Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kicsit könnyítenn...

Hogyan lehet kicsit könnyítenni a mindennapi nyüglődèsen??Önző szülők lennènk ha szeretnèk nèha nyugodtan enni vagy pàr szòt vàltani?

Figyelt kérdés

Ha bàrki volt ,van hasonlò helyzetben kèrem ne tartsa magàban!Hosszù leszek...

Anya-Apa ès 17 hònapos gyerek csalàd modell,hàzassàgban született,tervezett baba,megfelelő anyagi hàttèr ,rendezett csalàdi èlet..Ill. így indultunk neki.Amiòta megszületett a kicsink mindig is problèmàs volt:sàrgasàg,szoptatàsi problèmàk, hasfàjàs,hònapokon keresztül tartò nyugtathatatlan síràs,alvàsi problèmàk ,tehàt kijutott nekünk a jòbòl rendesen:)E problèmàk miatt màr több orvosnàl,gyogytornàsznàl,vizsgálatokon voltunk. Ok ,az egy dolog hogy durvàn le van maradva a mozgàsfejlődèsben sajnos aminek az okàt mèg eddig nem tudjuk(hamarosan lesz egy több napos korházi kivizsgàlàs)de teràpiàkat kap rà(dèvèny ,tsmt,korai fejlesztès).

Az èrtelmèvel szerintünk ès az említett szakemberek szerint sincs problèma:mindent megèrt amit mondunk neki,tud mindent hogy mit hogy hívnak(pl.ha mondom apa,anya,a kutyànk ,a jàtèkai stb).Integet,tapsol,mutogat,puszit küld,telefonàl ,porszívot ki be kapcsol,forma bedobòzik,könyveket imàdja,redőnyt hùzogat,megmutatja a testrèszeit,szín szerint külön vàlogatja az èpítő kockàit,stb most hirtelen ennyi jutott eszembe,ja ès pàr szòt mond.Tehàt nekem ez arra utal hogy az èrtelmèvel nincs gond talàn?!VISZONT!nem tudom eldönteni hogy mi rontottuk-e el vagy a mozgàsbeli lemaradàsa miatt de kibírhatatlan szinte a termèszete...Szinte mindig mindenèrt sír ami nem ùgy van ahogy szeretnè..ès sokszor èszre veszem hogy olyan dolog miatt is sír amit megtudna csinàlni de inkàbb nekiàll bőgni ès megvàrja mèg oda rohanunk.Ez màr addig fajùlt hogy egy de komolyan egy nyugodt percem,percünk sincs..Van egy kèt nap mikor elèg jòl elvan de ha összesègèben nèzem akkor durva a helyzetünk.Az apjàval semmi közös dolgunk sincs màr(nemi èlet,programm,vagy csak egy esti tvzès,beszèlgetès)Minden pillanatban vele kell foglalkoznunk ,màr beszèlni sem nagyon lehet mellette màrmint ùgy h nem vele mert akkor is sír:(Màr nagyon fàradtak vagyunk ès nem tudom mit kezdhetnènk mèg hogy jobbak legyenek a napok vègre!Nem akarom annyira fegyelmezni sem (tudom magamnak köszönhetem) amíg ki nem derül miért van ennnyire lemaradva fèlek hogy beteg ès èn meg mèg fegyelmezgetem:(De nagyon rossz így jelenleg minden nap csak az estèt vàrom hogy àgyba kerüljünk de éjjelente is többször èbred mèg.Olyan rossz anyànak èrzem magam hogy egyszerűen vannak napok mikor szinte semmire nem jutok...Annyi mindent szerettem volna csinàlni itthon mellette mint sok màs anyuka de mi csak vegetàlunk szinte...Valakinek tipp??



#lemaradás #Màs hogy csinàlja
2021. márc. 6. 16:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
62%

Az első, amire szükséged van, az külső segítség! Ahogy leírtad, a férjeddel szinte megszűntetek férfi és nő lenni, kizárólag anya és apa vagytok. Ez pár hónapig természetes az elején, de ennyi időn keresztül megterheli a házasságot. Ha van nagyszülői segítség, akkor legalább hetente kétszer szükség lenne erre. Egyszer neked külön, hogy el tudj menni egy kicsit egyedül, egyszer meg hétvégén kettesben a férjeddel. Ha erre nincs lehetőség, muszáj babysittert kerítenetek, legalább heti 2x2 órára, de több jobb lenne. Most a vírushelyzet miatt nehéz, de legkésőbb akkor, ha kezd lecsengeni a 3. hullám. Szeptembertől pedig mindenképpen bölcsi.

Tény, hogy nehezebb babát kaptatok, de túlságosan rágörcsölsz arra, hogy sír. Most még pont jó időben vagy ahhoz, hogy elkezdd nevelni, mert még benne sem vagytok a dackorszakban. Semmi baja nem lesz, ha sír, amíg kimész egy pohár vízért. Az ingerekhez meg pont hozzá kell szoktatni szerintem.

