Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy reagálnál a helyemben?...

Hogy reagálnál a helyemben? Mit tennél egy erős akaratú gyermekkel?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves erősen dacoló,iszonyat akaratos gyerkőcről van szó.

Nem beszél,csak a maga nyelvén.Pár szót elvétve mondd azért..

Ha valamit akar azt sem mindig mutatja és nem mindig tudjuk kitalálni miért ordít vagy vagdalkozik éppen..:(


Pl ,olyan is van hogy fürdés után simán 1 órát pucéran futkoz ordít és nemtudjuk miért. Ruhacserét sem akart. Egyszerűen csak futkozott és ordított..


Lefekvésnél tartunk. Meseolvasás szokásos teendők megvoltak.

Ő dobálózik a szobába nevetgél ( ott kell ülni nála míg el nem alszik)

Majd ezeket tovább folytatja. Csapkodja az ágyat rugdalja a falat /másik szobába aludna a tesó/ mi többször rászóltunk sajnos rá is kiabáltunk már. De ő csak kinevet mindenért..ilyenkor mit reagálnátok vagy tennétek?

Iszonyat nehéz sajnos vele sokszor hiába szólunk kiabálunk már egyszerűen mint aki süket (hallásvizsgálaton is voltunk,azt mondták semmi bajja csak kisördög)😏


Szóval nemtudom miért ennyire kiakasztó a kisördögfióka..de sokszor érezzük azt hogy kimerültünk és így aztán hamar megy is a kiabálás..ami persze kihat a tesóra is ..már ő se türelmes annyiszor :(



2021. dec. 6. 21:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem vittétek fejlesztőbe és pszichológushoz? Erősen megkésett a beszédfejlődése. Érdemes lenne szakemberhez fordulni.
2021. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem itt nem csak egy hisztiző, akaratos gyerekről van szó, más állhat a viselkedése mögött. Pszichológus?
2021. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Először fejlődésneurológus kellene, hogy lássa. Ő a szakember, ő jelöli ki, milyen fejlesztés kell.
2021. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
55%

Az én gyerekem is futkosott egy időben, érthetetlen volt.

Én a kedves és erőteljesebb rászólás után bezártam a szobájába ameddig el nem aludt. Természetesen az ajtóba álltam, de nem engedtem ki. Kb 3 este alatt leszokott erről

2021. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

Tsmt


Mi beszéd kiatt voltunk, de a ciselkedésére nagyon sokat hatott, pedig fele ennyire nem volt kiborító

2021. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom is kb ennyi idős és vannak nagyon hasonló megnyilvánulásai. Óvodás és ott is észrevették a viselkedés problémákat, így fejlesztő pszichológushoz küldik őt a mi (szülők) beleegyezésünkkel. Mondjuk ő beszél, de az óvónő szerint fejletlen a beszéde a korához képest.
2021. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógiai szakszolgálathoz kell fordulni. Furcsa, hogy a gyerekorvos nem küldött még el. Ott felméri egy háromtagú bizottság (pszichológus, gyógytornász, gyógypedagógus) és véleményezik, javaslatot adnak, nevelési tanácsot. Egy átfogó vizsgálat az első, a születése körülményeitől kezdve a családi kapcsolatokig stb. Szerintem ők tudnak segíteni.
2021. dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Nos ezt kihagytam bocsánat. Most lesz az első alkalom a héten hogy találkozik személyesen a pszichológussal. Eddig 2x csak velem beszélgetett.

Meglátjuk mi lesz. Én mikor elmeséltem neki ezeket a dolgokat miket csinál eddig csak az volt hogy a dackorszakát éli és nem igazán érti mibe kérek segítséget :/ de végül múltkor meg tudtam mutatni kamerán is neki és talán rájött..😏


Amúgy most olyanokat is csinál a gyerkőc hogy pl kinnt voltunk ,mutatja a száját kérdeztem enni kell vagy inni? Mutatom a táskám hogy mi kell neki. Neki áll vagdalózni és rázza a fejét hogy nem..🤦🏻‍♀️Ezt 3x játszottam el h mutattam a táskámba az innijét meg az ennivalót hogy mi az amit szeretne mire 3.ra kivette mégis csak innivalót 🤦🏻‍♀️

Meg olyan is van hogy ha nem ő húzza le a cipzárt a ruháján pl vagy nem ő vette le a cipőt akkor képes visszavetetni hogy ő csinálhassa 🥴 Szóval érdekes rigolyái vannak sokszor..

2021. dec. 7. 06:41
 9/33 A kérdező kommentje:

Mostanság a székeket húzogatja mindenhova hogy ő kapcsolgatja a villanyt,meg mikrózni akar.. fu..háth nem egyszerű vele. :(


Ezért is érdekel egy kicsit hogy másnál is vannak e ilyen tapasztalatok ? Ki mit kezdene ezekkel a helyzettekkel? Nem akarunk mindennap már kiabálni.. :(


Na meg aztán öltözésnél meg sokszor csak a futkozás ,ordítás megy szintén és mi is csak lesünk már hogy most mi a fene bajja van mikor az ember sokszor mindent megpróbált vele már..aztán van hogy mégis az lesz a jó amit már kérdeztünk vagy mutattunk..🥴


Énis úgy vagyok sajnos vele hogy itt nem csak dackorszak áll a háttérbe :(

2021. dec. 7. 06:48
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni de nekem ezek eléggé autisztikus jegyek.


Volt szerencsém pár erős akaratú gyerekhez de a tiéd mellett labdába se rúghattak. Én se hinném hogy sima dackorszak lenne

2021. dec. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!