Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sógornőm teljesen ellenem...

Sógornőm teljesen ellenem fordítja a saját lányomat?

Figyelt kérdés

Sajnos alányom egy hete itthon van betegség miatt. (12 éves). A férjem és én is dolgozom. A kisebb gyermekünk iskolába jár. Így a nagylányom egyedül van/volt otthon. Annyi lett volna a feladata, hogy tanuljon, és ne maradjon le az órai anyagokkal. Sógornőm megtudta, hogy egyedül van otthon a lányom. Így felajánlotta, hogy lehetne nála. Ugyan is ő otthonról dolgozik. Így nem lenne egyedül betegen otthon a lányom, mégis felnőtt felügyelet alatt lenne. A férjemmel megvitattuk a dolgot, arra a döntésre jutottunk, hogy mehet a lányom. Mégis jobb ha van vele valaki, és nem csak akkor mikor délután/este hazaérünk a munkából. A lányom nagyon örült neki, nagyon szereti a sógornőmet, mert mindent magad neki. 4 napja nem akar a lányom hazajönni, ott alszik. Azzal indokolja, hogy ott nyugodtabban tud tanulni, aludni. Mert, hogy ott külön szobája van. Itthon nálunk közös szobája van a testvérével. Mai napon mentem érte, hogy most már jöjjön haza. Azzal fogadott, hogy délután voltak téli csizmát venni, ruhákat, drága parfümöt kapott. Nagyon nem esett jól, hogy a lányomnak ilyen holmikat vesz a sógornőm a tudtom nélkül. Persze a lányom hisztizett, kiabált, hogy ő nem megy haza. Mert otthon csak egyedül lenne. Meg, hogy én mindig csak parancsolgatok neki. Ami nem igaz, csak vannak szabályok amit be kellene tartani. Sógornőm azt mondta, hogy addig marad amíg akar mert úgyis nagy a ház elfér. Szerintem meg egy 12 éves gyereknek otthon lenne a helye a szüleivel. Férjem szerint túlgondolom ezt az egészet. Azt mondja, hogy tinédzser, szüksége van a magán szférára, amit mi nem tudunk neki biztosítani. Mert hogy a testvérével van egy szobában. A magánszférát pedig a sógornőm tudja biztosítani. Illetve az anyagiakról nem is beszélve, mert bármit kiejt a lányom a száján, hogy mit szeretne azonnal megkapja. Nyilván mi is igyekszünk mindent megadni a gyerekeknek. Sajnos nekünk nem olyan az anyagi helyzetünk mint a sógornőmnek.

A férjem azt mondja, had maradjon ott a gyerek addig ameddig szeretne. Úgyis haza fog jönni amint hiányzunk neki. Én attól félek, hogy ez az idő nem fog eljönni. Nem fogunk neki hiányozni. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak...


2020. nov. 24. 23:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%

A férjednek van igaza. Persze elképzelhető, hogy a sógornőd hamarabb megunja a lányodat, mint hogy a lányodnak hiányoznátok.


Szerintem hagyd rá a gyerekre, de azért a sógornőddel beszéld meg, hogy ha terhes neki a lányod, akkor azonnal szóljon.

2020. nov. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

A férjed egy idióta. Maradjon a gyerek, amíg akar? Az életben nem megy haza. Minek menne? Külön szobája van, kinyaljak a popsiját, megkap mindent.

Közlöd hogy hazajön és kész. Ha nem tetszik valakinek, hát nem tetszik, te vagy az anyja, te döntesz.

2020. nov. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Én, még ilyet, felelősségteljes szülőtől, nem hallottam, hogy maradjon a gyerek amíg akar.


Főleg, hogy beteg, meg csak 12 éves.


Nem is értem a férjedet.

De, őszintén, téged sem, hogy mibek engedted el.


Ha a sógornő annyira vigyázni akar rá, vigyázzon rá, de nálatok.


Nem a gyereket kell kiszakítani a megszokott közegéből. Most, persze, hogy megy a hiszti, főlegha engedtek is neki.

2020. nov. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
49%

Beteg gyerek nem us mehetne el otthonról, pláne vásárolgatni jelen helyzetben. Viszont miért kell egy beteg gyereknek tanulni?

Bár ha vásárolgatni tud menni, akkor csak lóg a suliból és nem beteg.

Viszont a tesóval egy szobában állapottól nem csoda, hogy menekül, mert nem normális és nem egészséges.

2020. nov. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Másfajta rokontól, kisebb gyerekkel, de átéltem ezt. Egy darabig tűrtem, arra gondoltam szereti a gyereket, de aztán rájöttem, hogy csak egy játszma az egész. Teljes mértékben érzékeltem, hogy itt az anyaszerepem akarják átvenni, de csak idővel, mert engem is manipulált. Végül muszáj volt megszakítani a kapcsolatot mert nagyon elfajult a helyzet. Javaslom ti ne jussatok erre a szintre.
2020. nov. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

Biztosan nem, már ott el volt rontva, hogy nem a sógornőd ment oda laptoppal.


