Kezdhetek ketsegbe esni?

Figyelt kérdés
Fiam 2 éves múlt, meg nem beszél, csak halandzsazik. A fő baj, hogy nem is játszik semmivel, kedvence a mosógép, ventilátor, ajtókat fiókokat nyit zár, és fel-ala fut. Kevésbé keresi a visszajelzéseinket, keveset is néz ránk. Volt valakinek hasonló habitusu gyereke, aki aztán felzárkózott?.

#beszéd #2 éves #nemjatszik
2021. júl. 24. 08:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Hát sajnos vannak bőven duhrohamai is. Néha kezelhetetlennek érzem őszintén. De sok kétévesrol mondjak hogy kezelhetetlen.

Köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 24. 11:50
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A kétségbeeséssel nem sokra mész. Beszélj a gyerekorvossal, hogy úgy látod, megkésett a gyerek beszédfejlődése. Megbeszélitek, milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni és mivel érdemes még várni.
2021. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

8 nem tudom hol laktok Budán van a vadaskert, vagy korai fejlesztőbe kérj beutalót. Nekem a nagy fiamnak megésett beszédfejlődése volt, mindig elhajzottak hogy mert fiú, de idegesített, mert más problémát is láttam, vittem fizetősbe csak vizsgálják már ki.

Olyan ovi, és suli kellett felsőbe mentünk át normál osztályba. Ha nem tökölnek és kap fejlesztést időbe könnyebb lett volna és nem kerül vagyonba az óvoda.

2021. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13 vagyok azt akartam írni 8 as vagyok😁
2021. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha még nem jártatok a pedagógiai szakszolgálatban, oda is be lehet jelentkezni. Nem mindenütt egyforma a szakember ellátottság, de sok helyen van autizmushoz értő ember is.

Az autizmus terápiában az a jó, hogy akkor se árt, ha fölöslegesen alkalmazzuk. A rajzos napirend, mozgást, egyensúlyt, észlelést és kommunikációt fejlesztő játékok egy szokásos módon fejlődő gyereknek csak egy kis pluszt adnak.

Ha tényleg baj van, nem nélkülözhetitek hozzáértő szakember segítségét (mindig kérdezz rá, hogy akivel beszélsz, milyen végzettséggel és tapasztalattal rendelkezik!), de addig is nézd meg ezt a blogot. Autista gyerekekkel foglalkozó gyógypedagógus írja.

[link]

2021. júl. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szia! Hu hat en ketsegbeesnék. Voltam is. Gyerekem ugyanezt csinalta 2 evesen. Most 3, de mar kevesbe erdekli a pörgetés, a mosógép már szinte egyaltalan nem.

Ő azonban alapból idegrendszeri sérült, tehat nem varom el a normalitast, ennek ellenére a szívroham kerülgetett akkoriban, hogy autista. Rengeteg yiutube videot neztem autism szora rakeresve, ahol angolul beszelo mindenfele anyukak feltettek a gyerekeikrol a videokat es probaltak elmondani mik voltak a figyelmezteto jelek stb. Azonban azttudnod kell, hogy mivel spektrumzavar nagyon nehez diagnosztizalni es 3 eves kor elott szinte senki nem is vallalkozik ra.

Viszont igen keresd fel a pedagpgiai szakszolgalatot, kerj fejlesztest, ha muszaj vidd maganba fejlesztesekre, amit mar mas is irt.

Remelem azertvegul kiderul csak egy atlagos akaratos onfeju kis ketevesed van es 1 ev mulvanevetve gondolsz vissza a felelmeidre. A legjobbakat.

2021. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és hogy mind a legjobbakat kivanjatok nekünk! Hálás vagyok a jó szavakert!
2021. aug. 3. 14:13
 18/22 anonim válasza:

Kedves kerdezo,

Mi tortent azota veletek, megvaltozott a fiad viselkedese?

Az en fiam is hasonlo, van hogy elul okosan van hogy szaladgal, ha nezi tvt is a kanapen jarkal. Jatekok nem erdeklik, ill nagyon keves. Inkabn a pakolaszas. Szemkontsktus itt is keves. Mar jarunk fejlesztesre de nem tudjsk megmondani erintett e. Amugy okos mindent megert teljesiti amit kerek tole. Es huncut:) sokat mosolyog szeretget puszit ad. Beszed meg csak elso szotagokat probalja mondani es par alapszavat.

Koszi ha valaszolsz:)

2022. dec. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Hello, itt kérdező!

Sokat változott a fiam viselkedése, viszont nem véletlenül éreztem, hogy baj van...

Azóta már beszél, meg sok részképességben közelíti a kortársait, de autista és valószínűleg adhd-s is.

Igazából minden területen lehetett már látni akkor is, de azért nagyon reménykedtem hogy nem az!

Hát kitartás, írj nyugodtan ha van kérdésed.

2022. dec. 8. 20:00
 20/22 anonim válasza:

Koszonom a valaszod:)

Itt tovabbra is vannak furcsasagok, lemaradasok a kortarsaihoz kepest. En is bizom benne hogy nem autizmus.

Dietat tartotok? Esetleg szed valami vitsmint? Jartok fejlesztesre? Mi elkezdtuk mar….

2022. dec. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!