Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Extrém válogatós gyerekeknek...

Extrém válogatós gyerekeknek mit főzhetnék?

Figyelt kérdés

Két testvér....ha lehet nem főznék kétfélér.

Egyeske: hús nem, sajt nem, sult zoldségek nem, édesség a köbön

Ketteske: hus nem sajt nem, zöldség soha semmilyen formában, paradicsom főleg nem.


Kb sultkrumoli és rizs váltják egymást, a túrógombóc/túróstészta is gyakori menü....


Kérlek adjatok ötleteket receptet hogy mi a fenét főzzek nekik?


2019. aug. 11. 20:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
1: a leveseket szeretik egyébként de persze csak a levét. És még csak véletlen se egyformát :) talán ez a legrosszabb hogy amit egyik szeret a másik nem :) mindig minimum két féle leves, 2 féle főétel 2 féle köret...az 6 féle összesen :)
2019. aug. 12. 00:48
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Tudod mikor lenne nálunk ilyen, hogy hatfélét főzünk. Pár étel még belefér, ha nem eszik meg, de azért mindennek van határa. Egyszer játszották el a fiúk, hogy semmi nem jó nekik ebédre. Pedig tényleg nem moslék volt a kaja, hanem többféle hús, leves, köretek. Esküvő utáni maradék. Apjuk bezavarta őket a szobájukba, kísérőnek kaptak tőle egyet a fenekükre, és estig nem ehettek. Akkoris az ebédet vettük elő.
2019. aug. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

Én egy napig éheztettem a 2 évesem gyógypedagógusi tanácsra.


Fáradt, hisztis, nyűgös volt, vergődött és este sem akart enni, 10 kor megetettem kenyérrel. Azóta tudom, hogy nem szabad éheztetni egy gyereket sem, a többi szakember mind fel volt háborodva a gyógypedagógus tanàcsán..


A válogatós gyerek nem direkt nem eszik, hogy bosszantson, hanem undorodik a kajàtól valamilyen okból(én csak a gombát nem bírtam).


Mi is ennénk marhaszemet meg belsőségeket az éhezés határán, de közben sírnánk, utána meg hànynánk..


Amígy a gyerek egészségét vagy az anyagi jólétet nem veszélyezteti a válogatósság, addig rendben van, teljesen természetes dolog, felnőtt korra meg úgyis változik(kedvencem a gomba)


Tésztát, carbonaras tészta szerintem passzolna az étrendbe, tejszínes, fokhagymás szósz a sonkát/csirkét minimalizálod a sajt meg beleolvad.


Szerintem gyorsan megvan, és ha hússal csinálod, egyszerűen több szaftot készíts, és húst ne merj a tányérukra, csak a szószt.


Ha rizst esznek, akkor rizskoch(nem tudom, hogy irjak) málnaszörp öntettel.


De amint látom, tojást megeszik, szóval mi szoktunk puffancsot csinálni(felfújtat túlsütöd), az mindennel lehet turbózni, és még egészséges is.


Esetleg pogácsa, tepertőspogi.


Gondolom amiben nem tudják, hogy van sajt, az nem zavarja őket.


töltött tojás, tojásos nokedli, és ha nem bírják a húst, süss csak hozzá bacont, miközben ott vannak. egy részét a nokedlinek meg locsold meg baconszafttal:)

2019. aug. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

Tejfolos teszta?!


Magamnak szornek ra sajtot is :D


Na, nalunk meg is van, ez lesz az ebed :D

2019. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként mákos tészta, diós tészta is egész jó, sós fogásnak mehet lángos, töltött palacsinták, tölthetitek melegszendvicskrémmel,tükörtojással, főttojással.. mindenki pakolja tele olyannal, amit megeszik. csemegekukoricát megeszik? az édes akkor is, ha zöldség.


Tejfölös kukoricás töltött palacsinta, nyami, vagy tojásos melegszendvicskrémes palacsinta, vagy túrós(körözöttes) palacsinta.


Tojáskrém, burgonyasaláta biztos lecsúszik.


