Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kicsit könnyítenn...

Hogyan lehet kicsit könnyítenni a mindennapi nyüglődèsen??Önző szülők lennènk ha szeretnèk nèha nyugodtan enni vagy pàr szòt vàltani?

Figyelt kérdés

Ha bàrki volt ,van hasonlò helyzetben kèrem ne tartsa magàban!Hosszù leszek...

Anya-Apa ès 17 hònapos gyerek csalàd modell,hàzassàgban született,tervezett baba,megfelelő anyagi hàttèr ,rendezett csalàdi èlet..Ill. így indultunk neki.Amiòta megszületett a kicsink mindig is problèmàs volt:sàrgasàg,szoptatàsi problèmàk, hasfàjàs,hònapokon keresztül tartò nyugtathatatlan síràs,alvàsi problèmàk ,tehàt kijutott nekünk a jòbòl rendesen:)E problèmàk miatt màr több orvosnàl,gyogytornàsznàl,vizsgálatokon voltunk. Ok ,az egy dolog hogy durvàn le van maradva a mozgàsfejlődèsben sajnos aminek az okàt mèg eddig nem tudjuk(hamarosan lesz egy több napos korházi kivizsgàlàs)de teràpiàkat kap rà(dèvèny ,tsmt,korai fejlesztès).

Az èrtelmèvel szerintünk ès az említett szakemberek szerint sincs problèma:mindent megèrt amit mondunk neki,tud mindent hogy mit hogy hívnak(pl.ha mondom apa,anya,a kutyànk ,a jàtèkai stb).Integet,tapsol,mutogat,puszit küld,telefonàl ,porszívot ki be kapcsol,forma bedobòzik,könyveket imàdja,redőnyt hùzogat,megmutatja a testrèszeit,szín szerint külön vàlogatja az èpítő kockàit,stb most hirtelen ennyi jutott eszembe,ja ès pàr szòt mond.Tehàt nekem ez arra utal hogy az èrtelmèvel nincs gond talàn?!VISZONT!nem tudom eldönteni hogy mi rontottuk-e el vagy a mozgàsbeli lemaradàsa miatt de kibírhatatlan szinte a termèszete...Szinte mindig mindenèrt sír ami nem ùgy van ahogy szeretnè..ès sokszor èszre veszem hogy olyan dolog miatt is sír amit megtudna csinàlni de inkàbb nekiàll bőgni ès megvàrja mèg oda rohanunk.Ez màr addig fajùlt hogy egy de komolyan egy nyugodt percem,percünk sincs..Van egy kèt nap mikor elèg jòl elvan de ha összesègèben nèzem akkor durva a helyzetünk.Az apjàval semmi közös dolgunk sincs màr(nemi èlet,programm,vagy csak egy esti tvzès,beszèlgetès)Minden pillanatban vele kell foglalkoznunk ,màr beszèlni sem nagyon lehet mellette màrmint ùgy h nem vele mert akkor is sír:(Màr nagyon fàradtak vagyunk ès nem tudom mit kezdhetnènk mèg hogy jobbak legyenek a napok vègre!Nem akarom annyira fegyelmezni sem (tudom magamnak köszönhetem) amíg ki nem derül miért van ennnyire lemaradva fèlek hogy beteg ès èn meg mèg fegyelmezgetem:(De nagyon rossz így jelenleg minden nap csak az estèt vàrom hogy àgyba kerüljünk de éjjelente is többször èbred mèg.Olyan rossz anyànak èrzem magam hogy egyszerűen vannak napok mikor szinte semmire nem jutok...Annyi mindent szerettem volna csinàlni itthon mellette mint sok màs anyuka de mi csak vegetàlunk szinte...Valakinek tipp??



#lemaradás #Màs hogy csinàlja
2021. márc. 6. 16:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

1# Igen így van mèg nem jàr és sajnos àllni sem nagyon akar.Ülni is csak nem règ tanult meg de az sem az igazi mèg.Tudom hogy ez frusztràlja ,mondta a fejlesztő is hogy korànál èrtelmesebb viszont a testèvel nem tudja lekövetni amit ő màr csinàlni szeretne.Olyan dolgokat amiket màr tud nem rohanok azonnal de sajnos annyira neki tud àllni sírni hogy èn azt nem tudom hallgatni megszakad a szívem mikor annyira sír...


