Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmussal kapcsolatban...

Autizmussal kapcsolatban lenne kérdésem. 15 hónapos kisgyereknél, már lehet-e látni a tüneteket, ha autista? Ha igen milyen tünetek ezek? Köszönöm ha válaszolsz

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 15:25
1 2 3 4
 21/38 Eperlekvár8 ***** válasza:
Szia én fiam most lett 2 éves s 15 honaposan regisztráltam koraiba detto amiket te leirsz. Azt mindták 8 hó szinten van s csak késő mi is ezt kérdeztük de 3 éves korba térnek rá. Bõlcsiböl kiraktak nincs ra emberük pkussz 3 nyelvet hall. Heti 3 terapiat irtak ki pedagogia, fizioterapeuta, komonikacios. Azóta ad játékot niota látta a többi kicsit kell erőltetni a kapcsolatokat. Hintáztatás nekünk sokat segitett.
2022. ápr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Kedves utolso mit jelent pontosan az hogy azota ad jatekot? Nem ertem..
2022. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Kérdező, az M-Chat nevű teszt 16 hónapos kortól tölthető szuroteszt az autizmusra.


Egyébként nekem is nyomattak a suketelest hogy csak 2 éves kor után jön a szerepjatekozas, meg hogy tök normális hogy úgy mutogat hogy rám se néz... Nem a "jelek" (fura mozdulatok, nem néz a szemembe) számítanak, hanem a kommunikáció egésze. És nekem is az volt a furcsa mikor a fiam az autok kerekeit pörgette 16 hónaposan a többi gyerekek meg brummogve tologattak az autót, vagy etették a babát. Az átlag inkább ez. És hányszor kellett meghallgatnom nagysagos pszichológus asszonyoktol hogy én milyen pszichozisokba szenvedek és nem fogadom el a gyerekem.

Pedig ott lobogtattam én is az m-chat eredményét.


Azt hozzáteszem hogy sokan tényleg butasagok miatt kezdenek el aggódni ... "Ma kétszer csapkodott a kezével" meg " nem nézett a szemembe"... Az a vicces, hogy én kb 2 éves korában néztem vissza a fényképeket hogy felfedezzem hogy szinte egyiken se néz oda.


És kis biztatás: nagyon sokféle fejlődési eltérés létezik, amik korántsem annyira maradandok mint az autizmus! Kívánom kedves kérdező, hogy nálad is valami más legyen!

2022. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: a konkrét kérdésedre válaszolva: nem hiszem, hogy 15 hónaposan minden kétséget kizárva ki lehessen jelenteni az autizmust, mert a tünetek egybeeshetnek meg massal is, vagy el is tűnhetnek, mindenesetre a fejlődési eltérést ki lehet mutatni, mert minden életkorban van egy sztenderd, egy intervallum, aminek meg kell felelni. Elvileg erre szolgálna a védőnői kérdőív is, de az egy kalap sz@r, sőt bizonyos, nem autizmust szűrő fejlődési teszteken is átmehet a gyerek (a fiam is simán átment 2 évesen.)

Azt gondolom, és tudományosan is publikálták a konkrét megbizhatosagat, hogy az M-CHAT kerdoiv 18 hónaposan elég jól eldönti a kérdést.

2022. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 😊

Igen, a mi védőnőknek is mondtam már ezeket a dolgokat, de elég lazán veszi. Én nem állítom biztosra hogy gond van, de ahogy te is írtad észreveszem a más viselkedést peldául a zenebölcsiben. Mondjuk pár napja megtanult végre tapsolni és ennek nagyon örülök, de még mindig nem mutat rá dolgokra ujjal hanem kifeszíti az egész tenyerét és morog de kegyetlenül. Valamint nagyon agresszív mindent dobál. Simán hozzámvág egy 1,5 kg os játékot. Ha valami nem úgy történik ahogy ő elképzelte vagy rászólunk borzalmas hisztibe kezd és mindenkire morog. Tegnap például egy kislány odament a babakocsihoz és megsimizte a cipőjét, egyből rámorgott és ideges lett. Lehet ez nem is annak a jele, de szakemerek mégsem adnak tanácsot mit tehetnék, hogy ne viselkedjen így. Társaságban inkább külön vonul és egyedül játszik. Azt is észreveszem, hogy nehezen tanul meg dolgokat. Például a testrészeket hónapok óta tanuljuk. Szem orr száj fül, stb. De még mindig nem megy neki.

