Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tegyem ezen túl magam?

Hogyan tegyem ezen túl magam?

Figyelt kérdés

Van egy tíz éves ADHDs fiam. Anyám szerint elkényeztetett, azért hisztis. A férjem h képtelen elfogadni a saját gyerekét. Állandóan azt mondja, hogy nem normális, mert gyógyszert szed napi szinten. Állandóan csendre inti, veréssel fenyegeti. Ő nem tudja elfogadni, hogy nem úgy viselkedik, mint az átlagos gyerekek. Rengetegszer elmondtam neki, hogy fogadja el, mert ő ilyen, nem átlagos és sosem lesz az. De neki miért ez jutott, miért szívatja az élet. Mintha ezt én kértem volna. De igazából semmi nem jutott neki, mert sosem ül le vele tanulni, játszani, bármit együtt csinálni. Tőlem viszont elvárja, hogy ugyanazt mondjam a fiamnak, amit hallani szeretne.

Az esti lefekvésből is csak a cirkusz van. Minden este az a menet, hogy bemegyek a fiammal, lefekszik, betakarom, még beszélgetünk. Sokszor ilyenkor mond el dolgokat. Aztán puszi és kijövök. A férjem elvárja, hogy egyedül menjen lefeküdni, mert így homokos lesz a gyerek. Nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről.


2020. jan. 26. 17:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%

Talán nem kellett volna egy ilyen primitív véglénnyel gyereket vállalni. Az egyetlen megoldás ha elválsz ,hiába írunk mi itt akármit.

Szegény gyerek ,szerinted hogy esik neki,hogy az apja így bánik vele? Neked anyaként védened kéne ettől ,nem asszisztálni hozzá,meg elfordítani a fejed mert gyenge vagy lépni.

2020. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%

Könnyű azt mondani, hogy váljanak el. Régebben nekem is voltak ilyen gondolataim, de mérlegelnem kellett, mindenki érdekeit számításba venni. Ha elváltunk volna, akkor mindkét gyerekemnek kvázi apa nélkül kellett volna felnőnie, az egészségesnek is. El kellett volna költöznünk, ovit, iskolát váltani, ami szintén rossz lett volna a gyerekeknek. Nehezebbek lettek volna a mindennapok, pl. kire bízzam a gyerekeket, ha nekem valami dolgom van vagy akár megbetegszem. A férjemmel sosem szoktunk veszekedni, kizárólag a nagyobbik fiam nevelésével kapcsolatban vannak néha vitáink. Néha "lelépünk" pár napra kettesben, ilyenkor jól érezzük magunkat együtt, kicsit töltődünk. Otthon pedig néha jó, ha a férjem is ott van, amikor a fiam éppen dührohamot kap valami miatt. Régebben sokszor előfordult, hogy nekem támadt vagy csúnyán szidott, és a férjem tudta hatékonyan leszerelni. Szerencsére most sokkal nyugisabb, de jó tudni, hogy nem egyedül kell ezekkel a helyzetekkel szembenéznem a jövőben, ha lesz még ilyen.

A kérdezőnek is nyilván megvannak az okai, hogy nem válik el, és szeretné, ha a férje hozzáállása a gyerekneveléshez javulna. Szerintem nem nagyon fog, de ahogy a gyerek nő és változik, okosodik, sokat javulhat az otthoni helyzet. Az én férjem is néha elmondja a véleményét, meghallgatom, aztán csinálom tovább a dolgomat úgy, ahogy én jónak látom. Vitákba már nem nagyon megyek bele, nincs sok értelme.

Arra azért kíváncsi lennék, mi történne, ha én egy hétig valamilyen okból távol lennék. Vajon amiről elméletben úgy gondolja a férjem, hogy ő jobban csinálná, a gyakorlatban is beválna, vagy rájönne, hogy mégiscsak jobbak az én módszereim? Még sosem volt velük nélkülem pár óránál hosszabb ideig...

2020. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
53%

Apa nélkül jobb felnőni,mint egy olyan apával aki azt mondja rád nem vagy normális,veréssel fenyeget és az a legnagyobb problémája,hogy homokos lesz a gyerek mert az anyjával alszik.

Értjük,hogy oka van amiért nem váltatok el = neked kényelmetlenségekkel járt volna . Ez csak önigazolás kedves utolsó .. nekünk hazudhatsz,de magadnak nem . És ha a te férjed is így viselkedik a "beteg" gyerekeddel,akkor szégyellheted magad ,hogy ennek kiteszed.

2020. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Keress másik férjet! Sürgős és fontos! A jelenlegi egy idióta...
2020. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!