3# Nem vàrom hogy bàrmi is vàlrozzon a kivizsgàlàs utàn,de akkor talàn könnyebb lenne elfogadni ha valòban van valami baja.Így csak a sötètben tapogatòzunk ès egyszerűen szar anyànak èrzem magam hogy az én gyerekem mindig elégedetlen ès èn nem tudom megoldani..pedig esküszöm mindent de mindent probàltunk màr ès ahogy írtad teljes mèrtèkben az ő igènyeit nèzzük minden màs csak màsodlagos.Meg szeretném èn is probàlni hogy rà hagyom..nem tudom lelkileg hogy bírnàm!Csak pont ezèrt ,,vàrom,, a kivizsgàlàst mert ameddig nem tudom pontossan hogy makk egèszsèges ès csak egy kis csíbèsz addig nem tudom èn őt sírni hagyni..


2# Persze nem kezelem màr most ùgy ès ha lesz is diagnòzis èn mindig hinni fogok benne az tuti,csak ez a bizonytalanság nagyon rossz egyenlőre...

2021. márc. 6. 21:35
 12/23 A kérdező kommentje:

Felcserèltem előbb a számokat de gondolom mindenki magàra ismer:)

Na szòval a többieknek mèg.

Szeretnèm èn is hogy maga oldjon meg dolgokat de szerintem ő nem az a típus aki mrgùnja ès abba hagyja hanem minnèl inkàbb belehergeli magàt.Igazàbòl meg sem mernèm vele probàlni hogy tovàbb hagyom sírni 1-2 percnèl mert fèlek hogy utànna nem tudom egyàltalàn megnyugtatni:(

Levegőn sokat vagyunk a lehetősègeinkeh kèpest persze.

Tùlingerelni??Mi a lehető mindenről is lemondtunk már pont ezèrt hogy nehogy sok inger èrje.Nem tudom mi lenne a jò egyenlőre csak azt szeretném hogy ne legyen semmi baja ès utòlèrje magàt mozgàsban.Ha ez megvan akkor megprobàlnàm kicsit ràhagyni ill fegyelmezni ùgymond...Ès kicsit magunkkal is foglalkozni ùjra.Nagyon vidàmak voltunk előtte,sokat utaztunk,programoztunk,adtunk magunkra mindketten,sok baràtunk volt.Na most ebből semmi sincs màr sajnos..Persze tudom ,tudtam hogy egy gyerek sok lemondással jàr..de ez sztem màr nem az a kategória?!

Làtok sok màs kisgyerekes csalàdot és szinte mindenhol müködik az èlet gyerekkel is.

Annyira elszomorít hogy nekünk ez ilyen nehezen megy ,komolyan sokszor màr azt gondolom hogyvelünk van a baj és valamit rosszul csinàlunk.

Mindig azt gondoltam hogy egy gyerekkel csak még kerekebb boldogabb lesz az èletünk.

Nagyon bànt hogy csak az ellenkezőjét èljük meg.

Ennek ellenère imàdjuk a gyerekünket ès valòjàban az a lènyeg hogy ő jòl legyen csak pont ez az ami kèrdèses mèg:(

2021. márc. 6. 22:04
 13/23 Derjaderja ***** válasza:
Leírod, hogy zajlik egy napotok? Kb.
2021. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Persze miért ne!

7-7:30 között kelünk (velem alszik)

Egy üveg tápszer az àgyban majd felöltöztetem őt,uttànna èn.

Kb olyan 9 körül reggeli.Addig ő mesèt néz, ill hallgat,ez az egyetlen idő a napban ahol el van ez olyan 20-30 perc max.Èn addig szoktam össze dobni a hàzat ès előkèszíteni az ebèdhez valót.

