Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyermek lábujjhegyen...

Ha egy gyermek lábujjhegyen jár néha de csak egy két alkalommal egy nap és mellé nagyon sokat "repked" a kezeivel akkor már biztos hogy autista? Vagy lehet hogy csak autisztikus tünet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 16. 22:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Persze, teljesen biztos.

Nem is kell szakember az autizmus megállapításához, természetes, hogy gyakoris anyukák ilyen jelekből csalhatatlanul megállapítják az ilyesmit.

Sőt, az igazán szuperek már csecsemőkorban felfedezik a jeleket.

Az úgynevezett szakemberek szerint ugyan csak 2-3 éves kortól lehet valószínűsíteni majd bizonyítani az autizmus meglétét, de természetes, hogy a gyakoris anyukák ezt jobban tudják.

2021. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Első hozzászóló: Miért érzek iróniát? :)


Egyébként nem lehet, hogy azt játszotta, hogy ő egy gyönyörű pillangó tündér? :D Vagy egy repülő?

2021. márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Az öcsém szerintem 6 éves koráig produkált hasonló dolgokat, igaz, ő inkább ugrándozott lábujjhegyen és nem "repkedett", de nem lett autista. Szerintem ilyenekből erre következtetni kicsit túlzás.
2021. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszi szépen a választ. Amúgy igen túlzás csak ez is egy tünete és eléggé aggódom. Tudom hogy van több tünetei is de ez az egy vagyis majdnem hogy 2 eléggé jelen van. Legfőképpen a repkedes. Persze tudom hogy ezt ennyiből nem lehet megállapitani, csak gondoltam hátha valakinek volt hasonló és tudna róla írni hogy mi volt a próblema. De köszönöm szépen hogy válaszoltál :)
2021. márc. 16. 22:40
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen a repkedés vagy hogy néha lábujjhegyen van, normális.

Az autistáknal ez idősebb korban is fennmarad(hat).

Ez még csak nem is autisztikus tünet.

2021. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Autista a gyerekem, de kb 1,5 évesen járt néhány hetet lábujjhegyen és kinőtte. Repkedni pedig csak akkor szokott ha valaminek nagyon örül (mondjuk én 30 évesen is még ugrándozok örömömben) Magyarul még egy diagnosztizált auti se biztos, hogy úgy viselkedik, ahogy a neten lévő "kisokos" leírja. Nagyon sok tüntetnek kell tartósan jelen lennie ahhoz, hogy ezt egy szakember meg tudja állapítani.

Nyugodj meg, ha más tünete nincs, valószínűleg néhány héten belül kinövi ezt is.

2021. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen gyereket és nem lett autista.
2021. márc. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2021. márc. 17. 07:21
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

A lábujjhegyezés az idegrendszeri éretlenség tünete, NEM az autizmusé.

De annyira bacca a csőröm ez a sok autistás kérdés: ha auti lenne, mit csinálnál?

2021. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem semmit nem csinálna, csak aggódik, és jobb a biztos rossz, mint a bizonytalan kétely.

#6-os válaszoló vagyok. El sem tudjátok képzelni hányszor hajtottak el bennünket az "anyuka, ne parázzon, nincs ennek a gyereknek semmi baja" jeligével, pedig volt baja! Most meg mindenki azzal jön, hogy miért nem kezdtük korábban a fejlesztést.

Nekem speciel jól esett, ha nem néztek hülyének és ki tudták mondani, hogy igen, a gyerekem egy kicsit más.

Olyan kérdéseket olvasok itt néha, hogy a hajam égnek áll, amikor vagy 10 egyértelmű tünet jelentkezik a gyereknél, de az itteni válaszadók csak legyintenek, hogy á hagyd, ez teljesen normális viselkedés egy 2-3 évesnél. Nyilván nem a "Gyerekem egyet tüsszentett, lehet-e autista?" jellegű kérdésre gondolok, de azért pont a napokban volt itt egy 2 éves sztorija, aki nem tartja a szemkontaktust, furcsán játszik, nem barátkozik, nem beszél, nem mutogat, stb, de mindenki azt mondta rá, hogy életkori sajátosság.

2021. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!