Van hintája a lakásban? Mindenképpen ajánlom, mert a legtöbb baba jól elvan benne, és az idegrendszerét is fejleszti. Nem kell folyton szórakoztatni, amikor elvan egy kicsit magában a játékkal, akkor picit húzódj vissza. Ha látod, hogy keres téged a szemével, akkor dicsérd meg, hogy milyen szépen eljátszott. Próbálj minél több kedves, mosolygós visszajelzést adni neki, amikor szépen elvan, és minél kevesebb figyelmet szentelj neki, amikor hiszti miatt (figyelemhiány miatt) sír. (Tehát nem akkor, ha mondjuk megütötte magát.) Legyenek szabályok is, és ezeket mondd is neki, hogy megszokja. Pl. reggeli után az etetőszékben marad, amíg elpakolsz. Ezt mondd meg neki minden alkalommal, és hagyd ott akkor is, ha sír. Ha megszokja, és már nem sír, dicsérd meg. Türelem kell hozzá, de ahogy jönnek az első apró eredmények, könnyebb lesz neked.

2021. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

18# Az említett parktikàkat kiprobàltam màr lekötik persze de csak 1-2 percre.Ő pl pont azèrt is tud sírni h gurul az üveg😅

Szabad mozgás elvèt ismerem és amennyire lehet hasznàljuk is,sosincs kisàgyban ,jàròkàban,kicsinek sem volt hòrdozòban pl.Szinte csak a földön van a közèpső szint egylègterů kb 60nm ès ott oda megy ahova akar minden baba biztos,persze èn is megyek utànna mindig.Amùgx nincs neki folyton megmutatva hogy mivel kell jàtszania,sőt ő mutatja hogy mivel szeretne.A színeket mondjuk èn mutattm neki, ill nem is szàndekos volt.Ott ültem mellette mint mindig, az èpìtőveö jàtszottunk.Elkezdtem szín szerint szèt vàlogatni őket mert màr untam magam ès làttam rajta hogy èrdekeli .Na akkor kicsit magyaràztam neki ès megprobàltuk együtt is.Amit làtok rajta hogy èrdekli az tèny hogy szoktuk ,,gyakorolni,,.De nem gondolom hogy ez rossz lenne.Amikor sikerül neki valami ilyen annyira kis boldog..mèg meg is tapsolja magàt mikor megdicsèrem:)Az ülèsèről mèg annyit hogy el tud kèpzelni ,tehàt w-ben szèp egyenes hàttal ül,magàtòl.De oldalra nem ül mèg ki,ès ha leteszem pl èn ülő helyzetbe nyujtott làbakkal 1 2 perc utàn eldől,nem tudjuk mièrt,az izmai elvileg màr règ megvannak hogy tartsa magàt,ezèrt ajànlotta a gyògytornàsz hogy így jatszon nèha hogy szokja ezt a fajta ülèst ès több mindennel tudjon jàtszani.

Remèlem nàlunk is ùgy lesz mint a te kis csajodnál hogy ha beindul ez a dolog akkor könnyebb lesz vele:)


19# gyògytornàszhoz is jàrunk többek között...Ès igen tudom hogy mi is sokat ráhagytunk,valòszínű ez is benne van a mostani viselkedèsèben.


20# Segítség az kb semmi.Az èn csalàdom külföldön,férjem egyke,Anyòsom màr idős ,mi megyünk àlltalàban làtogatni ,az a baj ő rà nem nagyon tudnám rà hagyni mert ő nem nagyon tud hajolgatni utánna a tèrde miatt.De az is nagyon jò ha megyünk hètvègèn hozzà ès ebèddel vor minket,aznap akkor nem kell főznöm ,meg amíg ott vagyunk(pàr òra),probàlja többnyire ő szorakoztatni a kicsit,na mi a fèrjemmel àltalàban olyankor szoktunk beszèlgetni kicsit.

Babysitter az kizàrt ,sem férjem, sem èn nem akarnàm egy idegenre hagyni.Bölcsi az esèlytelen a lemaradàsa miatt jelenleg.De ha szeptemberig beindulna kicsit amit nagyon remèlek akkor gondolkodnèk rajta.

Hintája van de pàr perc ès màr most mutogat hogy vigyem oda és majd kiugrik a hintàbòl.

Amikor elvan pàr percre hidd el hogy èn aztàn oda nem megyek hozzà,sőt inkàbb meg se mozdulok nehogy hívjon magàhoz,vagy jöjjön utànnam:)

Tudom hogy ez hosszù tàvon nem tesz jòt nekünk de jelenleg az ő egèszsège az első ,ha ez rendben lesz akkor majd figyelünk kicsit magunkra is.


Köszönöm a vàlaszokat,hasznos mind!

2021. márc. 7. 21:48
 23/23 Derjaderja ***** válasza:
Ha nem ül magától nyújtott lábbal, akkor ez ültetés. Lehet azért dől el. Én pont ilyen hibát követtem el a lányommal, onnan tudom.
2021. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!