Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy reagálnál a helyemben?...

Hogy reagálnál a helyemben? Mit tennél egy erős akaratú gyermekkel?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves erősen dacoló,iszonyat akaratos gyerkőcről van szó.

Nem beszél,csak a maga nyelvén.Pár szót elvétve mondd azért..

Ha valamit akar azt sem mindig mutatja és nem mindig tudjuk kitalálni miért ordít vagy vagdalkozik éppen..:(


Pl ,olyan is van hogy fürdés után simán 1 órát pucéran futkoz ordít és nemtudjuk miért. Ruhacserét sem akart. Egyszerűen csak futkozott és ordított..


Lefekvésnél tartunk. Meseolvasás szokásos teendők megvoltak.

Ő dobálózik a szobába nevetgél ( ott kell ülni nála míg el nem alszik)

Majd ezeket tovább folytatja. Csapkodja az ágyat rugdalja a falat /másik szobába aludna a tesó/ mi többször rászóltunk sajnos rá is kiabáltunk már. De ő csak kinevet mindenért..ilyenkor mit reagálnátok vagy tennétek?

Iszonyat nehéz sajnos vele sokszor hiába szólunk kiabálunk már egyszerűen mint aki süket (hallásvizsgálaton is voltunk,azt mondták semmi bajja csak kisördög)😏


Szóval nemtudom miért ennyire kiakasztó a kisördögfióka..de sokszor érezzük azt hogy kimerültünk és így aztán hamar megy is a kiabálás..ami persze kihat a tesóra is ..már ő se türelmes annyiszor :(



2021. dec. 6. 21:56
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, változó az országban a minőség. Elég szomorú...

Amúgy én nem a szakértői bizottságról beszéltem, velük meg voltam/vagyok elégedve.

Hanem a Pedagógiai Szakszolgálatról.

2022. jan. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
A szakértői bizottság a pedagógiai szakszolgálatnál dolgozó emberekből áll.
2022. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Nyíregyházán külön van. Külön helyen, külön épületben, más személyzettel.

Lehet, hogy más városokban egyben van. Itt nem. Itt van Pedagógiai Szakszolgálat, és van Megyei Szakértői Bizottság.

2022. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!