Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Koraszülött kisfiam sok...

Koraszülött kisfiam sok területen elmaradt. Mit tudnék tenni még?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 2 éves kisfiam.

Járunk korai komplex fejlesztésre egy éve. Azóta 5-10 szavas a szókincse. Még nem tud járni és mostanában egyre kevésbé vesz részt ha játszani szeretnék vele vagy fejleszteni akarom őt.

Még nyilván nem is szobatiszta, enni is kézzel szokott vagy én etetem kanállal. Nagyon nehezen fogadott el új ízeket emiatt a súlya is eléggé el maradt.

Komolyan kezdek aggódni, hogy tanulási nehézségei és beilleszkedéssel való gondjai is lesznek.

Jövő hónapba kell mennünk orvoshoz, szeretném ha addig kicsit jobban össze szedné magát. Félek, hogy az óvodakezdés is meg csúszik emiatt. Ha valaki volt hasonló helyzetben tudna mesélni, hogy jött rendbe a pici?

Van egy nagyobb fiam is vele nem voltak ilyen gondok.


2021. okt. 20. 13:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt nem.írtam, de van egy középfokú halláscsökkenése is.
2021. okt. 20. 13:32
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Kevés neki a korai Fejlesztés, heti hányszor mentek? Külön gyógytorna van?
2021. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Amiket leírtál: 5-10 szavas szókincs, nem gond, 20 szónak kell lennie 2 évesen, lányomnak sem volt ennyi. Járás az baj, mit mondanak? Szobatiszta, etetés: nem baj. Ovikezdés nagyon messze van, addig még rengeteget fejlődik.
2021. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok szakerto de ebbol csak a jaras tunik bajnak a tobbivel semmi de semmi gond nincs
2021. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is csak a járást látom problémának.

Az oviig van 1 évetek. Az rengeteg idő.

De a fejlesztőn nem mondtak semmit a játással kapcsolatban? Mert egyedül az az aggasztó a leírtak alapján

2021. okt. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti heti 2 alkalommal járunk. Ma fogja látni mozgásfejlesztő is (este szóltak, hogy menjünk) és majd meg nézi, hogy járjunk hozzá vagy sem.

Már lépked 2-3 hete, de még nem stabilan. Hálásan köszönöm a megnyugtató válaszokat. Szép napot kívánok.

2021. okt. 21. 06:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van valami baj az se gond ha 4 évesen megy oviba. Neki csak jót teszel azzal hogy nem 3 évesen adod 25 gyerek közé hanem még jól fejlődhet 14 fős bölcsis csoportnál
2021. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Jelenleg itthon van nem jár bölcsibe. Elég sokszor kell fejlesztésre és orvoshoz vinni így inkább itthon vagyok vele és igyekszem mindent meg tenni.
2021. okt. 26. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!