Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 évesem kezelhetetlen,...

2 évesem kezelhetetlen, semmire nem reagálva ordít és még aludni sem hajlandó nélkülem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Délutáni alvásnál úgy alszik el, hogy melléfekszem és fogja a kezem. Utána kimegyek, hogy legalább alvás alatt tudnak főzni, mert amúgy hiperaktív és mindig hisztizikvmi miatt, dacos, semmit nem lehet csinálni mellette. Ha felriad (ált. 20perc múlva), sír és ha nem érek oda 5 másodpercen belül (pl.mert kezet mosok), akkor fél óra folyamatos ordítás következik és persze nincs több alvás. Már nem bírom... Van valakinek ötlete, mit tehetnék? Ha pedig nem akar eleve aludni, akkor órákig ordít.

Éjszaka is felkel még természetesen. Szerintem esélyem sincs arra, hogy valaha külön szobája legyen. Soha nem tudok semmit csinálni mellette.

Orvosok szerint idegrendszeri éretlenség, de amit javasoltak, semmi nem használ. Bölcsiben nincs hely jó darabig.



2021. dec. 9. 15:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%

Erre az egyetlen megoldàs, hogy egyelőre az igènyeihez idomulsz. Rendeljetek ètelt, vagy főzzetek ùgy, mikor mindkèt szülő otthon van ,ès egyikőtök jatszik vele.

Az èretlen idegrendszerrel az a jó, hogy idővel megèrik, csak türelmesen ki kell vàrni.

2021. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Én is írhatnám a helyedben ezeket. Ez a két éves kor ilyen, majdnem mindenkinek. Túl kell rajta valahogy lenni.
2021. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%

Erre szoktattad. Az a baj, hogy folyton ugrottál neki eddig is, így azt szokta meg, hogy a csicskája vagy :/

Már ilyen korán meg kell tanítani, hogy te vagy a főnök, te vagy az anyja. Idegrendszeri eretlenség ide vagy oda. Nincs normális szobája, helye, rendszere a napokban, ezért van szétcsúszva az egész gyerek. Nem azért, mert fizikailag baja lenne. Túlságosan magadra veszed a hisztijét, engedékeny vagy.

2021. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
50%
Utolsóval maximálisan egyetértek. Ez lesz a nagy liberális, gyereknek mindent szabad nevelésből.
2021. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
31%
Kedves hármas, ès ezt hogy kell megtanìtani? Mondjatok már pár pèldát. Nekem egy egyèvesem van ès első gyerek, pusztán kìváncsi vagyok. :) Ő is úgy alszik el, hogy mellè fekszem, de ő pl egyelőre èbredèsnèl meg sem nyikkan, a kamera jelez, hogy mozgás van, nèzelődik, vár minket. Ha a járòkába rakom, mìg pisilek, kakálok nèha sìr, de èn pl nem cipelgetem magammal a wc-re is. Nyilván ha majd már jár más lesz a szitu...Kicsit parázok a kèrdező által leìrt dolgoktòl, tehát várom a tippeket :)
2021. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
42%
Az első kettőnek nincs igaza!. Nem a korosztály ilyen, hanem az a gyerek, akit így szoktattak. Most már csak úgy szokik le róla, ha egyedül hagyod az ágyában, és hagyod ordítani. Igaz, ez néhány napig eltarthat.
2021. dec. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem szabad arra szoktatni, hogy hisztivel bármit elérhet. Ha órákig ordít akkor hagyd ordítani, de ne legyen az, hogy nemet mondasz aztán ha kitartóan ordít akkor mégis meggondolod magad, mert így csak megszokja, hogy ezzel bármit elérhet. Csak az elején kell kibírni.
2021. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%
#5-ös, a #3 vagyok. Nekem is 2 éves a gyerekem. Elejétől fogva saját ágya, saját helye volt, egyszerűen így alakítottuk ki. Én nagyon ellenzem az együtt alvást a gyerekkel (mégis kötődik hozzám és szeret, tehát nem ezen múlik). Ha sírt, válaszoltam az igényeire, de ha halaszthatatlan más dolgom volt, nem dobtam el mindent a kezemből, csak mert pityereg. Szépen elmondtam neki, hogy mindjárt megyek, csak ezt megcsinálom. Lehet, sokáig nem értette meg, de a hangsúlyomból hallatszott, hogy megnyugtatom, és egy idő után összeköti a "mindjárt"-ot a várakozással. 2 évesen meg már megérti teljesen, hogy ő már nagy kislány, anyának wcre kell mennie, mert ő is ember, neki is vannak igényei.
2021. dec. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
72%
Eddig kettő gyerekem van olyan aki igényli hogy mellette aludjak vagy a tesó mellette aludjon. A nagyobb gyerek ötévesen befekszik az ágyba este 8-9 között és egyedül elalszik. Az a gyerek aki délután nélkülem 20 percet sem tudott aludni. Úgyhogy a kicsivel is alszom, délután pihenek és később könnyebben alszik majd.
2021. dec. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
48%

Jajj a #8as szuper mama. Utalom az ilyen megmondó embereket. Szerinted, aki maga mellé teszi az nem kényszerből csinálja?

Az idegrendszeri éretlenség létező fogalom. Ma már van rá fejlesztés. Regen leszarták, taknyosra üvöltötte magát a gyerek, aztán a fejlesztések hiánya miatt lett egy csomó tanulási problémája ( ld én)

A fiamat hordom terápiára, a konduktor mondta, hogy én is SPD-s vagyok és az lehettem gyereknek is.

Hidd el, amelyik gyerek így ordít és kikészül, azt bárhogy szokatod, sírni fog. Ha hagyod, csak értelmi nyomorekka teszed..

Van napirendünk és mindig is vőt, de nem átlag a gyerekem.

Szerencsére nem a te fajtád kapja ezeket a gyerekeket, mert tudja a jóisten, hogy alkalmatlan lennél az egészséges felneveléséhez.

2021. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!