Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudnátok mondani valamit...

Tudnátok mondani valamit arról, hogy (állítólag) a nyolc hónapra született gyerekek miért születnek rendellenességekkel?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne a dolog, mert ugye vannak babák akik hét hónapra születnek (ezek az ún. koraszülöttek, ha jól tudom) és teljesen egészségesek, ki vannak fejlődve. Tehát akkor azt gondolom, hogy akik nyolc hónapra születnek azok még inkább fejlettek kellene legyenek. Ti mit gondoltok?

2012. ápr. 20. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem mindkét gyerekem 37. hétre született (1 nap eltéréssel), és makkegészséges, tökéletesen fejlett újszülöttek voltak, maxos AP-vel. Mondjuk a nagyobbiknak volt egy enyhe fejlődési rendellenessége, nevezetesen a kezein 1-1 plusz csökevényes kis ujjacskával született, de ez egyáltalán nem függ össze a születési terminussal ( a férjem családjában többször előbukkanó fejlődési rendellenesség, meghatározott génmutáció okozza).
2012. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Veszélyes dolog koraszülöttnek lenni, és minél kevesebb hétre születik a baba, annál rosszabb. Hogy a hét hóra születőkkel kevesebb a probléma, pláne hogy mind egészségesen nőne fel, az sajnos egyáltalán nem igaz, bár tényleg sokan vannak már köztük a szerencsések, akik nem szenvednek károsodást. Azért 8 hónapra születve jobbak az esélyek.

A "rendellenességek" viszont sokkal korábban, a szervfejlődés folyamán vagy már a fogamzáskor alakulnak ki, és ha ez a helyzet, a baba betegen fog születni akár hány hét után jön világra. (kromoszómarendellenesség, végtaghiány, fejlődési rendellenességek stb.)

2012. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
én ezzel kapcsolatban csak annyit tudok,( ez ugrott be elsőre) hogy a tüdő fejlettsége miatt szokták azt mondani, hogy jobb ha hét hónapra születik, mint nyolc hónapra a baba, mert a hét hónapos babák súlya kisebb, és a tüdőnek könnyebb ellátni a feladatát, mint egy nagyobb súllyal rendelkező nyolc hónapra született babánál. Bár hozzátartozik, hogy ezt nem nevezném rendellenességnek.
2012. ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen rendellenességre gondolsz? Mert a fejlődési rendellenesség, az genetikai hiba, kromoszóma hiba.


Egyébként amire te gondolsz, szerintem az városi legenda.

Minél tovább van bent a baba annál jobb, jobb a 37. héten születni, mint a 34-en.

Te nem így gondolod?

2012. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!