Viszont egyszer egy kisfiú leesett a csúszdáról, ott már azonnal értesítettük a szülőt.Hidd el nem minden szülő örül neki ha hívjuk ilyenekkel, volt hogy egy gyerek belázasodott, délben hívtuk a szülőt, lázzal aludt oviban a gyerek, szülő 4kor jött érte. Az óvónő nem volt bunkó veled.
2019. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem volt bunkó. Ebben a sztoriban te voltál az.

Ha engem mindenért felhívna az óvónő, kb fél oránként beszélnénk.

Ha ebéd előtt történt, és jól volt, minek telefonáljon? Telegonaljon akkor, ha betörik a feje, felmegy a láza, megy a hasa, 1 óráha hányik...

2019. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt bunkó es hülye sem. Ha minden ilyennel felhívnák a szülőket, akkor fél nap telefonálgatnának, akkor meg az lenne a baj.
2019. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Tök igaza van az óvónőnek, ilyenekért minek telefonáljon? Bármikor megeshet, semmi komoly nem történt, a lányod is túltette magát rajta. Abszolút nem indokolt a szülőt hívni ilyenkor.
2019. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
És ha felhívott volna, akkor mi lett volna? Hamarabb odaérsz? Gondolom nem is rögtön lilult be neki. Eltúlzod, nem is kicsit.
2019. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem volt indokolt, hogy hìvjon. Az arc nagyon könnyen lilul/dagad, lehet, hogy nem is volt olyan nagy az a baleset, mint amilyennek kinèzett. Lesz mèg sajnos sok ilyen, csak ettől nagyobb baj ne legyen soha!
2019. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt bunkó, ennyiért nem kellett volna telefonálni
2019. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy ijesztő volt a látvány, de az ilyen sérülések jellemzően később lilulnak be, és ha az óvónő azt látta, hogy maga a baleset nem volt komoly, plusz a gyerek is jól van és hamar megvigasztalódik, utána pedig úgy játszik tovább, mintha mi sem történt volna, akkor ez volt a helyes eljárás. Az más lett volna, ha a fejét komolyan beüti, és az agyrázkódás lehetősége felmerül.


Velünk előfordult, hogy kislányomnál már a húsvéti szünetben vettük észre hogy varosodott seb van az állán. Olyna enyhe horzsolás történt az utolsó ovis napon, hogy aznap még semmi nem látszott belőle, a kislányom sem mesélt róla. A seb láttán kérdezgettem, akkor mondta el, hogy a roller kormányának esett neki, kiderült, hogy nem is sírt, nem is szólt róla senkinek, és teljesen jól volt, pedig a seb elég rondán nézett ki két nap múlva.

2019. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%

Úgy tűnik, a GYK népe leszavazta az óvónő "bunkóságát". Megjegyzem abszolút jogosan.


Ha felszakadt volna a bőr, sérült volna a szeme, vígasztalhatatlanul sírt volna, akkor megértem, a felháborodásodat.

1x rohantam a gyerekért, mert hívtak, hogy nagyon sír, feldagadt a szeme, sétálni voltak, homokkal dobálták egymást. A megoldás pusztán annyi lett volna, hogy a visító, tiltakozó gyerek fejét/arcát a folyó víz alá nyomni, hogy kimossák a szemét rendesen -persze ők ezt nem tehették meg, mert akkor meg az a baj, hogy bántják. Hát megtettem én még ott az oviban. Mire hazasétáltunk (3 perc) már kutya baja nem volt a gyereknek.

De számtalanszor szembesültem nap végén lehorzsolt térddel, még most suliban is homlokon éktelenkedő lila púppal, feldagadt szájjal, alig mozgó dagadt, lila ujjacskával... amikor a pedagógus úgy ítélte meg, hogy kellek, mindig hívott. Ezeknél nem kellettem, ő döntése volt, vállalta a felelősséget érte, egyiknek sem lett következménye.

2019. máj. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
És ha felhív, mi lett volna? Könyörgöm, csak belilult.
2019. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!