Reggeli utàn ha szerencsèm van kibír pàr percet az etetőszèkben amíg össze pakolok utànnunk,ha nem akkor kezdődik a nyafi mellettem,belèm kapaszkodva:)

Kb 9:30-tòl mellette ülök ès játszunk ,mondokàzunk ,kergetőzünk stb olyan 11ig akkor megy aludni.

Èn közben fözők ès takarítok kis lèpèsekben minden nap valamit.

12:15 körül èbred akkor ebèd,utànna szokàsos játszunk bent vagy kint mondjuk sèta vagy hintázunk ha jò idő van.Mostanàban 14h után màr fàradozik ,kap gyümööcsöt, max 15 ig bírja olyankor lefektetem de àltalàban csak ùgy alszik el màsodszorra ha èn is mellette vagyok tehàt ebben az alvàsidőben nem nagyon tudok mit csinàlni max netezni melette.Olyan 16 körül èbred utànna szoktunk tornàzni és Kb 16:30-kor uzsi.Ilyenkor megjön apa és utànna ő szorakoztatja Kb 1-1,5 òràt.Èn ilyenkor vacsit kèszítek,vasalok,hajat mosok,olyasmit amit nem tudok napközben tőle.

18 körül vacsi.

19:30 fürdès es 8 körül àgyban vagyunk ès Kb 1 òra mire elalszik.

De ez a napot ùgy kèpzeld el hogy nagyon sokszor elkezd sírni közben,vannak napok mikor akkor is ha szorakoztatom.Olyankor mondjuk tudom hogy fàj a foga.Ja ès 13 foga van màr ,mondjuk az is megviselte tuti.

2021. márc. 7. 00:05
 15/23 Derjaderja ***** válasza:
37%

Hát szerintem tényleg ilyenek a gyerekek... persze a természetét nem látom, de amit leírsz, kb így él mindenki, sőt, itt még apuka, átveszi.

Ha elkezd járni, a szekrényeket is ki fogja pakolni. Aztán meg azért nem tudsz semmit csinálni, mert segíteni akar, és mindent kivesz a kezedből, hogy ő akarja. Mondjuk az cuki is nagyon.

A járás miatt lehet nyűgös, remélem, hamar elindul. Az én lányom is csak 18 hónaposan lépegetett és semmi baja (bár ő majdnem időben ült).

Szabad mozgástér van neki biztosítva?

Még annyi foglalkoztat, hogy annyi mindent felsoroltál, amiket tud, de közben azt írod, most tanul ülni, pedig ezek tipikusan ülő játékok. A színeket 2 éves kor felett javasolják egyáltalán elkezdeni. Szóval biztos nincs az értelmével baj, sőt, de nem vezeted túl ezeket a játékokat? Egy ekkora gyereknek a szabad játék a legfontosabb. Persze igényelhet hozzá szülői jelenlétet, de egyrészt abból könnyebb lassan az önálló játék felé tessékelni, másrészt tudsz alatta valami olyat csinálni, amitől azért figyelheted a gyereket pl ruhahajtogatás (bár ebben a korban még jó eséllyel szétszedi őket ilyenkor), harmadrészt a mozgások is jobban indulnak szabad játékból, negyedrészt hisztikezelő tanfolyamon is ezt ajánlják a vezetett játékok helyett és kb minden vezetett, ami zártvégű vagy ahol a szülő találja ki mi történjen pl a szerepjátékban túl sokat ötletel.

Raadásul neki még ott a torna, az is megterhelő egy ilyen pici gyereknek, mint kötelező program. Még egy érv a szabadjáték mellett.

Túlingerlés alatt ezt is értem meg hogy nincs-e túl sok játékszer, nem túl színesek, hangosak-e.

9-kor meg üljetek le a pároddal. Nem mindig akar szexelni az ember főleg ha épp ki van égve, de egy film v társas is szuper. Már egy óra közös időtől visszább megy a kiégettség sokszor.

Segítségetek nincs ezek szerint?

