Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kicsit könnyítenn...

Hogyan lehet kicsit könnyítenni a mindennapi nyüglődèsen??Önző szülők lennènk ha szeretnèk nèha nyugodtan enni vagy pàr szòt vàltani?

Figyelt kérdés

Ha bàrki volt ,van hasonlò helyzetben kèrem ne tartsa magàban!Hosszù leszek...

Anya-Apa ès 17 hònapos gyerek csalàd modell,hàzassàgban született,tervezett baba,megfelelő anyagi hàttèr ,rendezett csalàdi èlet..Ill. így indultunk neki.Amiòta megszületett a kicsink mindig is problèmàs volt:sàrgasàg,szoptatàsi problèmàk, hasfàjàs,hònapokon keresztül tartò nyugtathatatlan síràs,alvàsi problèmàk ,tehàt kijutott nekünk a jòbòl rendesen:)E problèmàk miatt màr több orvosnàl,gyogytornàsznàl,vizsgálatokon voltunk. Ok ,az egy dolog hogy durvàn le van maradva a mozgàsfejlődèsben sajnos aminek az okàt mèg eddig nem tudjuk(hamarosan lesz egy több napos korházi kivizsgàlàs)de teràpiàkat kap rà(dèvèny ,tsmt,korai fejlesztès).

Az èrtelmèvel szerintünk ès az említett szakemberek szerint sincs problèma:mindent megèrt amit mondunk neki,tud mindent hogy mit hogy hívnak(pl.ha mondom apa,anya,a kutyànk ,a jàtèkai stb).Integet,tapsol,mutogat,puszit küld,telefonàl ,porszívot ki be kapcsol,forma bedobòzik,könyveket imàdja,redőnyt hùzogat,megmutatja a testrèszeit,szín szerint külön vàlogatja az èpítő kockàit,stb most hirtelen ennyi jutott eszembe,ja ès pàr szòt mond.Tehàt nekem ez arra utal hogy az èrtelmèvel nincs gond talàn?!VISZONT!nem tudom eldönteni hogy mi rontottuk-e el vagy a mozgàsbeli lemaradàsa miatt de kibírhatatlan szinte a termèszete...Szinte mindig mindenèrt sír ami nem ùgy van ahogy szeretnè..ès sokszor èszre veszem hogy olyan dolog miatt is sír amit megtudna csinàlni de inkàbb nekiàll bőgni ès megvàrja mèg oda rohanunk.Ez màr addig fajùlt hogy egy de komolyan egy nyugodt percem,percünk sincs..Van egy kèt nap mikor elèg jòl elvan de ha összesègèben nèzem akkor durva a helyzetünk.Az apjàval semmi közös dolgunk sincs màr(nemi èlet,programm,vagy csak egy esti tvzès,beszèlgetès)Minden pillanatban vele kell foglalkoznunk ,màr beszèlni sem nagyon lehet mellette màrmint ùgy h nem vele mert akkor is sír:(Màr nagyon fàradtak vagyunk ès nem tudom mit kezdhetnènk mèg hogy jobbak legyenek a napok vègre!Nem akarom annyira fegyelmezni sem (tudom magamnak köszönhetem) amíg ki nem derül miért van ennnyire lemaradva fèlek hogy beteg ès èn meg mèg fegyelmezgetem:(De nagyon rossz így jelenleg minden nap csak az estèt vàrom hogy àgyba kerüljünk de éjjelente is többször èbred mèg.Olyan rossz anyànak èrzem magam hogy egyszerűen vannak napok mikor szinte semmire nem jutok...Annyi mindent szerettem volna csinàlni itthon mellette mint sok màs anyuka de mi csak vegetàlunk szinte...Valakinek tipp??



#lemaradás #Màs hogy csinàlja
2021. márc. 6. 16:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Hát tippet nem tudok adni, bocsi.

Az én fiam is ilyen volt. Nem írtad, hogy miben van lemaradva. Nem jár még, gondolom. Az enyém is 17 hónapos elmúlt mikor elindult. Na akkor lett könnyebb vele az élet. Akkor kezdett el éjszakákat is átaludni. Most már 2-3-at átalszik egy héten, ez már jó.

Gondolom a kisfiadat is zavarja, hogy nem tudja azt csinálni amit szeretne.

Nem marad ez így, ne félj. Enyém most 2.5 lesz és már tanulni is tudok mellette, eddig meg egy kávét nem lehetett meginni nyugodtan.

Szóval kitartást!

2021. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem túltolod, hogy jajj mi van ha beteg, mert akkor nem fegyelmezed. Nem szellemi fogyatékos, kezeld úgy, mint egy átlagos gyereket, amit meg tud csinálni, azt ne rohanj megcsinálni helyette, hanem csinálja meg.



