Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mihez kezdjek ha nem ovodaéret...

Ana87 kérdése:

Mihez kezdjek ha nem ovodaérett a fiam? Kérjek szakvéleményt és bölcsi, vagy nyugodtan vigyem oviba?

Figyelt kérdés

Most töltötte a fiam a 3-at, szeptemberben ovikezdés, de láthatóan le van maradva. Szobatisztaság: csak meztelenül megy bilire, nem is szól.

Szavakat ismer és mond, inkább a saját kis nyelvén magyaráz, az evéssel is gondok vannak, nagyon válogatós és nem hajlandó önállóan enni. Elvinném felmérésre, hogy milyen fejlesztésre van szüksége, de az ovit még erősnek tartom. Igazából most van szerintem azon a szinten mint tavaly a bölcsiben a többi gyerek kb. Amúgy nagyon energikus és kíváncsi, sokat szeret kint játszani.

Kíváncsi volnék mások tapasztalataira ezügyben.



2020. jún. 7. 18:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

Ki mondta, hogy le van maradva a gyermeked? Te? Vagy egy állítólagos szakember? A szakmámba vág a kérdés. Amiket írtál, az alapján semmi gond vele. Négy éves korig óriási a szórás a gyermekek szobatisztává válása, beszédérése tekintetében, de még kisebb életkori eltérések a járás kialakulásában is van (10-22 hónapos kor között). Egészséges esetben!


A felesleges fejlesztés az, ami káros! Ne vidd tsmt-re. Bár nem feltétlen árt, de sokszor igen. Ilyen kicsi gyerekeknél nem szabad bedőlni a korai fejlesztésnek, mert az csak és kizárólag a problémásaknak használ!


Persze dönthetsz úgy, hogy sem nekem, se a védőnődnek nem hiszel...

2020. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk fel sem veszik, ha nem szobatiszta. Tudom, hogy sok helyen ezt nem veszik annyira szigorúan, de az óvoda már közoktatási intézménynek számít, a bölcsi meg közegészségügyinek. Tehát teljesen mások az előírások, pl. a bölcsiben van elkülönített pelenkázó. Az oviban az óvónő elvileg nem is teheti tisztába a gyereket, nincsenek meg a megfelelő körülmények.

Emlékszem nálunk volt egy-két anyuka, aki mondta, hogy szobatiszta a gyerek, de alváshoz még kell a pelenka, adják rá. Nem adták rá, ők nem pelenkázhatnak. Inkább húzta át az egész ágyat, öltöztette át a gyereket, most ez mennyivel higiénikusabb? Na, mindegy.

Szerintem is maradjon még a bölcsiben. Ha a közösségen múlt volna, akkor ott is lehetne szobatiszta, mert ott is van aki, már szobatiszta, szóval tőlük eltanulhatta volna már. Egyébként az is lehet, hogy 1 hét alatt behozza, nálam úgy lett mindkét gyerekem szobatiszta. Ha megérik rá, akkor pár nap.

Egyébként a tsmt nem káros. Ártani biztos nem fog, max. semmi értelme.

Káros akkor lehet, ha a gyerek nem akarja csinálni, és erőlteted.

Én vittem a fiamat egy pasihoz, hát azóta is mondom mindenkinek, hogy őt be kéne tiltani. 15 percig csinálta a gyerekem, utána nem volt hajlandó, de tényleg mindent megpróbáltam. Szóltam neki, hogy ő a gyógypedagógus, segítsen, erre az volt a válasz, hogy én vagyok az anyja, nekem kell tudni motiválni.

Óra után meg elhordott mindennek, hogy szedjem már össze magam, egy iskolakerülő, drogos gyereket nevelek, mi az, hogy nálunk az van, amit a gyerek akar?! (3 éves volt.)

Mondtam a védőnőnek, neki értelmi fogyatékos a gyereke, ő is mondta, hogy egyszer vitte ehhez a pasihoz, hasonló élményekkel távozott, nem is ajánlja senkinek. Ellenben a kolléganőm teljesen egészséges gyereke imádta, és jaj, de jó volt. Mondjuk nem tudom minek, hogy ne unatkozzon a gyerek. Akinek nem okoz nehézséget, azok szeretik.

Én 5 évesen vittem megint a gyereket egy csajhoz, ott sem szerette a gyerekem, de ő legalább tudta motiválni. Hogy használt-e nem tudom, sokat fejlődött a gyerekem, de lehet, hogy a torna nélkül is ilyen lenne, ki tudja.

2020. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!