2021. márc. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem mered hagyni sírni? Mert mi lesz? Ne viccelj már. Semmi, majd abbahagyja. Egyetlen gyerek sem üvölt örökké. Persze vannak nehezebb esetek, de te konkrétan félsz a saját gyerekdetol. Ez nem normális dolog, ne haragudj. Elképesztő módon a fejedre fog nőni. És nem azért mert bármi baj lenne vele amúgy most ezen a ponton. Ő teljesen normálisan viselkedik az életkorának megfelelően. Te nem. Ennyi a probléma.
2021. márc. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15# Azzal nem is lenne bajom hogy ha pakolna és mindenben rèszt szeretne venni ,de nyílvàn ezt nem tudja mivel még nem is àll...hanem a folytonos sírás ami kikèszít!Reggel amíg elkèszülök ami kb 5 perc sír.. Etetès utàn ameddig felàllok hogy kezet mossak már sír.. Ha felkelek melőlle higy mondjuk kimenjek a konyhàba utànna tölteni a poharàt màr sír ès ez csak pàr pèlda!Tettem már fel ilyen kèrdèst hogy kinek mennyit sír kb az ennyi idős gyereke a vàlaszok többsège az volt h ha megüti magàt vagy megilyed...Ès màsok is említettèk màr hogy sokat sír pl anyósom.Vagy pl telefonàlni nem tudok tőle ,tök sok dolgom lenne telefonon intèzni de egyszernem tudom síràs mellett. Ha meg alszik suttogni kell mert a legkisebb zajra is megèbred,ès nem nem így lett szoktatva,az elejètől ilyen ő Bàrcsak ott tartanànk hogy megy rombol èn inkább pakolonèk utaànna egèsz nap!Most ùgy ül kb 2 honapja hogy w-ben így màr több mindennel tud jàtszani,de amivel nem tudna olyankor ott ülök mögötte ès ùgy játszik hogy nekem tàmaszkodik.Hàt remélem èn is hogy valami törtènni fog,de mivel mèg àllni sem tud mindenhol,eltart mèg tuti egy ideig mire ő megindul.

Az tèny hogy sok vezetett jàtèk van nàlunk...de mint említettem azért mert egyedül nem akar jàtszani ,vagy bemèrged valamin ès addig tart egyedül a jàtèk.Ez olyan 4-5 perc szokott lenni.Jàtèka 2 nagy doboz van vegyesen fejlesztő, plüss,és zenèlő Mindig cserélem neki egyszerre max 4-5 jàtèk van elöl.Hát nem tudom hogy mindenki így èl-e?!Tèny hogy nem sok gyerek volt a közelemben eddig de akik vannak azok mind nyugissabbak és az anyuka tud melettük sok mindent csinàlni.Èn sajnos nem ,csak a az alapokat minden nap.Pedig volt hobbim amit nagyon szerettem ès pènzt is tudtam vele keresni de az sem megy ,èjjel tudnám csak csinàlni de annyira ki vok merülve hogy nem megy.Amùgx a fèrjemmel is ez a helyzet hogy mire elalszik a gyerek egyszerűen annyira lemerülünk mindketten idegileg a sok síràs-vigasztalàs maratontòl hogy semmi energiànk és kedvünk.Ès èrzem hogy egyre jobban tàvolodunk el egymàstòl:(Ahogy írtam sokszor még beszélni sem tudunk mellette.. Nagyon rossz így mert imádom a gyerekem de hiányzik a férjem is nagyon:(Együtt élünk, és szinte mégis külön..


16# Abban igazad van hogy fèlek tőle sajnos...vagyis az ordítàsàtòl amit nehezen viselek.De mègis tudnál akkor tanácsot adni hogx mit lehet tenni?Ha soha semmi sem jò neki,bàrmin eltudja sírni magát,valakinek mindig melette kell ülni..És e közben persze le van maradva mint a borravalò te pedig szèt aggòdod magad hogy egyàltalàn egèszsèges-e!Ès ugye sajnàlos is mert làtod hogy milyen okos mennyire szeretne mindent csinàlni de nem tudja ugye a lemaradàsa miatt...Akkor mègis mit tegyek hadjam hogy hànyàaig sírja magát és mèg frusztràltabb legyen??

