Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez normális viselkedés egy...

Ez normális viselkedés egy 3,5 éves gyereknek vagy valami gond lehet vele?

Figyelt kérdés
Pl takarítok és 5x abba kell hagyni mert mindig van valami baja vagy nem jó a mese a tvben vagy a játékot nem tudja összetenni vagy ez vagy az. Ha mesét néz is ugrál közbe, nem tud 10 percig nyugton lenni, evés él ugyanez izeg mozog folyton. Találkozunk valakivel nem tudunk 2 mondatot váltani egymással mert folyton közbeszól, hogy rá figyeljünk, telefonálni se tudok tőle. Kiscsoportos, oviba még erre nem volt panasz. 5 percet nem tud egyedül játszani, folyton anya anya. Semmit se tudok tőle csinálni,kezdek már idegileg egyre jobban kikészülni ez az igazság. Mindig én vagyok vele, apja rengeteget dolgozik, nagyszülők szintén dolgoznak. Ezt majd kinövi vagy valami gond lehet vele?
2020. jún. 12. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj hogy mindig ugrálsz neki. Ha beszélgetsz valakivel rászólsz hogy most anya beszélget. Ha nem fontos amit akar, akkor nem hallod meg és kész.
2020. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Normális. Azt akarja, hogy vele foglalkozz. Nekem meg az 5 évesem is csinálja. Ilyenkor meg kell mondani neki, hogy most nem érsz rá, majd ha azt amit csinálsz, befejezted, akkor mész.
2020. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Így szoktam de akkor is folytatja vagy elkezd hisztizni.
2020. jún. 12. 11:20
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne engedj a hisztinek. Ő csak hisztizzen, te meg ismételd el újra és újra, hogy ha végeztél mész. Egy idő után rá fog jönni, hogy a hisztivel semmit nem ér el, és le fog szokni róla.
2020. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ez hogy nem tud nyugodtan ülni, tévézni se semmit ez nem baj? Nagyon eleven és be sem áll a szája
2020. jún. 12. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Az én 4 éves fiam is hasonló, bár ő jobb napjain azért eljátszik nélkülünk valameddig, de a "nem tudunk 2 mondatot váltani" részt mintha rólunk írtad volna, ő is nagydumás és nem viseli el, ha csendben kell maradnia. Pedig nem engedünk neki, minden ilyen alkalommal rászólunk, hogy most anya beszél apával, utána mondhatja amit szeretne, várja ki a sorát. Általában puffog ilyenkor, de amúgy is tök hasztalan, mert legközelebb megint ugyanúgy beleszól, kb. 1 éve ez megy. Örülök, hogy ennyit beszél, brutális szókincse van, de ez napi x-szer már akkor is bosszantó, megértelek.

Ha hisztizik, hadd hisztizzen, én is azt mondom. Nálunk is előfordul... Mindennél jobban szeretem, de ideje elkezdenie barátkozni a ténnyel, hogy nem lehet mindig ő a világ közepe.

2020. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen szokványos a 3 éveseknél, mind a figyelemtartás ideje, mind mozgékonysága (az átlagot tekintve). Dolgoztam óvodában. De utána nézhetsz gyermekpszichológiai szakkönyvekben is, ott is ezt fogod találni. figyelemtartás max 5 perc, 3 évesen. Maximum! Teljesen normális.


Nem is szabad, hogy hosszabb legyen, mert akkor az agyi éréssel gond volna (túlzott kortex stimuláció).


Az megírták neked, hogy legyél következetes, tehát ha te egyre jobban érted az életkori sajátosságait a gyerekeknek, akkor annak mentén tudod optimalizálni a helyzetet. Ugyanis minden normális, átlagos a gyerekednél, amit írtál, viszont nem árt annyiból kicsit alakítanod a helyzeten, hogy következetesen tiltasz, de következetesen meg is engedsz neki dolgokat úgy, hogy konkrétan elmondod a helyzetnek megfelelően számára, hogy mit tehet meg és mit nem. tudatnod kell vele azt is tehát, hogy mit szabad neki. Egyébként már túl van a dackorszakon, azonban egyik életkorban se tesz jót se az állandó tiltás, se az állandó engedékenység, következetlenség se.

Az viszont biztos, hogy nincs baj a gyermekeddel, és természetesen kizárólag a leírásodra hagyatkozhatok, mire másra. Az alapján ővele nincs gond.

2020. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Ilyenek a gyerekek 😊
2020. jún. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem nem normális, egy gyereknek meg kell tanulnia, MEG KELL TANÍTANI, hogy nem csak azért létezik a szülő, hogy őt kiszolgálja. Következetesen fegyelmezni kellene.


Szeintem a nevelésnek arról kell szólnia, hogy a gyereket tanítsuk meg alkalmazkodni a felnőtt világhoz, és nem az, hogy a felnőtt alkalmazkodjon a gyerek igényeihez. Igen, 3 éves korbn is.

2020. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó ölelés csodákra képes ilyenkor, persze elmondva, hogy most beszélünk egymással mi felnőttek, nem jó kizökkenteni minket, mert attól csak nehezebb lesz nekünk, és csak sokkal több ideig beszélgetünk, sokkal tovább kell várnod rám. Ugyanez munkával: rossz neked és csak több idő. Lehet párszor ellenszegül, de belejön az ölelésbe is, meg a reális alkuba is. :)
2020. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!