Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tudom lekötni a táborban...

Hogy tudom lekötni a táborban a problémás kisgyereket?

Figyelt kérdés

Közösségi szolgálat miatt segétkezem egy táborban öt napig (17 éves vagyok), ami szép és jó, viszont van egy problémásabb kisgyerek (kb olyan 5 éves lehet), aki elég durva dolgokat is szokott csinálni. Folyton el van a saját világában, és sokszor ütöget másokat, és hiába szólsz rá, csak jobban felidegesíted azzal. Észre vettem, hogy volt egy játék, ami lefoglalta, viszont az se olyan sokáig. Sajnos nagyon kitaszítják őt ugye emiatt, és megbeszéltük, hogy mi majd figyelünk rá, viszont kéne egy kis tanács, mit lehetne kezdeni az ilyen gyerekekkel.


Előre is köszönöm a választ!


2021. jún. 28. 22:22
 1/10 anonim válasza:
6%
Szólsz a táborvezetőnek, vagy közvetlenül a szüleinek, hogy ilyet nem szabad, és ha ezután is csinálja te is lekeversz neki egyet, teljesen jogosan. Nyilván nem bántani kell a gyereket, de még igen kicsi, szóval egy gyengébb pofon talán helyrebillentheti az eszét.
2021. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Vida Ágnes babapszichologus oldalát ajánlom (fb, internet). Ott tálalsz megfelelő praktikákat problémás gyerek kezelésére agresszivitás nélkül.


#1 agresszió agressziót szül . Valami frusztrálja amiért igy viselkedik, s nagyon jó, hogy a kérdezo szeretne segíteni rajta. Így kéne mindenkinek.

2021. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
A legtöbb esetben én azt vettem észre, hogy pont azért viselkednek így, mert nem barátkoznak vele, elutasítják. Esetleg, ha lenne wgy kis barátja?
2021. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

1, te komplett vagy?

Kérdező: lekötni valamivel, elterelni a figyelmét.

2021. jún. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
A szüleit kéne megkérdezni, hogy mivel lehet rá hatni.
2021. jún. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A családi hátterével van valami, mert mondták, hogy rengeteg lánytestvére van, ő az egyedüli fiú.

Ha rácsapsz, vagy valami, hogy ne csináljon rossz dolgokat, akkor meg neked jön meg minden, ilyet egyáltalán nem szeretnék csinálni.

Táborvezetővel beszéltem, mondta, hogy társaság kell neki, ezért is vállaltuk be, hogy vigyázunk rá. Szüleit nem ismerem.

Viszek kisebb játékokat, amivel lehet, hogy el tud szórakozni, hátha.

2021. jún. 29. 07:06
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Természetesen ne üsd meg, mert akkor téged fognak nagyon keményen elővenni, egy táborban nem verheti a nevelő a gyerekeket. Más kérdés, hogy néha nekem is viszket a tenyerem az ilyen gyerekektől. Nem mindig a családi háttér miatt van ez, nálunk az egyik rokongyerek ilyen, teljesen nyugis szülőkkel, szépen nevelik, mégis ilyen. Amúgy szerintem jó ha kiközösítik, egy idő után talán elgondolkodik, hogy ez a viselkedése miatt van.
2021. jún. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit off, de nagyon nem helyes nevelői feladatot rátok bízni, közösségi szolgálatos fiatalokra. A gyerekek lekötése, szórakoztatása szakképzett pedagógusok feladata, különösen pedig a problémás gyerekek esetén. A közösségi szolgálatos fiatalok inkább ilyen "dadus" jellegű feladatokat kellene, hogy végezzenek, pl játékok elpakolása, szalvétahajtogatás, cipő bekötése, segítség az öltözésben, feltörölni, ha kiömlött valami. Szóval ne engedd, hogy a saját feladatukat rád passzolják. Még ha esetleg feladat valamifajta program vagy szórakoztatás, a viselkedészavaros gyerekkel a bajlódás nem lehet az.
2021. jún. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak a szüleivel tudod ezt megbeszélni, hogy pont ezt a gyereket mi szokta érdekelni. Lehet, hogy a mozgásos játékok (foci? bújócska? szerepjátékok?) vagy a szöszölősek (kirakó? legó? rajzolás?). Egyébként reménykedhetsz, hogy a szokatlan környezet meg te mint ismeretlen, visszatartó erő leszel meg az újdonság erejével hatsz - néha ez is elég. Ne félj tőle, barátkozz vele, ajánlj neki pár tevékenységet, de ne erőltesd rá magad, ha inkább egyedül lenne. Nincs tuti módszer, a gyerekeknél is sok függ a hangulatuktól, éhesek, álmosak, front van-e... pont mint a felnőtteknél :) Ha meg vészhelyzet lesz, és nem hat a rászólás, fogd kézen határozottan (még azért jóval nagyobb vagy nála) és szólj a szüleinek vagy valaki gyakorlottabbnak.
2021. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem viszont sokszor jobb a lelkes fiatalokra hagyni a szórakoztatást, mint a pedagógusokra, akik legtöbbször ülnek a padon telefont nyomkodva és trécselve, esetleg a kettőt összekapcsolva mutogatják egymásnak a telefonjaikat..


Szóval amit tehetsz, hogy nem hagyod kiközösíteni. Gondolom nem csak megőrzitek a gyerekeket, hanem szerveztek programot, tessék körjátékokat kitalálni, olyanokat, amik nem szivatósak, mint mondjuk a székfoglaló, hanem mondjuk az egér egér, mki a házból, meg az adj király katonát, meg az elvesztettem zsebkendőmet. Csak csoportjátékkal lehet kiemelni az ilyen gyerekeket, abból is leginkább a mozgásos, ahol szaladni kell, és nem versengeni a másikkal, vagy tűz víz repülőzni, vagy mondjuk ültesd le őket sorba, tegyél egy nagy tálcára vizet, és adogássák át egymásnak a fejük fölött, és majd lehet kacagni, mert biztos mindenki vizes lesz. Vagy a súgos sorjáték, súgsz az elsőnek, az súgja tovább a másodiknak, és mindenki csak egyszer mondhatja el:D


Sok ilyen van, a gyerekek imádják az ilyesmit, de tényleg olyan legyen, hogy vagy mindenki szív, vagy senki.


El lehet dugdosni postiteket az fás környezetben, és a gyerekeket rászabadítani, hogy gyűjtsék be mindet cukorkáért, aki hoz egyet, az kap cukrot, meg ilyesmi.


Annyira szívesen táboroztatnék, de az én gyerekemmel kell lennem egész nyáron:)

2021. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!