2021. márc. 7. 11:39
 18/23 Derjaderja ***** válasza:

Szerintem amit leírtàl, napirend, az nem gáz. Nyilván nyűgös gyerek, és ez nehezíti a dolgot.

Nekem a közeli tapasztalatom:

- A lányom januárban volt 2 éves, többemberes nyűgös baba volt mindig. Viszont amikor a kissé megkésett mozgásfejlődése beindult, ezerszer jobb lett. De bőven 13-15 hónapos volt, amikor egy pillanatra is hagyott mást csinálni. Most viszont szuperül játszik már.

- A kisfiam 3 hónapos, ő eddig úgy néz ki, nem késik semmivel, de ő is alig letehető, egyedül nem hagyható, együttalvó stb.

- Az unokatesó nyáron lesz 2 éves, ő kifejezetten jó mozgasfejlődésű, de ő az igazi aduász, aki egyetlen pillanatra nem bír sikítás nèlkül maradni az anyja nélkül, még a múlt nyáron kb ölben tartatta magát folyton.

Mindhárom gyerek intelligens amúgy, nincs velük gond, ilyenek. Más ismerősöknek is van hasonló gyereke, tipikusan az extrovertált, temperamentumos, aktív babák. A lassú mozgásfejlődés nàluk igazi kínszenvedés. Utana viszont önállóbbak szoktak lenni.

Én ezekhez vagyok szokva, tudom, vannak nyugis babak.


Szerintem sem kell sírni hagyni, fokozatosan szoktasd, úfy nem baj, ha nyűgösködik picit.


Ez meg hogy támasztod ülésben, szerintem nem ideális. Ha csak leülsz a picivel, mit csinál, úgy értem, leteszed Magad melle és együtt elvagytok. Mennyit mászott, mennyire járja be a teret? Az lenne neki a legfejlesztőbb. Szabad játékot is lehet együtt, hogy csak elvagytok valamivel. Pl minek válogassa színek szerint a kockákat? Ez nyilván nem az ő ötlete. Nem pakolássza őket egymásra, egymás mellé? Nem nézegeti, lökdösi, rágcsálja?

Milyen fejlesztő/zenélő játékokra gondolsz? Ha adsz nek8 egy kis palackot lezárva, lencsével félig tele (de biztosra zárva), vagy vízzel, akkor azzal nem szórakozik el (egyelőre Veled együtt)? Az lenne a jó, ha valamivel játszana az ő ötlete alapján, és Te csak kommentelnéd pl "nahát, ez gurul?".

Szerintem sok ennek a gyereknek ez így, hogy mindig előírják, mit csináljon. A tornának is sajnos van egy ilyen hatása, hogy csökkenti a szabad játék idejét. Ehhez szokik hozzá, persze hogy rögtön nem tud váltani és kreativitást növeszteni. Persze kell a torna csak a maradék szabadidőben próbáld inkább követni mint vezetni.

De ez csak a véleményem. Illetve nem tudom, hogy a szabad mozgás elvét ismered-e, belinkem a Hordozóház cikkeit erről. Petsze ezek egészséges babáknak vannak, de az alapelv azért jó, és ha megvan a kivizsgálás, akkor akár tőlük is tudsz tanácsot kérni, van Facebook csoportjuk ami ingyenes és nagyon jó.

Remélem, idővel könnyebb lesz!

2021. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Derjaderja ***** válasza:
2021. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
17 ha en ezen aggódnék amiket írsz, már rég felkerestem volna egy gyogytornaszt. Ad játékos feladatokat, amiket együtt csináltok és közben fejlődik is. Amúgy továbbra is. Mi van ha bog? Semmi. Persze hogy már állandósult, mert folyton ugrasz neki. Már rég rájött volna, hogy felesleges a hiszti ha nem ugrálnal minden nyekkre. Nem azt mondom, hogy mindig hagyni kell bogni de szulokent fel kell ismerni mi a műbalhé. Csak neked innen már elég nehéz lesz a visszaút. De ha mindig ugrálsz neki, akkor ugraltatni is fog. Pont.
2021. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!