Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 10 hónapos lesz. A...

Kisfiam 10 hónapos lesz. A legújabb alkotása, hogy rajtam lóg. Normális ez? Miért csak velem csinálja? Többi lent.

Figyelt kérdés
Amikor a mamával vagy az apukájával van minden rózsaszín. Szépen elmókol, játszanak együtt és egyedül is jól elvan.Azt mondják mindig, hogy áldott jó gyerek semmi probléma sose vele. De ha én is ott vagyok vagy ketten vagyunk itthon, ami ugye a legtöbb nap így van, akkor csak rajtam csimpaszkodik és sír. Leülök mellé játszani, belém kapaszkodik és sír, vagy nyekereg. Semmi sem erdekli bármit mutatok.Gondoltam felkapott, de ha felveszem akkor is ugyanez. Ha kimegyek mászik sírva utánam, ha magammal viszem pl. a konyhába akkor is kapaszkodik a lábamba és sírdogál. Ha meglát vagy meghallja, hogy hazaértem kezdődik és az esti lefekvésig ez megy. Másokkal pedig egy tündér baba. Ez lenne nálunk a szeparációs szorongás? Mit tegyek? Éjszakánként jobb esetben 3x kelünk, és reggel legkésőbb 5.40kor fent van. Mindegy hogy 9kor vagy fél8kor fektetem. Kimerülök. :(
2021. júl. 10. 07:29
 1/8 Reni 28 ***** válasza:
79%
Szia! Nálunk ugyanez volt, folyamatosan rajtam lógott, ha kimentem abból a helységből ahol voltunk, akkor sírt utánam (szeparációs szorongás) bezzeg mikor az anyósomra bíztam, tök jól eljátszott vele, nem értem miért.
2021. júl. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy szepa. De amikor vele játszanék ott ülök mellette akkor miért nem jó? Miért csimpaszkodik sírva, még akkor is ha felveszem, vagy az ölembe ültetem?

Tegnap este 6kor pl. lementem a patikába, apával maradt addig. Tornyot építettek, ledöntötték minden idilli volt. Beléptem az ajtón átgázolt mindenen és elkezdett sírni. Felvettem bejöttünk a nappaliba vissza játszani. De már nem volt jó semmi. Rajtam lógott és sírt, szinte vígasztalhatatlanul. Esti fürdetés apával szokott történni. Minden szuper,megy a kacagás a pancsolás. Aztán kiveszi a kádból megtörli, meglát a konyhában és elkezd sírni. Onnantól már csak akkor nyugszik meg ha megyek és intézem.

2021. júl. 10. 08:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze mindenki hülyének néz, hogy miért vagyok kimerült egy ilyen áldott jó baba mellett. Anyukám, anyósom és először a férjem sem értette. Ő mostmár látja,hogy miért...de a többiek szerint semmi okom nem lehet a panaszra hisz egy tündér. Csak velem kisördög.😅
2021. júl. 10. 08:21
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azért mert mikor elmész nem tudja, hogy visszajössz, és mikor visszajössze nem akarja hogy elhagyd megint. Ha ennek van értelme.


Gyakoroljátok a tárgyállandóságot hátha akkor javul a dolog.


Pl megkeresni valamit amit eldugtatok előle.


Persze lehet hülyeségeket beszélek, nem vagyok szakértő.

2021. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy fárasztó. Nekem ilyenkor mindig az a gondolat segített, hogy az első 3 évben az ilyen korszakok legfeljebb pár hétig tartanak. Annyira gyorsan fejlődik, hogy mire megszokod a menetrendet, kezdheted előlről, mert ennek vége és jön valami új.
2021. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Te vagy neki a biztos pont, aki előtt önmaga lehet, aki előtt kiadhatja a feszültséget stb... Ez egyébként egy jó dolog, csak irtó fárasztó és megterhelő. Szörnyen rossz látni, hogy mással nevetgél, veled meg bömböl.

Plusz ehhez jön még a szeparációs szorongás. Valószínűleg ezért kel többet.

Sajnos ilyen helyzetben csak túlélni lehet, előbb-utóbb elmúlik.

2021. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,mindenkinek köszönöm! Egy kis lelket öntöttetek belém és ezeket olvasva valahogy nem is érzem már tragédiának, mint reggel. Próbálkozunk túlélni ezt is. :)
2021. júl. 10. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak veled csinálja. Kitartást.
2021. júl. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!