Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnék babát, de a párom...

Szeretnék babát, de a párom nem akar. Hogy tegyem magam túl ezen?

Figyelt kérdés
Van egy 20 hónapos kisfiunk,s nagyon szeretnék még egy babát,de a párom még nem akar. Most esti gimnáziumba járok,s meglesz az érettségim. Ti mennyit várnátok a következő babával?
2016. nov. 14. 19:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2016. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
20, a párom 24
2016. nov. 14. 19:14
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy van, nem lesz több, de ha lett volna, olyan 5-6 évet tartottunk volna ideálisnak két gyerek között.

És már bocs, de a párodnak van igaza. Ha még érettségid sincs, akkor előbb legyen, aztán vállalj még egy gyereket. Sőt, előtte sem ártott volna előbb végzettséget szerezni és utána babázni.

Mert gyerek nélkül is nagyon nehéz egy sima érettségivel elhelyezkedni dolgozni, nemhogy 1, vagy 2 kicsi gyerek mellett, pláne érettségi nélkül.

Tudod valamiből fel is kell tudni nevelni két gyereket.

Gondolom túl idős se vagy, szóval biztos van időd.

Mellesleg két pici gyerekkel sokkal nehezebb, mint ott, ahol nagyobb a korkülönbség a kettő között.

2016. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ti mennyit várnátok a következő babával?"


Amíg elöször emgvan az érettségid, utána megfelelö szakmád illetve ezután egy biztos és normálisan fizetö munkahelyed.


A semmire nem vállalnék egy gyereket sem, nemhogy kettöt. (Habár szerintem az elsö is baleset volt nálatok...)

2016. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
4# nem baleset volt. Párom dolgozik. Én nem mennék dolgozni,csak ha beüt a krakk. Jól megélünk,szoval anyagi forrás lenne rá.
2016. nov. 14. 19:23
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

"nem baleset volt. Párom dolgozik. Én nem mennék dolgozni,csak ha beüt a krakk"

És ha a párodat kirúgják netán, akkor mi a fenéből fogtok élni?

És ha egyszer megromlik a kapcsolatotok és külön mentek, akkor mégis miből fogsz nemhogy egy, hanem két gyereket egyedül nevelni? Mert a gyerektartás nem lesz annyi, mintha két egész jövedelmet raktnátok össze.

Tudom, nem ebből kell kiindulni, csak ha már az ember gyereket vállal, akkor azt felelősségteljesen tegye, minden helyzetre felkészülve...

2016. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Párodnak kezd megjönni a magához való esze, azért nem akar még egyet. Mert ő tudja, hogy a krach (és nem krakk) bármikor beeshet. 20 éves vagy és még nincs érettségid, mi lenne, ha megcsinálnád? Gondolom párod is ezt szeretné. És miért ilyen sürgős a következő gyerek? Dolgozni már nem akarnál elkezdeni vagy mi? Ha még csak 20 lennék és majdnem két éves lenne a gyerekem, várnék vagy 5 évet. De nekem nem lett volna 20 évesen két éves gyerekem, főleg direkt, szóval nem vagyok mérvadó, ellenben az én adómból is kapod/kaptad a pénzed, így a 0 Ft-od után, amit valaha megkerestél.

Párod miért nem akarja? nem mondtad.

2016. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%

Mennyit várnék? Ameddig a férjem meg nem gondolja magát. Ha ez 1 év, akkor annyit, ha 5 év, akkor annyit.

Addig pedig tanulj, dolgozz, lássa rajtad, hogy már nem az a csitri 17 éves vagy, akit annak idején teherbe ejtett, hanem érett, felelősségteljes nő.

2016. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Jah,persze,te 18 évesen a 22 éves pasikáddal(aki természetesen legalább 300-400ezret keres,hogy titeket eltartson) teljesen tudatosan,megfontoltan vállaltatok gyereket a semmire!

Aha,majd mindjárt elhiszem.

Előbb talán gondolkodj,mert ez a "babucika,babucika,mindenáron" felfogás nem vezet jóra!

2016. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Azt mondja,ha leteszem az érettségit lehet. S nem keres 300 ezret de van anyagi háttér,gazdag ősök stb
2016. nov. 14. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!