Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van összefüggés aközött, hogy...

Van összefüggés aközött, hogy talán autista a kislányom azzal, hogy hirtelen pocsék lett az alvása?

Figyelt kérdés

Én irtam ki egy kérdést a 17,5 hós lányommal kapcsolatban 2 napja (akkor diagnosztázilta őt egy neurológus), azóta még a fejlesztést szakemberrel nem tudtuk elkezdeni.

Szóval 1,5 hónapja hirtelen nagyon-nagyon rosszul alszik, nem elég hogy sokszor ébred, sehová se jó neki visszafeküdni (saját kiságyába, mellettem az ágyba, babakocsiba), vergődik, sir, teljesen éber lesz kb lefektetes után 3-4 órával.

Korábban, több mint 1 évig jól aludt, csak fogzáskor ébredt többször. Kb 2 hete indult be nagyon neki a ciklizálás és halandzsázás, ez okozhat akkora borulást az alvásban, mint amit mozgás beindulásakkor szoktak emlegetni?

Illetve ha beigazolódna, hogy autista, velük összefüggésben olvastam, hogy nagy százalékuk alvásproblémákkal küzd. Kérdés, ha vki autista az ugye születéstől az, hiába csak később derül ki, akkor nem születéstől rossz alvónak kéne lenni?

Es még 1 kérdés, ha valakinek hirtelen lett egy ilyen rosszul alvó gyereke lett erre valami praktikája, hol, hpgy aludt vissza jobban vagy az idő segített vagy ez ilyen és törődjek bele? :)



#álmatlanság #rossz alvás #Talán autizmus
2022. febr. 15. 04:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Szerintem is a beszédfejlődés lehet az oka annak, hogy romlott az alvása, türelem kell hozzá, el fog múlni.

Azt is teljesen megértem, hogy ennyire izgulsz az autizmus miatt. Olvastam az előző kérdésed is, továbbra is azt gondolom, hogy a kislányoddal az égvilágon semmi gond nincsen :) nem mondom, hogy "nyugodj meg, ne foglalkozz vele" , mert tudom, hogy ez nem megy gombnyomásra.

Szerintem érzi rajtad a kislányod, hogy most feszültebb vagy, azért viselkedik veled másként,mint pl a nagyival.

Kívánom, hogy mielőbb meg tudj nyugodni, és gondtalanul élvezd a gyermekeddel töltött időt :)

2022. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem olvastam végig az összes választ, sem az előző kérdésed, én ott elakadtam, hogy 3 éves kor alatt nem vizsgálják stb..,

Ez egy baromság, bizony vizsgálják és lehet diagnózist adni 3 éves kor alatt is, ha egy hozzáértő szakértő csinálja. Ha a gyerek 1 évesen repdes a kezével az repdes 1,5 majd 3 évesen is.., aki 2 évesen echolál az valószínűleg fog 3 évesen is, aki nem tart szemkontaktust 10 hónaposan, az nagyon nehezen fog menni 3 évesen is, aki nyomon követett több autista gyermek fejlődését az tudja, aki meg nem, az miért téríti a rossz igét?


Igen, régen az NDK korszakban úgy volt, hogy 3 éves korig vártak, de fejlődött annyit az autizmus körüli szakértelem, hogy lehet már előtte is diagnózist adni.


Na mindegy, a kérdésedre a válasz: az autisták többnyire nem termelnek elég melatonin nevű hormont, ami az elalvást segíti az átlag embereknél. Minél magasabb a melatonin, annál álmosabb vagy. Reggel még kevés van a szervezetedben, ez a nap folyamán termelődik fokozatosan. Nos, ez náluk hiányzik.


A melatonint a d vitamin és különböző zsírsavak együttese segít előállítani, így szoktuk javasolni (ill. saját tapasztalat is) omega3-d vitamin adását, lehetőleg a nap közepi szakaszában, ez estére szokott segíteni. Eskimo kids, zinzino, ilyesmi.

Ezen kívül a kis fény-hang terápia nagyszerű, és ami még fontos, hogy lefekvés előtt legalább 3 órával már ne legyen se tv se semmilyen ingerlékeny eszköz a gyerek közelébe, mert az túl stimulálja az idegrendszerét, így nehezebben nyugszik meg.


Végső megoldás, ha nagyon durva a helyzet és a gyerek napi 5-6 óránál nem alszik többet, a melatonin csepp, lehet venni bárhol, de előbb erről kikérném egy orvos véleményét.


Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj nekem.


Üdv. : egy gyógyped./autizmus spec/ + autista kisfiú anyukája. :)

2022. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!