Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Extrém hisztis gyerek, mi a...

Extrém hisztis gyerek, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A kistesóm 6 éves, szinte születése óta nagyon hisztis. Például egy étteremben képes akár fél órán át üvölteni és rombolni, csak azért, mert arrébb raktad a poharát az asztalon.

Megpróbáltunk már családilag mindenféle “praktikát” bevetni a nevelésében, de semmi sem működött.

Az okát is kerestük már, de nem találtunk semmit, ami kiválthatja ezt (nem piszkálják az oviban, kap elég figyelmet, stb.).


Viszont ez már kezd mindenkire rámenni a családban. Nincs egy nyugodt esténk sem, minden napra jut hiszti (itt most komolyabbakra gondolok, nem arra hogy sír 1-2 percet, mert csokit akar vacsorára).

Anyám egy igazi házisárkány lett, mert idegileg már nagyon nehezen bírja ezt. Ez pedig csak még több feszültséget szül, mert emiatt velem és apámmal is könnyen összeveszik. Nem haragszom rá, mert ez oda-vissza működik, mindannyian idegbetegek vagyunk már szinte.

Nem is nagyon szeretünk már eljárni sehova, mert tuti hogy ott is jelenetet rendez a kistesóm. Nekem néha hazamenni sincs kedvem, mert egyszerűen borzalmas a hangulat.


Mit tehetnénk? Vagy egyszer csak kinövi? Nem akarom, hogy tönkremenjen a családunk emiatt.



2020. nov. 15. 17:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
56%

Tényleg vicc ha itt a gykn egy gyerek hisztis, kezelhetetlen kis zsarnok akkor tuti a gyerekben van a hiba véletlen sem a szülő az alkalmatlan.

Szerintem a legtöbb esetben szimplán visszaüt ez a liberális, mindent megengedő, jutalmazó pozitív "nevelés". Büntetések és a határok kijelölése nélkül nem is tudom mit várnak egyesek, mi lesz a gyerekből.

2020. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
53%
Egy szülői pofon nem ártana neki, vagy kettő.
2020. nov. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
91%

2 dolog lehet:

1. Nevelési gond, terhek a családban, amit a gyerek megérez

2. Valami fejlődési rendellenesség, adhd, autizmus.

Kívülállónak persze egyből adott a válasz, hogy a gyerek neveletlen.

Annál is inkább, mert az ilyen gyerekek szülei sokszor idegesek, frusztráltak, és persze, hogy úgy tűnik ez az oka a dolognak, pedig sokszor ez inkább a következménye.

Én látatlanban nem szoktam ítélkezni, pár sorból nehéz is így a neten, hogy most hogy van nevelve a gyerek és hogy nincs. De ha te azt gondolod, hogy a szüleid mindent megtesznek, akkor sajnos lehet, hogy a 2. eset áll fenn. Hol voltak kivizsgáltatni? Sajnos egy hétköznapi gyermekpszichológus nem biztos, hogy tud diagnosztizálni egy adhd-t, vagy egy magasan funkcionáló autizmust, mivel ezek a gyerekek kétszemélyes szituációban nagyon jól működnek. Vannak kifejezetten erre szakosodott intézmények, oda kéne elvinni a gyereket, a Vadaskertben pl. van 1 hetes gyerektábor, ahol kortárs gyerekcsoportban nézik a viselkedést. Sajnos a covid miatt gondolom most ez sem működik, de nem árt érdeklődni.

2020. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vihetnetek el edzesre? Ott jol lefarad. Illetve,amikor mar lesznek edzesek: bjj az pl eleg faraszto (a mi edzesunkkel parhuzamosan ilyen koru gyerekeket edzett a masik oktato. ) vagy vizilabda. Vagy judo. Vagy sprintfutas.

A lenyeg a rendszeres farasztas fizikailag!!!!!

2020. nov. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!