Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmussal kapcsolatban...

Autizmussal kapcsolatban lenne kérdésem. 15 hónapos kisgyereknél, már lehet-e látni a tüneteket, ha autista? Ha igen milyen tünetek ezek? Köszönöm ha válaszolsz

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 15:25
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Igen, ezt szeretném elkerülni.

Persze bízom abban hogy csak én reagálom túl, de ha mégis gond van szeretnék időben cselekedni.

Ezért most tapasztalatokat gyűjtök, mert ezen a téren elég tudatlan vagyok bevallom. Azt sem tudom hova induljak majd ha gond van. Védőnőtől semmit nem várok a gyermekorvost meg általában nem is érdekli amit mondok.

2022. ápr. 11. 21:16
 12/38 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen fejlesztő házakban tartott egyéni, gyógypedagógus általi felmérésre érdemes lehet elvinni, vagy fejlődés neurológiara ha nagyon aggódsz, az is van magánban is.
2022. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es! Mit jelent az, hogy más? Kifejtenéd kicsit bővebben?

Köszönöm szépen

2022. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Vannak tünetei, de némelyeket simán kinőhet még, szóval nem nagyon szoktak autizmust diagnosztizálni 3 éves kor alatt.

Barátnőmnek igen súlyos autista a fia, ilyen tünetek voltak, hogy nagyon ingerlékeny volt, későn lett szobatiszta, megkésett a beszédfejlődés, nehéz volt altatni. Ezek persze tünetek, de akár neurotipikus gyerekeknél is simán előfordulhatnak.

2022. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es!

Korai fejlesztőbe jártunk 3 hetes korától 1 éves korig a feszes izomzat miatt, neurologus szakorvos javaslatára, viszont mindig csak az izomzatát és a mozgásfejlődését figyelték, legutóbb 11 hónapos korában volt kontroll, akkor már járni tudott így azt mondta a doktornő még egyszer ránéz az izomzatára. De mást nem vizsgáltak nála.


Kedves 14-es!


Mit jelent az, hogy neurotipikus?

2022. ápr. 12. 13:35
 16/38 anonim ***** válasza:
Neurotipikusnak szokták mondani az olyan gyerekeket, akiknek nincs semmi fejlődési rendellenességük. Azt is mondhatnám, hogy a többi, normális gyerek, de ez ugye sértő lenne az idegrendszeri problémákkal küzdő gyerekek számára.
2022. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

10-es vagyok (meg 3-as), nálunk sok-sok apró jel volt ami arra utalt, hogy más (és amiért itt lepontoznak).

Nagyon nehezen ment a hozzátáplálás, máshogy játszott mint a többiek, 1,5-2 éves korában pl egyáltalán nem érdekelték a gyerekek, a játékok. Erre ugye az a válasz, hogy a korosztályánál ez normális, de amikor 10/10 alkalommal még csak nem is játszott más gyerek mellett, inkább elhúzódott a játszótér sarkába, azért az már feltűnt. Egyébként,ha összehasonlítottam a játszótéren vagy a baráti társaságunkban a hasonló korosztályú gyerekekkel, akkor azért egyértelműen látszott, hogy máshogy fejlődik.

Nálunk 2 évesen csúcsosodott ki a dolog: nagyon ingerlékeny volt, rengeteg melt down-nal, elkezdett szavakat használni, de elfelejtette őket, nem utánzott, nem szerepjátékozott, csak a megszokott útvonalon sétálhattunk, lábujjhegyen járt, örömében repkedett, elalváshoz "zúgott", nem mutogatott, ha valamit szeretett volna, akkor nem mutatott rá, hanem a kezem húzta oda. Ő ép értelmű, tehát megértett szinte mindent amit mondtunk neki, a nevére hallgatott, velünk tartotta a szemkontaktust, idegenekkel nem. Ott, akkor nagyon mélyen voltunk, nem is kecsegetettek túl sok jóval a szakemberek.

Eltelt 1,5 év, sok-sok fejlesztés, és egy csomó tünetet kinőtt (cserébe jöttek újak), bölcsibe jár, beszél, egy szabálykövető, szófogadó gyerek.

2022. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
17 es mikor kezdett el mutato ujjal mutogatni ?
2022. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
2,5-3 éves korában, de most meg már tud annyira beszélni, hogy inkább elmondja mit szeretne.
2022. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
17-es. Igaz még korai lenne bármit is megállapítani, de a kisfiam például nem lábujjhegyezik nagyon szépen jár, a hozzátáplálás is jól ment, mindig mindent megevett sosem hagyott maradékot, mostanában kezdett el kicsit válogatni. Viszont ő sem mutogat ujjal ehelyett morog és mindenért morog. Ő is nagyon ingerlékeny és sokszor agresszív, viszont nagyon bújós is, tehát sokszor ad puszit bárkinek idegennek is akár ha mondja neki, viszont ha kérem hogy dobjon puszit morog és ideges lesz. Utánozni sem igazán utánoz semmit és szerepjátékot egyáltalán nem játszik. Lehet még korai és túl sokat várok tőle, de lehet ezek már jelek és mivel én vagyok vele egész nap kb mindenki hülyének néz mert ők nem látják ezeket
2022. ápr. 12. 21:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!