Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen az élet egy autista...

Milyen az élet egy autista gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Mennyire terheli meg a párkapcsolatot vagy baráti kapcsolatokat?

2020. aug. 20. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Erösen függ attól, milyen szintü autizmusról van szó, illetve melyik fajtáról.


Van, ahol a gyerek napi 24 órás felügyeletet igényel és gyakrolagilag csak vele kell foglalkozni, meg van, ahol - természetesen normálsi fejlesztés mellett - nincs eltérés a nem-autistákhoz képest.

2020. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagy a szórás.

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi,mert egyenlőre még nincs lelki erőm ilyen jellegű Fb csoportba belépni.

2020. aug. 20. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Milyen idős a gyermeked?

2020. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2 éves.

Erős autista tünetekkel, szeptemberben megyünk kivizsgálásra, de sajnos biztosak vagyunk a diagnózisban.

2020. aug. 20. 13:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 2,5 lassan.Hasonló tele autisztikus tünettel,eddig kevert specifikus fejlődési zavar.Nálatok mik a tünetek?
2020. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Én autista vagyok, de szerencsére nálam igen enyhe fokú. Mostanra már sokan állítják, hogy nem is látszik rajtam. Ennek ellenére édesanyámnak mégis nagyon nehéz volt néha még az is, hogy egyáltalán szót értsen velem (de ez inkább óvodás koromban és azelőtt volt rám jellemző, később már nem).

Mindenkinél változó... nem minden autista egyforma.

2020. szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Engem Asperger szindrómával diagnosztizáltak viszont csak tizenhárom évesen. Azóta is bánom, hogy a szüleim becsukták a szemüket, mert ha hamarabb kaptam volna diagnózist, akkor most talán kevesebb problémám lenne a szociális kapcsolatok terén, illetve rugalmasabb lennék, satöbbi.

Ha valóban autista a kicsi, akkor örülj, hogy hamar kezdődhet a fejlesztése, és az állapotától függőben minél teljesebb életet élhet majd később.


27/l

2020. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én párkapcsolatomat nem terheli meg úgy szeretjük ahogy van.A barátaim is teljesen jól fogadták.

De nehéz nyilván. Az én kisfiam egyben kitesz 3 gyermeket. Nem könnyüek a napok.

2021. jan. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sz@r.

Mindenki sajnál, és egyébként nyilván szerettem volna egy egészséges anya-gyerek kapcsolatot, normális családot, amihez minden adott is lett volna, mindent megteremtettunk a férjemmel, de a második gyerekem is az lett, ami miatt kb idegosszeroppanast kaptam.

2022. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!