Valamint ő is mindent pörget, autó kerék, lábosok fedők, a triciklinek a pedálját...és még egy valamit észrevettem. Furán odaérinti a homlokát dolgokhoz például tegnap az autó kerekéhez a rendszámtáblához és a lépcsőhöz. Mintha oda akarna bújni hozzá, de ugyan ezt csinálja az állatokkal is, olyan mintha nem tudna különbséget tenni élőlény és tárgy között. Elég zavarosan írtam le ,de remélem érhető

2022. ápr. 20. 13:38
 26/38 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen zavarosan látja ezt az ember ilyen kicsi korban... De én is azt éreztem hogy mintha hónapok óta nem fejlődött volna, pedig mindenhol azt olvastam hogy napról napra új dolgokat kellene még tanulnia.

Egyébként figyelemfelhívó ha 16 hónaposan nincs jelentéssel bíró szava. Ha 12 hónaposan nincsenek gesztusai (pl pápát inteni, tapsizni mondokakra).

A mutatás 18 hónapos korig jelenthet meg, de ezt biztos tudod, bár előtte is szokták a gyerekek a kezükben lévő játékot megmutatni az anyukajuknak meg ilyesmi. A fiam 15-6 hónaposan kezdett mutogatni, de szinte csak könyvekben, sosem úgy hogy "nézd, azt kérem!"

De én is azt éreztem hogy minden baba annyira más, mint ő, és nem csak egy-két dologban.

Viszont becsapós, mert anno a gyakorin is tettem fel kérdéseket, és sokan tényleg olyanokat írtak mint én és kutya baja nem volt a gyereknek, egyszerűen csak Egy-ket jelentéktelen dolgon ijedeztek.

Rólam is ezt gondolta mindenki az elején, én pedig soha nem voltam paramami, sőt inkább a fejem-a-homokba-dugom-mami voltam aki nagyon reménykedett hogy az engyerekembiztosnem.

2022. ápr. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Később ha okosabb leszek jelentkezem!

Bízom benne, hogy túl aggódós anyuka vagyok csak, de ha még sem így lesz, akkor is az én gyerekem és imádom❤

2022. ápr. 21. 15:01
 28/38 Eperlekvár8 ***** válasza:
Szia A fiammal tul vagyunk a korai fejlesztőn Decemberben vizsgálták.15 hónaposan regisztráltam mert nem mutogatott se szavak s repked meg semmi önálloság se darabos kaja stb.Azt mondták 8 hó szinten van de csak késő mert mozgásba is késett sokat De szoros figyelést irtak s logopeduat.szerintem lépj nekünk azt mondták jól tettük s időben.Ja ben érti a beszédet se.Mig a terapeutakbak mindent megcsinál nekem nem .:)Tuti unja a fejem apa az ász:)
2022. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Eperlekvár8 ***** válasza:
Ja 8gen elfelejtetten azért nekünk a papirra oda irták auti gyanu de 3 évesen nézik addig mennünk kell hallás vizsgálatra mert se a nevére nem figyel mindig s mint aki máshol jár folyton szembkontaktus is kevés .Bizom nektek minden rendben lesz üdv
2022. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező azóta mi újság Veletek? Mintha én írtam volna a kérdésed, ugyanitt tartunk csak mi 14 hónaposak vagyunk jelenleg.
2022. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!