Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mihez kezdjek ha nem ovodaéret...

Ana87 kérdése:

Mihez kezdjek ha nem ovodaérett a fiam? Kérjek szakvéleményt és bölcsi, vagy nyugodtan vigyem oviba?

Figyelt kérdés

Most töltötte a fiam a 3-at, szeptemberben ovikezdés, de láthatóan le van maradva. Szobatisztaság: csak meztelenül megy bilire, nem is szól.

Szavakat ismer és mond, inkább a saját kis nyelvén magyaráz, az evéssel is gondok vannak, nagyon válogatós és nem hajlandó önállóan enni. Elvinném felmérésre, hogy milyen fejlesztésre van szüksége, de az ovit még erősnek tartom. Igazából most van szerintem azon a szinten mint tavaly a bölcsiben a többi gyerek kb. Amúgy nagyon energikus és kíváncsi, sokat szeret kint játszani.

Kíváncsi volnék mások tapasztalataira ezügyben.



2020. jún. 7. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Az én lányom sem volt még szobatiszta amikor oviba ment, 1 hét alatt szobatiszta lett ahogy elkezdett oviba járni. Nyilván látta a többi gyerektől. Emiatt ne aggódj egy-kettőre szobatiszta lesz. És ha elfogadsz egy tanácsot vegyescsoportos oviba irasd be, sokkal több mindent tanul így.
2020. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andi80018 ***** válasza:
63%
Szerintem jobb lenne, ha bölcsiben maradna még egy évet a gyerek. Én is át akartam íratni oviba 3 évesen, és azt mondta az ovi vezetője, hogy jobban jár, ha még egy évet bölcsibe jár. Sokkal jobb, kevesebb gyerek van, nincs para a szobatisztaság kérdésnél sem...Nagyon szerette, két évig így bölcsis volt.
2020. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Miért megy oviba? Menjen bölcsibe. Az én lányom is 3 évesen ment bölcsibe. Márciusban lett 3 éves. Januárban kezdte a bölcsit, szeptemberben az ovit 3.5 évesen.

3 évesen még nem beszélt és pelusos volt. Szeptemberre utólérte magát.

(nem vették fel hamarabb, pedig orvosi papírunk is volt és dolgoztam is..)

2020. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Annak mi a menete ha ovi helyett bölcsibe adnám? Oviból megkaptuk a felvételi papirját, viszont a bölcsi ahova tartozunk az szépen felszerelt, nagy udvarral és sok játékkal, de 3 huszonéves nevelő volt a csoportban és úgy láttam, h az öltöztetésen és a pelenkázáson kívül nemnagyon erőletették meg magukat a fiammal. Bevittem 9re és délbe hoztam el mert nem evett. Másfél hónap utan kivettem. Ráadásul most legkésőbb oktoberben költöznénk vidékre, decemberben pedig jön a kistesó is. Először bölcsit keressek és intézzem el és utána beszéljek az ovival h mégis bölcsibe megy?
2020. jún. 7. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Az a baj, hogy a bölcsibe előre kell jelentkezni. Menj be és érdeklődj. Esetleg kérj a háziorvostól ajánlást a bölcsihez.
2020. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom mindenhol ugyanúgy van e, de mivel az én gyerekem se beszél utána érdeklődtem valamikor február közepe felé, hogy mi hogyan megy ilyenkor.Azért ajánlották ,hogy irassam be bölcsödébe, hogy mikor betölti a 3. életévét decemberben akkor muszáj legyen átvennie az óvodának úgymond így nem tudtak volna kényszerhelyzetbe hozni, hogy tartsam itthon még egy évet.Viszont 3 évesen muszáj átmennie oviba(bölcsődébe nem maradhat).3 éves gyereket, itt nálunk pld biztos hogy nem vesznek be.
2020. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utánakérdezek, holnap ugyis megyünk védőnőhöz státuszra. Ő csak tudja, hova lehet menni felmérni a gyerkőc képességeit. Tudtommal van kerületi, de fizetőst is találtam a környéken. TSMT tornára amugy is vinni szeretném szeptemberig😊
2020. jún. 7. 22:10
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
A lányom teljesen ugyanolyan, mint a fiad, szintén most lett 3 éves, a beszéd nem kell az ovihoz, a szobatisztaság általában ovi előtti nyáron jön össze, én reménykedek, szerintem neked is azt kellene, egy nagy 3 évesnek, már nem akkora buli a bölcsi.
2020. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A védőnő azt mondta, mivel már betöltötte a 3 éves kort kötelező az ovi, de szerinte se erőltessem a bölcsit, jót fog tenni a gyereknek ha oviba megy. Szerinte a szobatisztasággal se lesz gond ha már csak a bilit használja meztelenül, max az ottalvással még várhatunk, hazavihetem ebéd után. Hát próba cseresznye. Ezektől függetlenül egy kis külön foglalkozás a nyárra nem árthat.
2020. jún. 8. 18:52
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Felmérésre pedig a Pedagógiai Szakszolgálathoz lehet menni. Javaslom, érdeklődj náluk telefonon.
2020. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!