Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tegyem ezen túl magam?

Hogyan tegyem ezen túl magam?

Figyelt kérdés

Van egy tíz éves ADHDs fiam. Anyám szerint elkényeztetett, azért hisztis. A férjem h képtelen elfogadni a saját gyerekét. Állandóan azt mondja, hogy nem normális, mert gyógyszert szed napi szinten. Állandóan csendre inti, veréssel fenyegeti. Ő nem tudja elfogadni, hogy nem úgy viselkedik, mint az átlagos gyerekek. Rengetegszer elmondtam neki, hogy fogadja el, mert ő ilyen, nem átlagos és sosem lesz az. De neki miért ez jutott, miért szívatja az élet. Mintha ezt én kértem volna. De igazából semmi nem jutott neki, mert sosem ül le vele tanulni, játszani, bármit együtt csinálni. Tőlem viszont elvárja, hogy ugyanazt mondjam a fiamnak, amit hallani szeretne.

Az esti lefekvésből is csak a cirkusz van. Minden este az a menet, hogy bemegyek a fiammal, lefekszik, betakarom, még beszélgetünk. Sokszor ilyenkor mond el dolgokat. Aztán puszi és kijövök. A férjem elvárja, hogy egyedül menjen lefeküdni, mert így homokos lesz a gyerek. Nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről.


2020. jan. 26. 17:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a logikát. Mitől lenne meleg?
2020. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Az öccse meleg nagyon sokáig az anyjával együtt aludt.

A pszichológust hülyeségnek tartja.

2020. jan. 26. 19:37
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 9 éves, ADHD-s. Amíg nem volt meg a diagnózis, én is gyakran megkaptam a családtól, hogy "nem jól nevelem". A férjemmel nincs jó kapcsolata, ő is nehezen tolerálja a fiunk viselkedését, de úgy látom, van ebben némi lassú javulás. Túlnyomórészt én foglalkozom a gyerekekkel (van egy kistestvére), mert a férjemnek nincs hozzájuk türelme és amúgy is sokat dolgozik.

Sokat olvastam az ADHD-ról és pszichológushoz is jártunk, így ha valaki kritizálja a nevelési módszereimet, könnyedén leszerelem. A férjemmel is így volt, azért néha még próbálkozik. Este lefekvés előtt én is beszélgetek a fiammal, nagyon jó a kapcsolatunk, ebbe senkit se engedek beleszólni.

Lehet, hogy a férjedre is ráférne egy kivizsgálás, elképzelhető, hogy neki is vannak problémái az idegrendszerével. Az is jó lenne, ha elbeszélgetne sorstárs (jobb hozzáállású) apukákkal.

Sajnos a problémás gyerekek szülei körében elég gyakori a válás. Nálunk is voltak nehéz időszakok, de kitartunk egymás mellett.

2020. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
a gyereked beteg, ezen a férjed gúnyolódik, fenyegeti, megalázza, le se szrja, és még tőled is meg akarja fosztani szegény gyereket, te meg erre azt mondod, hogy neeeem, nagyon jól elvagyunk így együtt, nem kell ezt az erőszakos fszt eltávolítani a gyerek mellől... nem csak a férjed nem nevezhető apának, de te se nagyon anyának, hallod
2020. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyunk jól el. De jelenleg nem tudok hova menni.
2020. jan. 27. 17:44
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy ha a férjed a pszichológust hülyeségnek tartja, akkor miért fogadta el, hogy egy (gondolom) pszichiáter a gyerekének gyógyszert írt fel? Nem voltatok konzultáción a kivizsgálása után? Ott nem mondták el, hogy mi a szitu, nem adtak tanácsot, miként kellene viselkednetek a gyerekkel?

Szerintem érdemes lenne a kezébe nyomni egy kis olvasmányt arról, a rossz szülői hozzáállás mennyire ront a gyerek helyzetén.

Online elég korrekt leírás van erről pl. a Fimota közopnt honlapján, de pl. Dr. Máté Gábor Szétszórt elmék c. könyve elég jó szerintem (ő orvos, nem lélekbúvár, talán a férjed számára is „valaki”), pláne mert ő maga is ADHD-s, és elég szépen megfogalmazza, miket élt át, milyenné tette a családját is azáltal, hogy csak felnőttként derült ez ki róla. (Halkan mondom, de még a végén az is kiderülhet, hogy a férjednek is hasonló problémája van.)

Az esti lefekvésnél a beszélgetős szitu a lehető legjobb, amit tehetsz a fiaddal, erre nagyon nagy szükségük van a gyerekeknek!

Nem minősítem a férjedet, jól leírták előttem, amit én is gondolok ennyi infó alapján róla. :(

2020. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

Van valamelyik szuperdada visszatérben egy ADHD-s fiúcska.

Egy kész tanulmány az apa arca, és mosolya, amikor megpróbál máshogy állni a gyerekéhez, és az azonnal veszi a lapot.

Az esti szertartások pedig igenis kellenek, minden gyereknek a megnyugváshoz, egy ADHD-s nek meg főleg.

2020. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ő sosem jött a pszichiáterhez . Sosem olvasott utána a dolgoknak, pedig sok könyvünk van a témában. Én mesélek arról, amit olvasok, aztán vagy eljut a tudatáig és elfogadja, vagy rámhagyja.
2020. jan. 28. 09:23
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyű neked.

Mégiscsak el kéne vonszolni apukát a pszichiáterhez. Pestiek vagytok? A Vadaskertben szülőcsoportokat is szoktak szervezni.

Ha semmi nem megy, legalább a gyerekkel beszélgess el arról, hogy miért ilyen vele az apja. Bár nem nagyon tudom, hogy lehet ezt úgy elmondani, hogy ne zavard vele össze szegényt. Nyilván meg akarna feleni az apjának, még akkor is, ha most úgy tesz, mintha nem érdekelné.

Pont a héten mondta nekem egy elsős kislány olvasásfelmérés közben, hogy nagyon izgul, mert "apukám nem akarja, hogy ilyen pancser legyek". Tényleg nem tud olvasni szegényke, de hogy a "ne legyél pancser" felszólítás nem segít rajta, az biztos.

2020. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
ú, utolsó, amikor ilyeneket olvasok, mint a sztorid a kislánnyal, meg kérdező, aki szerint totál rendben van egy ilyen tagot a gyereke közelében tartani... legszívesebben vennék egy nagy házat, egy nagy, tágas kerttel, és elrabolnám bele ezeket a szegény teremtményeket... (és ha a tisztelt spermadonorok elgondolkoznak magukon, beszélgethetünk a visszakapásról, addig nem)
2020. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!