Ehetnek még grízgaluskát, bulgurt, tarhonyát, cukkinigolyókat(olyan, mintha krokett lenne) tényleg, krokettet is.



Görögdinnye vagy főttkukorica(pláne, ha csinálhatnak hozzá fészket), szerintem bőven elég másodiknak, csak az elsőt válaszd ki.


Mellesleg bármilyen szaftos ételnek csak a szaftja is tökéletes bármelyik körethez..

2019. aug. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

13as van lepontizva pedig kb az egyetlen aki a kerdesre valaszolt. Koszonom 13...a nokedli rizskoch jó otlet azokkal futok egy kort.

Sajnos minden kiéreznek az etelbol, a sajtot is, nem tudják hogy az csak nem eszik meg a kaját ha benne van. A melegszendvicset megeszik trappistával de mikor a multkor edami sajt kerult rá eltolták...májkrémbol.is van pl.a borjumajas amit megesznek..de nem eszik meg pl a gyulait...nagyon is kiéreznek mindent ami számukra nem.finom.

Viszont mentségükre legyen mindent megkóstolnak illetve el is van várva hogy megkostoljanak mindent, de kiköpi látszik hogy nem bírja lenyelni pl a húst....nem tudom egyesek szerint itt mégis mit kellene tenni okádásra a szájába nyomni???


Sajnos.a.tejfol is tabu.

Kedves 12: igen belehet zavarni a szobaba nalam is gyakran kerup rá sor, mikor elgurul a gyógyszer hogy megint nem esznek...és akkor valoban lemegy este 2 falat....de nem érted hogy nem ez a cél? Hogy erőszakkal egyen két falatot? Hanem az a cél hogy.olyan etelt keszitsek amit szivesen megesznek és amitől az eves ÖRÖM lesz számukra és nem KÉNYSZER!


Amugy én szeretej enni nem válogatok a férjem is jó evő még a zöldséges kreálmányokat is megeszi, vetemenyes van, befőzök, az étel iránti szeretetet és tiszteletet látták mindig is, nincs okuk rá hogy ezzel akarjanak bosszantani. Amúgy is tök jó lánykák, hiszti elvétve, de az evés mégis twljesen mellékes számukra.

2019. aug. 12. 14:07
 17/21 anonim ***** válasza:
72%

Esetleg a paradicsomos húsgombóc hús nélkül? Nekem is utálja a gyerek a paradicsomot, de ha csak paradicsomlében van főzve, úgy megeszik egy két dolgot.

Esetleg rizsfasírt? Ugyanúgy mint a fasírt, csak hús helyett főtt rizs.

Tojást nem írtad, azt sem szeretik?

Nekem irtózatosan rossz evő lett, de a tojás mindig jöhet minden formában, tükörtojás, rántotta, lágy tojást különösen imádja. De csináltam már azt az újfajta receptet, nagyon guszta, külön kell felverni habbá a fehérjét, és úgy megsütni, külön rátenni a sárgáját, úgy néz ki, mint egy felhőhab.

Vagy van ez a készen vehető leveles tészta, arra pakolni valamit, amit szeretnek? Akár egy kis cukros fahéjas túró?


Gyümölccsel mi a helyzet? Nekem ha nyakon öntöm karamellöntettel, elég sokfélét megeszik.


Még ami eszembe jutott, kapros túróval töltött krumpli? Héjasan megsütve a sütőben.


Krumplis tészta, dödölle, nudli, sztrapacska, lapcsánka ami még eszembe jut.

2019. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

1. Zabkása/tejbegríz fahéjjal, pépesre leturmixolt banánnal, barackkal, vagy ahelyett egy kis lekvárral. Ha ez se kell nekik, akkor csak mézzel édesítsd a végén.

