Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen módszerek vannak egy...

Milyen módszerek vannak egy autista kisgyerek hatékoy lefoglalására, nevelésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Dadaként elkezdtem egy 3 éves kisfiúra vigyázni. A szülő az első beszélgetések alkalmával nem szólt arról, hogy a gyerek autista, az óvodából kellett ezt megtudnom. Ettől függetlenül, szeretnék vele hatékonyan foglalkozni. Tudni kell, hogy nem igazán beszél, sokszor hisztizik, folyton kéri, hogy öltben legyen.

Milyen játékok vannak, amivel hatékonyan le lehet foglalni, lehet fejleszteni?

Esetleg praktikák, amiktől neki is könnyebb lehet az élete?



2021. jan. 7. 02:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ez azért van, ha jól értettem, hogyha bármi baj történik (baleset vagy ájulás, stbstb), a kiérkező mentősöknek az alkalmazottak helyben el tudják mondani, ha valaki autista, allergiás, diabéteszes, stbstb, anélkü, hogy kellene várni az infóra a titkárságról.
2021. jan. 7. 12:21
 12/16 anonim ***** válasza:
Az alkakmauottnak enelkül is tudni kell. A többi szülőnek mi köze hozzá.
2021. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Én nem lennék ellene a kitűzőnek.

Legalább mindenki tisztában lenne azzal, hogy pl. egy autista gyereket nem biztos, hogy ölelgetni kell, vagy pl. ne kényszerítsék társas játékba, esetleg ha őrjöng, akkor az nem feltétlenül azért van, mert neveletlen és elkényeztetett, hanem mert sajnos még nem tanulta meg kezelni az érzéseit/nem tudja magát kifejezni. Szerintem ez alapvetően megkönnyíti az emberek dolgát.

2021. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A szülők hozzáállás a viszont felettébb érdekes (és elszomorító). Gondolom lelkileg és testileg is kimerültek (bár nem tudom, hogy a gyerek mennyire súlyos eset). Apuka valószínűleg a munkába menekül, anyuka meg már kezd becsavarodni.

Neked kérdező azért kitartást, mert nem egyszerű egy ilyen helyen/helyzetben dolgozni.

2021. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bátorítást és az infókat.

Igyekszem foglalkozni minél többet a kis kóklerrel, mert amúgy nagyon rendes kissrác, csak meg kell szokjam, mit lehet és mit nem.

De menni fog ez.

Jeleztem az anyukának, hogy ideje lenne leülnünk beszélni, mert ez így nem mehet tovább. Erre szó nélkül lelépett 2 hétre (!), a nagymama vette ma már át a gyereket tőlem.

Elvileg, nincs összefüggés a kérésem és a kirándulás között, de azért haragszom, hogy egy üzenetben sem képes összefoglalni a fontosabb dolgokat.

2021. jan. 7. 14:21
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tőle örökölte a gyerek?

Nem lehet kizárni.

2021. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!