Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy győzhetném meg a felesége...

Hogy győzhetném meg a feleségem, hogy nem az ő hibája?

Figyelt kérdés

Negyvenkét éves férfi vagyok, a feleségem harmincnégy. Kisfiunk nyolc éves és kisegítő iskolába jár. Súlyos, halmozott tanulási zavarral (diagnosztizált diszlexia, diszgráfia illetve diszkalkulia) és középsúlyos értelmi fogyatékkal él. Problémáitól eltekintve, kedves, barátságos, jóindulatú fiú, akire az agresszió egyáltalán nem jellemző.

Szeretjük, illetve igyekszünk neki megadni a megfelelő fejlesztést.

A feleségem Asperger-szindrómával él, ami leginkább a társas kapcsolatok terén okoz neki nehézséget, viszont jóval intelligensebb mint a magyar átlag. Mindketten egyetemet végzett emberek vagyunk, ő doktorival is rendelkezik.

Mióta a fiamat diagnosztizálták, a feleségem magát hibáztatja, meg van győződve róla, hogy az ő állapota miatt lett beteg a gyerek. Azóta felemészti az önvád, hiába próbálom meggyőzni arról, hogy nem kevésbé felelős a fiunk állapotáért, mint én.

Mit tehetnék, hogy jobban érezze magát, hogy elengedje ezt a gondolatot?



2020. szept. 26. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Pszichológus rendelkezésre áll a (korai) fejlesztő központokban a szülők részére is.
2020. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy lehet benne valami....
2020. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Az ember nem tudja előre, hogy milyen gyermeket "kap". Nyilván van az, amikor még korai magzati korban megállapitjak hogy beteg lesz a gyermek, ilyenkor van lehetőség dönteni a szülőknek, vállalják - e, avagy sem. Én annak idején mondtam az orvosomnak, hogy csináljunk meg minden vizsgálatot, mert ha beteg, akkor nem tartom meg. Kemény dolog ez, de se a gyermek, sem a magunk életét nem akartam tönkretenni.


Teljesen más dolog, ha a születése után derül ki valami probléma, akkor már nincs mit tenni, szeretjük őket a végtelensegig.


Elhiszem, hogy megviseli a feleségedet ez a helyzet. Gondolom a gyermeket fejlesztik, ti pedig megadtok neki mindent amit tudtok (főleg időt, szeretetet).


Soha senki sem tudja, mi történik élete következő szakaszában, egy egészséges gyermek is lehet beteg, vagy kerülhet toloszekbe, ágyba.. Nem tudjuk mit tartogat az élet.


Éljetek a mában, élvezzétek az életet, hogy van egy kicsi fiatok... Meg ha nehéz is most. Kitartás.

2020. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Hát, mivel öröklődik, ezért igen, akinek ilyen baja van vagy van a családjában, annál van esély rá, hogy a gyermeknél is jelentkezik. Általában minden újabb generációval súlyosabb lesz.

De az, hogy az ő hibája... hát nem tudom, végülis csak úgy lehetett volna elkerülni, ha nem szüli meg, meg ha egyáltalán nem szül.

Tudom, hogy mennyire nehéz, én ezért nem vállaltam gyereket, mert több autista is van a családban, és ha tényleg olyan beteg lenne, én nem tudnám végigcsinálni... ez van...

De a ti gyereketek már ott van, már nem lehet visszacsinálni, sem meggyógyítani, úgyhogy csak azt tudod mondani a feleségednek, hogy fejezze be az önsajnálatot és szedje össze magát. Amit most csinál, az nem vezet sehova, és nem is fog már semmin változtatni.

2020. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Derjaderja ***** válasza:
97%
4. De van arra bármilyen adat, hogy az aspergeres szülő gyereke nagyobb arányban lesz dislexiás?
2020. szept. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Arról van adat, hogy a diszességek férfi ágon öröklődnek. Ez nem jelenti, hogy a kérdező hibája, senki hibája sem, de esetleg ezzel meg lehet nyugtatni a feleséget.
2020. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a diszességet középsúlyos értelmi fogyatékosságnál lehetetlen megállapítani, hanem mellé kapja a kódokat a felmentés miatt, hogy könnyebb legyen neki és több fejlesztés járjon.


Diszesek nehezebben írnak, számolnak, olvasnak, a középsúlyos értelmi sérülés mind okozhatja ezt(és még jóval többet is), szóval inkább erre kellene "koncentrálni" mint vezető diagnózis..


