Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem a dühkitörései...

Hogyan kezeljem a dühkitöréseimet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11 éves lány vagyok! Dühkitöréseim vannak van hogy naponta akár többször is! Nem könnyen idegesedem be de ha igen akkor arra gondolok h mi értelme az életemnek néha megszorítom a nyakam és benyomom a gégémet v mi van ott? Akkor azt érzem hogy sokkal jobb lenne ha meghalnék! Ezt meséltem az egyik legjobb barátnőmnek és azt mondta ilyenkor gondoljak a családomra! Nem nagyon segített... Mit tegyek?
2010. júl. 23. 19:49
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Oké! Köszi a válaszokat! Anyuval beszéltem! Azt mondta nem kelll dokihoz elmenni! beszélgessek sokat vala és a testvéreimmel(velük úgy se fogokk beszélni ezt neki is megmondtam, meg se hallgatnánka a bátyáim) és persze beszélgeessek sokat az unoka nővéreemel ő 15 éves! Anyu azt mondta neki is volt ilyen korszaka és neki is sikerült orvos segítsége nélkül túllépni a dolgokon! Persze a barátnőimmel is annyit leszek amennyit csak akrok! És ha nem változnak a dolgok akkor elmegyünk egy pszihológushoz! Szerintem így jó lesz! Nektek mi a véleményetek erről?
2010. júl. 25. 09:27
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

Szem becsuk, sok sok mély lélegzetvétel.

Ha meg nem segít akkor nyugottan szorongasd a nyakad...mert magadat úgy sem tudod megfolytani.

2010. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó rosszindulatú válaszolóval ne foglalkozz!

Szerintem így jó lesz, de továbbra is beszélgess folyamatosan anyukáddal (még ha a tesóiddal nem is)! Emellett a barátnőkkel, unokanővérrel is persze, ha gondolod, de anyukáddal mindenképp fontos!

Még talán annyi, hogy próbálj más dolgokra koncentrálni, pl. tanulás, barátnők szerelmi élete, stb. elmúlhat a problémád észrevétlenül, de ha mégsem, akkor mindenképp felnőttel beszélj, elsősorban anyukáddal!!

2010. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen szakembert javasolnék! Ne haragudj, de Anyukád kicsit homokba dugja a fejét. Mert lehet, hogy magától is megszünik ez az állapot, de mi van ha nem? Szerintem ez nagyon nem normális. Iskolaorvosnak meséld el, elküld pszichológushoz, lehet van iskolában is pszichológus, sokkal jobban járnál vele és hamarabb megoldódnának ezek a dolgok. mert ezen lehez segíteni, de szakember kell!
2010. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindegyik válaszin elmosolyogtam amelyik az iskolaorvost írta! Senkinek nem tűnt fel h nyári szünet van?
2010. júl. 27. 08:05
 16/19 anonim ***** válasza:
hordjál magaddal stresszlabdát, és azt szorongasd, ne a nyakad!
2010. aug. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
De feltűnt, hogy nyári szünet van, de gondolom nem egyik napról a másikra jött elő ez a problémád és ha eddig ráért, akkor ez nem akut esett, hogy néhány hétig ne várhatna az ügy. De ahogy gondolod! Akkor az iskolaorvos helyett írok háziorvost. Így már megfelel?
2010. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
én firkálással vagy felesleges dolgok tönkretételével vezetem le, vagy keresek egy vicces műsort a TVben vagy a neten:)
2010. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a világon minden ember elgondolkozott (vagy ha nem, majd fog), hogy milyen lenne a világ nélküle. A pesszimista fajtája többnyire ugyan azt gondolja: jobb. De ez NEM igaz! Az élet olyan, mint az emberi test. Mindennek megvan a maga feladata, amit más nem tud elvégezni. Erre gondolj! Lehet, hogy per pillanat úgy érzed, hogy jobb lenne meghalni, de hidd el, MINDIG van miért élni! Szorongass egy stressz labdát, tépj szét egy zsepit, sírj, kiabálj, de NE bántsd magad! Ha nem javul, ill. romlik a helyzet a pszichológussal való beszélgetés egyáltalán nem ciki, ne félj elmenni. Ha nem is redszeresen, de egy két beszélgetés is sokat segíthet. Jobbulást és élved a szünetet, amíg még lehet:)
2010. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!