Még ha van is gondja, akkor sem érdemes kiskorától belenevelni, hogy neki nem sikerülhet, ami másoknak igen. Főleg nem diagnózis előtt. Ismerek hallókészülékkel is alig halló lányt diplomával, nyelvvizsgával, mert a szülei végig hittek benne, hogy képes lesz mindenre. Vak srácot, aki programozó (ne kérdezd, én sem értem hogy csinálja, hogy egy felolvasó programmal nézi a kódot), egy másik vakot aki az ország egyik legjobb gimijébe járt és olyat, aki fél lábbal él teljes életet.

2021. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam nincs lemaradva, de ha olyan napja van vinnyog mindenen, ma azon, hogy a labda amit eldob visszajön. Én szoktam hagyni hagy szenvedjen egyedül próbálkozzon van hogy 30 perc múlva egyszercsak mosolyog és vége minden bajnak.

Nincs nagyszülő vagy valaki aki 1-2 órát ellenne vele míg ti elmentek sétálni vagy bármi mást.

2021. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem biztos, hogy most, alig 1,5 éves korában fog kiderülni, hogy mi áll a háttérben. Az is lehet, hogy csak sok év múlva, ha egyáltalán... Szóval elsőként a helyedben "elengedném" ezt a gondolatot, hogy mindjárt itt az a több napos kivizsgálás, akkor majd megtudjuk, és minden más lesz... Főleg, hogy nem lesz más akkor sem, ha most kiderül az ok. Attól még ez az élhetetlen viselkedés semennyit nem változik, és hosszabb távon neked sem teszi ezt elviselhetőbbé önmagában a tudat, hogy xy ok miatt van, ez inkább csak rövidebb távon "hat".

Az általad leírtakból + a saját esetünkből is kiindulva valószínűsítek egy nagyobb fokú rugalmatlanságot. Na, én ott szúrtam el, hogy ennek még "alá is dolgoztam". Annyira rosszul viseltem az állandóan mindenért, még a semmiért is ordítást, úgy kicsinált idegileg, hogy folyton csak ez megy, hogy átálltam elkerülő üzemmódba. Tűrtem, alkalmazkodtam, alárendelődtem, amit csak lehetett, úgy alakítottam, hogy ne legyen kiborulás. Én sem tudtam semmit csinálni, még enni és tisztálkodni sem. Tönkrementem - akárki akármit mond, az, hogy hónapokig, évekig nem elégülnek ki az alapvető fiziológiai szükségletei sem az embernek, nem elviselhető. És a lényeg, hogy nem érte meg. Nem javult a viselkedése, sőt... Végül megelégeltem, és átálltam arra, hogy akárhogy sír, ordít, visít, őrjöng, akkor is csinálom, amit akarok, kell. Szép dolog a válaszkészség, a pozitív fegyelmezés és társai, de nem minden gyereknél/esetben alkalmazható.

2021. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Szeritnem kicsit engedd el ezt a mindent is meg kell oldani helyette beidegződést, csak rosszat teszek vele, pláne ha tényleg van vmi baja. Küzdjön kicsit, szenvedjen meg a dolgaért, nem baj ha sír.
2021. márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Az en fiam is próbálkozik ilyennel. Ha olyanert hisztizik amit meg tud csinálni, hagyom hadd hisztizzen. Jé... max 5 perc és megcsinálja.
2021. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

Nem akarlak elkeseriteni, lesznek jobb napok, de a többség ilyen lesz. Az enyémek 2 és 4 évesek, vécézni nem lehet tőlük, folyton van valami.


Vannak időszakok mikor a gyerekek sokkal ragaszkodóbbak, türelem kell hozzá tudom, de sokszor az fogy el leghamarabb.


Ebben a korban, már van eszük, tudják hogy ha nyekkennek, rohansz. Ha ez történik, és látod hogy nincs baj, csak műbalhé, ne rohanj oda, hagyd hogy megoldja magától.

2021. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

A lànyom 16 hòs ès szintèn folyton foglalkozni kell vele, nem tudunk enni,stb de szerintem èletkori sajàtossàg, hogy minden èrdekli.


Akkor van nyugi, ha alszik.

2021. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Derjaderja ***** válasza:
63%

Én most egy picit azt válaszolnám, hogy "igen, ilyenek a kisgyerekek". Legalábbis amelyik nem az introvertált típus.

A járás megindulása biztos fog segíteni, de amúgy még most alakul ki sok gyerekben az önálló játékra való képesség, de hát akkor is igényli a szülő közelségét.

Talán a hozzáállásban is lehetne változtatni, egyrészt arra gondolni, hogy nem egy kórkép részét látjátok remèlhetőleg, hanem ő ilyen foglalkozósabb természet.

És hát ritkítani a teendőket, elengedni agyban, egyszerű strukturájú napokat kialakítani, kerülni a túlingerlést, vinni sokat levegőre, persze nehéz ha nem jár, de jó időben négykézláb is élvezik már a játszót.

Este meg altassátok hamarabb, ha mas nem a nappali alvások kurtitásával, és legalább valami sorozatot egy pohár borral tegyetek be együtt, ha fél órára annyira, és akkor visszajön az erőtök.

2021. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%

"inkàbb nekiàll bőgni ès megvàrja mèg oda rohanunk"


itt van a kutya elásva...

2021. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!