Magzati születési vagy utólag szerzett sérülése van? Meg is lenne a hibás egyből.


Én a helyetekben örülnék, hogy a gyerekem boldog, kiegyensúlyozott, jóindulatú gyerek és fel sem fogja a helyzetét, lehetne ez milliószor rosszabb, ha a gyerek elkezdené utálni magát és másokat, amiért ilyen, akkor aztán esélyed sincs segíteni neki..


Egyébként igen, legtöbbször a férfiak hibásak a genetikai betegségekért, a nők nagyon kevés öröklődő dologért felelősek.


Ha aspergeres, logikai típus, csak keresni kell egy genetikust, aki elmondja, hogy a férfiak hány százalékkal nagyobb eséllyel örökítenek genetikai betegséget(ha rajtuk nem is jön ki), mint a nők.


Egyébként csak rá kell nézni a gyerekre, gondolom boldog azok alapján, amiket írtál róla. Én nagyon sok mindent adnék azért, hogy a gyerekem boldog legyen, de bárhogy erőlködök, nem tudom kirángatni, minden második pillanatban belezuhan egy adag ön-világutálatba, pedig még csak ovis(autista).


Szerintem egy lista is megteszi, miért jó a gyereknek és miről marad le, szerintem itt is több lesz a pozitívum.. Középsúlyos értelmi sérüléssel lehet szerelmes, élhet egyedül, lehet munkája és ami a legjobb, sosem fog befelé fordulni maga vagy a világ ellen, mert nem fogja fel azt, amikről lemaradt..


Érdemes megnézni/elolvasni a virágot algernonnakot. Azok a nehézségek, amik miatt a nejed aggódik, a gyereketek világában nem léteznek! Csak a tiétekben! Neki nem rossz, csak nektek!

2020. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

Ja és van még a Nevem Sam is, szuper film, gyereket vállaló és nevelő egyedülálló apukáról középsúlyos értelmi szinttel(és autisztikus tünetekkel)


Lehet unokától is. Gondolom kapcsolatban álltok az éfeosszal(azt hiszem így rövidítik), van rálátásotok programokra, amikben a gyermeketek részt vehet és hogy mik a kilátásai.. Megvan a fix anyagi háttér, csodálatos élete lehet, szerelme, önálló lehet, gyerekei és boldog magától értetődően. Iszonyú szerencsések vagytok.


Ismerek egy nagyon kiegyensúlyozott downos kislányt, közel van egy szegregált suli sok gyerekkel, szerintem nem rossz a helyzetetek. Amint lesznek kilátásaitok, terveitek, fix helyről hallja, hogy a férfiak nagyobb százalékban felelősek genetikai eredetű betegségekért, meg fog nyugodni, csak aspergeres, rá van feszülve a problémára és nem tudja elereszteni, inkább érte kellene aggódni.. esetleg auti spec pszichiáterrel vagy klinikai szakpszichológussal dolgozza fel a dolgot, mert az átlag emberek gondolkodása és megoldási stratégiái nála nem fognak működni.

2020. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Ha tele van önmaga felé haraggal es önvaddal a gyermekében is folyamatosan ezt làtja az biztos. A sajàt kudarcànak éli meg a gyermeke kudarcait.


Nagyon nehez ezt a gondolkodast megvaltoztatni, hogy ugy segits magadon ahogy gyermekeden tennéd es tedd, szeretttel törödessel es mi több elfogadassal.

Ha eleve ÖNelfogadasa nincs akkor a gyermekben sem tud megbekelni.


Az önelfogadasra kene tanitani hogy nezd igy is ledoktoraltal ferjed csaladod is lett es minden adott a boldogsagodhoz. A gyermekednek is.


Bevallom, ez nekem NEM menne, nem is szültem volna igy eleve.

2020. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8%

Ezert IS mondjàk hogy a gyerek tükörkep es tanitani jönnek a vilagra hogy a szülönek jobb legyen. Magasabb szintü önmegismeres es fejlödesre mutatnak rà.

A gyermek pont egy erö segitseg jobbà tennie a szülönek önmagàt.


De az elkeseredettek agyàba ez nagy eséllyel ugy sem jut el hogy meglassa hogy a szenvedese valojaban lehetöseg a fejlödesre.

2020. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!