Nagyon pofátlan dolog drága cuccokat venni a gyereknek az engedélyed nélkül, pláne parfümöt, minek az egy 12 évesnek? Ráadásul drága(gondolom 10-20-30ezrest?) Meg suli helyett miért shoppingolni jár, hát nem beteg?


A férjed pocsék apa! 12 éves, itt már annyira nem fogtok neki hiányozni, mint egy kisgyereknek.. pont az elszakadási fázisban van, ráadásul van, aki átveszi a szerepeteket, tehát nem is rendes elszakadás!


Plusz most tiniként nagyon komoly feladatotok van, ilyenkor a gyerekek szélsőségesen tudnak viselkedni és extra szüksége van szabályokra.


Nézesd meg vele a spangol-magamat sem értem filmet, pont ez a téma, csak nem családon belül, pont ekkora lányokkal.


Ne akard elszakítani a sógornőtől, hívd meg családi programokra, legyen ott nálatok és előre beszéld meg vele, milyen ajándékokat hozhat(vehet) a lányodnak, hova viheti.


A lányod azt se tudja mit beszél, először zavarja hogy nálatok egyedül lenne, aztán az, hogy nincs magánszférája, ez a kettő üti egymást! Sógornőddel meg le kell meccselni, hogyha a gyerek életének része szeretne lenni, játsszon a ti szabályaitok szerint, mert ti vagytok a szülei! Nincs olyan, hogy addig marad ameddig akar egy 12 éves! Addig marad, amíg a szülei engedik!


Anyám, azt hittem tudja mindenki, hogy azt ehet és azt szabad a gyerekkel, amit a szülei engednek!

2020. nov. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Én voltam ilyen helyzetben gyerekként. Gyűlöltem otthon élni, mert nem volt külön szobánk. Szó szerint gyűlöltem, inkább csavarogtam bárhol, csak ne kelljen hazamenni, mert ott mindenki egymás szájában volt. Nekem is adódott lehetőség 1 hónapig másnál lakni, felújítás miatt, hát hadd ne mondjam mennyire fájt a szívem, hogy utána haza kell menni.


Jó értem, az anyja vagy és erőnek erejével is le kell nyomni a torkán, hogy márpedig legyen otthon, de én pl leléptem 18 évesen, és azóta se nagyon járok haza, max telefonálok. Szóval azért én átgondolnám, hogyha ennyire könnyen lemond rólatok, akkor mégis milyen érzés lehet neki otthon élni. És arra biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha hazarendeled "mertaztmondtam".

2020. nov. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó aki 18 evesen lelép és nem is igen látogat haza ott más gond is volt, nem csak a közös szoba....
2020. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kicsit megvolt fázva, ebben a jelenlegi helyzetben hazaküldték az iskolából. A hétre kiírta az orvos, így nem mehet iskolába. Már most teljesen jól van. Azért kell tanulnia, hogy ne maradjon le a tananyaggal.


"De, őszintén, téged sem, hogy mibek engedted el."

Azért gondoltam, jó döntésnek, mert mégsem jó késő délutánig/estig egyedül otthon lenni. Így mégis volt egy felnőtt vele, aki tud rá figyelni, ha bármi történne.


A sógornőm valóban szereti a gyerekeinket, és tényleg mindent megad mind a kettőnek. Nyáron is elvitte őket egy hétre a Balatonra. Örültem neki, mert mi nem tehettünk volna ezt meg.


"Biztosan nem, már ott el volt rontva, hogy nem a sógornőd ment oda laptoppal."

Nem tudott volna ő jönni, otthonról tud csak dolgozni. Mindent nem cuccolhat át hozzánk.


Először úgy gondoltam, hogy napközben ott van. Este meg haza hozzuk, hogy itthon legyen. A férjem első este ment is érte. Kérte a lányom hogy had aludjon ott. Ő megengedte. Mikor én mentem érte, akkor is azt kérte, hogy had aludjon itt. Először nem akartam megengedni, de annyira könyörgött, hogy végül belementem. Következőre mondtam hogy most már haza kell jönni. Olyan hisztit vágott le, hogy nem tudtam elhozni. Mondtam neki szépen, csúnyán. De nem hatott rá. Nyilván nem rángathattam ki az autóig. Így ott maradt... Szóval teljesen tehetetlen vagyok.

2020. nov. 25. 12:58
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván nem normális, hogy “maradjon ameddig akar”, de ha ilyen a helyzet, hogy otthon egy másik gyerekkel kell a szobán osztoznia (hiába testvér), én hagynám, hadd maradjon. Örök életre megutálhatja a testvért, ha együtt kell nyomorogniuk. Tudom, régen ez volt a divat, de manapság inkább be kéne látni, hogy nem kell nyakra-főre szülni ha nincs megfelelő lakhatás. Nem ő szülte azt a gyereket, miért neki kell osztoznia vele a szobán? Az már nem tetszene, ha neked kéne megosztani a szobádat, ugye?
2020. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!