2. Palacsinta, gofri

3. Paradicsomszószos tészta bazsalikommal, oregánóval fűszerezve, esetleg egy kis fokhagymával ( az én gyerekem sem eszik zöldséget, de ezt imádja)

4. Lepcsánka, tócsni és egyéb krumplis sült tészták

5. Krumplifőzelék

6. Grízes tészta

7. Gyümölcsleves


Az én lányom sem eszik húst, de ha nagyon kevés csirkemellet beleturmixolok egy kis főzelékbe és nem látja, akkor azt megeszi. Nem tudom, hogy halakkal próbálkoztál-e, de lehet, hogy azt megtennék a te gyerekeid is ( az enyém szereti), a legegyszerűbb első körben a jó minőségű halrudacska.

2019. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Miert nem kerdezed meg oket, hogy mit ennenek? Csak jarnak kozossegbe oviba/bolcsibe, nem tudom irtad e mennyi idosek. El tudjak mondani, hogy ha ettek valami finomat es szivesen ennek otthon is :)


Egyebkent ertem, hogy nem akarsz eroszakos lenni meg barmot is rajukeroltetni, de azert mindennek van egy hatara. Amit most csinaltok az nem egeszseges egyik gyerekre nezve sem. Hogy nem eszik hust, egy dolog.. ee hogy egy fel szal repat nem tudsz nekik odaadni, a zoldseg nagyon fontos. Ket kis puhany gyenge immunrendszeru gyereket fogsz igy felnevelni, a helyedben addig mennek, amig nem talalnek olyan megoldast (pl eperturmixba rejtve egy kis zoldseg) ami mindenkinek elfogadhato. Tenyleg, nehogy mar ket kis taknyos kergessen az oruletbe meg egyetek turogombocot evekig, mert ok azt akarjak. Es ha kitalaljak, hogy marpedig ok utaljak a rozsaszin falat es igy nem mennek be a szobajukba akkor abban a szent pillanatban nekiallsz kifesteni? Ezek nem igy mennek, nyilvan kell a kompromisszum de jelen esetben te egy kiscseled vagy ako korbeugralja a ket gyereket es harcot csinal egy normalis etkezesbol. Nem kene igy felfujni, hat mar ok is tudjak, hogy ez a gyenged. Hidd el, egy X eves kisgyerek nem fogja kierezni meg a markat is a majkrembol.. ha meg megis, jobb ha mar most beiratod egy gasztro iskolaba, hamarosan eltart titeket... szorakoznak veled, te meg hagyod.

2019. aug. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk sem egyszerű a helyzet, szintén testvérek 2 év különbséggel, csak nagyobbak pár évvel. Néha már én is kiborulok, amikor főzök valami finomat és meg se akarják kóstolni. És van sok alapanyag (főleg zöldségek), amit egyik szeret, másik utál. Plusz a kisebbik tejérzékeny, tehát nála a tejes ételek kiesnek. Az a mázlim, hogy a húst és a tojást mindketten megeszik, ez a közös pont, és legalább fehérjéből eleget fogyasztanak. Köretekből sült krumplit, tésztát és nokedlit mindkettő szereti. Leveseket egyik megeszi, másik egyáltalán nem.

Neked azt javasolnám, hogy a közös kedvencekből indulj ki. Ha a tojás és a túró okés, akkor legyen az az alap (fehérje), többféle módon elkészítve vagy feltétnek. Mellé köretnek váltogathatod a tésztát, nokedlit, rizst, krumplis köreteket (ebből elég sokféle van, sült, püré, főtt, krokett stb.). Édesebb zöldségeket sem szeretik? Pl. krémlevesek, édesebb főzelékek formájában? Kóstoltak már sütőtökpürét, -krémlevest? Édesebb tökfőzelék (kapor kiszedve), sóska, borsófőzelék, finomfőzelék, paradicsomszósz? Reszelt alma-répa? Utóbbit az enyémek szeretik, egyikük a répát csak ebben a formában eszi meg. Néha érdemes kísérletezni, kisebb adagot elkészítve, hátha bejön, főleg, ha te is szereted/megeszed ezeket. Én pl. először magamnak készítettem brokkolikrémlevest, és a kisebbik rákapott, azóta egyik kedvenc levese.

Ha zöldségek végképp nem mennek, egyenek sok gyümölcsöt, ebéd után egy pohár 100%-os narancslevet, limonádét.

2019. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!