Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok arról ha valaki...

Mit gondoltok arról ha valaki azért nem akar jogosítványt és/vagy kocsit mert túl sok a hülye, figyelmetlen, nagyzolós sofőr az utakon?

Figyelt kérdés
És nem akar balesetbe keveredni emiatt.
2019. ápr. 4. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Azt gondolom, hogy olyanról állít ki véleményt amiről szemmel láthatólag fogalma sincs.

Ha elosztod a személyi sérüléssel járó balesetek számát az év óráival akkor kijön, hogy óránként kevesebb mint 2 ilyen baleset történik 93 000 négyzetkilométeren.


Lehet attól rettegni, hogy jön valami hülye, de azért a közlekedő járművek számának tükrében ez egyáltalán nem vészes. Kisvárosban, kistérségben előfordul hogy hónapokig nincs több résztvevős baleset..


Szóval szerintem az ilyen ember maga sem tudja miért nem akar jogsit, csak keres valami hangzatos alibit hogy kimagyarázza, hogy nem akar. Szerintem egyszerűbb azt mondani, hogy nem érdekel a dolog és kész.

2019. ápr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem gondolok róla semmit. Magánügye. Nem kötelezi rá senki, hogy legyen jogsija.
2019. ápr. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én örülök neki, eggyel kevesebb sofőr az utakon, még párszázezer ilyen, és talán kisebb dugók lesznek az utakon. :-)
2019. ápr. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Három éve vezetek, naponta, eddig 5-6 ilyen esettel találkoztam, de az is inkább magát veszélyeztette, pl. Kanyarba majdnem egyenesen ment (így majdnem neki a `páóznáának) én ezt nem tapasztalom, bár kisváros.. (Kaposvár) itt még a BMW-s is undexel, aőt tegnap jött mögöttem egy Maserati, (élőbe soha nem láttam) villantottam, neki, előzhet, erre vászvillogóval megköszönte, meg is lepődtem. :)
2019. ápr. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Azzal maximálisan egyetértek, hogy ha valaki bármi miatt nem akar vezetni, hát ne is erőltesse. Arra azonban fel kell hívjam a figyelmet, hogy akàr jármüvezetőkènt, akár utaskènt vagy gyalogosként mozogsz, ugyanúgy ki vagy téve ezeknek a figyelmetlen, nagyzolós sofőröknek. Sajnos még más emberek életéért felelős buszsofőrök és vonatvezetők között is akad ilyen személyiség, ők legfeljebb a rutinjuk és utóbbi esetben a szabályozottabb közlekedés miatt kevésbé aggasztóak.
2019. ápr. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Azt hogy nem sajnálom,ha valaki ennyire gyáva vagy félti magát,az ne is vezessen
2019. ápr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
ezek a dolgok az élet minden területére igazak, még sem vonhatod ki magad mindenből. ugyanúgy belekeveredhetsz a balesetbe utasként is. ha te vagy a sofőr legalább nem hibáztathatsz mást, hogy "én el tudtam volna kerülni".
2019. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Baleset érhet jogosítvány nélkül is, biciklivel, gyalog, vagy akár otthon a gép előtt ülve is.


Ettől függetlenül ha ő ettől jobban érzi magát és nincs szüksége kocsira, akkor nem kötelező a jogosítvány sem. Nekem is 30 évesen lett meg, és azóta sem vezetek napi rendszerességgel, csak hétvégente hosszabb utakon.

2019. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Hogy hülyeség.
2019. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!