Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Túl eleven 5 éves gyerek?

Túl eleven 5 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Ha játszok vele nincs gond, de pl udvaron hiába a sok játék ha nem játszok vele csak bottal hadonászik vagy szomszédnak kiabál, kerítést rángatja. Voltunk már vizsgálaton, nem hiperaktív. Reggel is mikor indulunk 5x szólok rá, hogy vegye már a cipőjét stb. Ha eszik is nem tud ülni nyugodtan 10 percet, székkel kinlódik, össze vissza mozog. Kezdek már nagyon belefàradni ebbe, azt hittem ennyi idős korára már "lenyugszik".

#Gyerek, gyereknevelés, óvodás,
2022. ápr. 27. 16:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az a zavaró még nagyon ha pl jön hozzánk valaki felnőtt, nem tudunk normális beszélgetni se mert mindig közbe szól, azt akarja mindig csak vele legyen foglalkozva
2022. ápr. 27. 16:21
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk 2 dolog vált be: 1. elvittük sportra, heti 3 alkalom, jól levezethette az energiáit, 2. az volt a rendszer, hogy minden nap van valamennyi idő, amikor CSAK vele van foglalkozva, de azon kívül neki is le kell foglalnia magát, vagy segíteni abban, amit csinálok: összeszedni a lakást, főzni stb. Nem mondom, hogy mindig és zökkenőmentesen ment, de azért többnyire igen. Viszont az ő ideje, az tényleg az ő ideje volt, tehát tényleg rá koncentráltunk akkor.
2022. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Neveletlen leginkább meg némi debilizmus befigyel nála.
2022. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Figyelme milyen? Pl oviban leül a foglalkozáshoz és végigcsinálja? Ha feladatot adsz neki, kitartó?

Nekem még az ADHD jutott eszembe.

2022. ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csinálja rendesen a feladatot oviban, nincs vele gond
2022. ápr. 27. 17:09
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

A barátnőm fia is ilyen.

Ő már iskolás, ott nincs vele gond. De ha pl nálunk vannak, 2 mondatot nem lehet tőle beszélgetni, folyamatosan rá kell figyelni, folyamatosan produkálja magát, megállás nélkül csak mondja és mondja, és nézni kell, mit csinál. Semmi problémája nincs, szóval nem hiperaktív, vagy hasonló. Szimplán kriminális. :D

2022. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyógymód:1.kortársak, 2.rengeteg sport, pl judo, foci. Sztem csak egy egészséges, nagy mozgásigényű igazi fiú.
2022. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Fiam 5 éves, ugyannez volt amíg nem vittük sportra. Úszni tanul, focizik és korizik. Mindegyik heti 2 alkalom, 1 óra.


Na azóta tök átlagos energiájú, de ezen edzések után is kint vagyunk az udvaron még, vagy játszó téren. Bicajozik vagy fogócskázik a szomszeddal.


Eleven, ez van. Nekem heti 1 edzés elég, régen se voltam sportos, de mivel neki ez jó, ekkor nyugodt és kezelhető, hát addig emeltük a sport számát amíg el nem értük hogy levezeti az energiáit

2022. ápr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mi faluban lakunk és nincs az a baj lehetőség. Hip hop van heti 1x és ennyi, iskolában lesz majd több minden
2022. ápr. 27. 18:41
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor közös biciklis túra, foci apával, kosár palánkot szerelj fel a falra, tanuljon meg görkorizni, haverokkal mozogjon, legyen minél többet levegőn 😊
2022. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!