Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Baj, ha egy 27 hónapos kislány...

Baj, ha egy 27 hónapos kislány még nem beszél?

Figyelt kérdés
Járni is későn kezdett, már elmúlt 18 hónapos amikor elindult. Egy pár szó van amit néha kimond, ezen kívül max állathangokat utánoz. Ha éhes vagy szomjas, akkor sem mondja azt, hogy enni, inni, csak elkezd hisztizni... Mi lehet a probléma, hova kellene vinni vizsgálatra?
2020. ápr. 26. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én ennyi idősen vittem a lányomat felmérésre a korai fejlesztőbe, vagy viheted nevtanba, vagy budapesten a beszédvizsgálóba, mindenképpen kérnek előtte egy hallásvizsgálatot. Pillanatnyilag egyiket se fogod tudni megcsináltatni. A "gyógymódok" közül a tsmt a legjobb.
2020. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Minden gyerek más, a beszédfejlődés pedig egy hosszú folyamat. Viszont általánosan azt tudom mondani, hogy ilyen korban már a gyerekek többsége pár szavas mondatokban tud beszélni, nem tudnak mindent kifejezni. Én úgy tanultam hogy kb. 200 szót kell ismerniük ennyi idősen. Azt tudom tanácsolni, hogy fordulj szakemberhez, aki tud segíteni.
2020. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Császár Csilla 1979 válasza:
100%

Nekem egy 29 hónapos lányom van, aki szintén nem beszél. Németországban élünk, de magyarul beszélünk vele.

12 szót mond, az utasításokat megérti pl: hozd ide a cipődet, dobd ki a szemetet, add ide az cumisüveget stb. Igenre és nemre nem tud reagálni, nem érti, ha megkérdezem, hogy pl éhes-e. A hallásával nincs gond, a nevére figyel.

Babanyelven rengeteget dumál, jókedvű, barátkozós kislány.


Aggódom, mert decembertől oviba megy, és németül fognak kommunikálni vele.

A tsmt tornáról sokat olvastam, időpont is volt, de sajnos nem tudtunk elmenni. Így itthon tornázok vele, egyensúlyfejlesztés stb. Azóta használ aktívan szavakat...előtte szinte semmit.

2020. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Logopédus vagyok és egy kétéves gyermektől a 20-50 szavas szókincs az elvárt (ebbe beletartoznak az állathangok is, ha azzal nevezi meg őket).

Segítségért a helyi szakszolgálathoz tudsz fordulni, de sajnos tényleg nem biztos, hogy most fogadnak titeket :( Kereshetsz esetleg online dolgozó logopédus.

2020. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem telibe 3 éves korában kezdett el beszélni, kérdeztem az okosokat hogy gond ez azt mondták hogy nem majd megszólal ha akar. Addig profi szinten mutogatott de olyan szinten hogy a nála idősebb gyerekek is át vették tőle ezt a szokást
2020. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!