Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tesóm gyereke problémás. Nem...

Tesóm gyereke problémás. Nem tudom pontosan, hogy mi lehet a gond, de 10 éves, kicsit agresszív és pár dolog aggasztó a viselkedésében. Baj van vele?

Figyelt kérdés

Korábban verte a kisebb testvéreit. Erről mára sikerült valamennyire leszoktatni. Hiába mondták, hogy fáj a kicsiknek, újra és újra megtette. A következményeket nem vállalja, hazudik sokszor a tetteiről. Manapság is úgy nyúl sokszor a gyengébbhez, hogy túlságosan megszorítja. Olyan, mintha nem értené, hogy fáj a másiknak, hogy ő sokkal erősebb. Empátiát nagyon nem mutat, inkább csak mintha érteni akarná, hogy valami gondja, baja van a másiknak, de sajnos látszik, hogy nem “érzi”.


Sokszor akaratos, mindent magának akar, a kicsiket folyamatosan próbálja elnyomni, a felnőtteket kisajátítani, gyakran dühbe gurul, ha próbálják megnyugtatni, sajnos néha dührohamig fajul a dolog.


Folyamatosan beszél, belebeszél a kicsik és a felnőttek mondanivalójába, és nagyon nehéz leállítani. Ezerszer szóltak neki pedig emiatt.


Ami mostanában elkezdett aggasztani, hogy párszor megölte a ház előtt a bogarakat. Szóltunk neki, hogy ne csinálja, a bogár nem árt neki, felesleges bántani. Erre eltaposta őket, majd ezt letagadta, azt mondta, nem is lett bajuk. Különösen intelligens gyerekről van szó, de mintha érzelmileg valami gond lenne vele. A szülei szerint kinövi és csak kisgyerek. Engem viszont aggaszt és sajnálom a kisebb testvéreket . Ők nem ilyenek, kedves, empatikus gyerekek, nem agresszívak.


Próbálják nevelni, látom us a pozitív változást, de sajnos a visszaeséseket is. Találkozott már valaki ilyennel? Tényleg baj lehet, én látom rosszul, mit lehet tenni?



#agresszív kisgyerek #agresszív 10 éves #alacsony empátia #problémás kisgyerek
2022. máj. 1. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem csak féltékeny. Figyelmet akar a szülőktől, felnőttektől. Kisebb testvérek születése előtt is ilyen volt? Vagy amikor egyedül van a szülőkkel akkor is rosszul viselkedik?
2022. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Van akin már gyerek korban pszichopata tüneteket mutat, nem érez empátiát, állatokat öl stb. Ilyen ismerősöm katona lett, hogy ölhessen... sajnos az ilyen gyerek értelmes, de nincs bűntudata és szeret manipulálni, az állat bántás után csak egy lépés az emberek bántása, szakember segítsége nélkül.
2022. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, csak miért lehet, azt nem tudom. Nagyon sokat foglalkoznak vele, pont többet is, mint a picikkel. Kisebbek előtt nem volt kit bántania úgymond. Amit nem írtam, hogy nagyon fél a mozgástól, sajnos nem erős benne. Már egészen kis korában félt, amikor felemelték, satöbbi. Most sem szeret szaladni, sportolni, satöbbi. Sajnos az iskolában verekszik, bár általában nem ő kezdi. Mások hatására csúfolja a gyengébb gyerekeket.
2022. máj. 1. 18:33
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
10 éves, azt mondod. Azt nem írtad, hogy itt Mo.-on vagy netán valahol külföldön jár-e jelenleg iskolába, hova járt óvodába. Nos, ez azért fontos, mert ha itthon jár és valami "baja" lenne, akkor már az óvodapedagógus jó eséllyel elküldte volna kivizsgálásra, mert feltűnik mindez neki is. Egyébként pár dolog amit leírtál az egyik bnom fiára jellemző és ő jól funkcionáló autista. Kisebb korában gyakran fojtogatta a család macskáit vagy csipkedte, bántotta a pár évvel fiatalabb húgát, de persze csomó egyéb is volt vele és persze egész kicsi kora óta vizsgálgatták mert akárhová járt (bölcsi- ovi - iskola) felmerült, hogy van vele valami.
2022. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Semmi extrát nem írtál. Általában amióta világ a világ, a nagyobb testvér elveri a kisebbet. Nálunk is és sokszor a kicsi a lúdas, de mivel kisebb, hát a nagyobbra van szólva. Bogár bántás pedig, mit lát a felnőttektől, hogy megölik a bogarakat, azért ez nem olyan, mint egy kiscicát nyúzni. Pszivhopata jelző szerintem nagyon túlzás, inkább testvérféltékenység.
2022. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Magyarországon él, ide járt oviba és iskolába is. Küldték már pszichológushoz. Pár alkalommal vitték csak sajnos. Anno az egyik kisgyereket annyira meglökte az iskolában, hogy kis híja volt a komolyabb balesetnek. Tanár nagyon mérges volt miatta. Engem az aggaszt, mintha el lenne bagatellizálva a sok dolog és féltem a kisebb tesókat. Próbálom a jóra és szépre nevelni, de tesóm gyereke, nem vagyok eleget vele. Ez az autizmus dolog eddig eszembe se jutott egyébként. Tényleg nagyon okos, csak valahogy az empátia, felelősségvállalás nem nagyon van meg benne.
2022. máj. 1. 18:43
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem felmerült volna már, továbbra is ezt gondolom. Ott ha az intézmény küldő el, akkor nem csak párszor kell vinni, hanem kiírják a fejlesztést és megy hozzá a fejlesztő pedagógus az intézménybe heti rendszerességgel. Legalábbis nálunk így van, de nem tudom máshol is így van-e. Remélem
2022. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, nagyon remélem, hogy igazad van! Kiderült, hogy mozgásában el van maradva. Ami megdöbbentő, hogy nem az iskola küldte el. Nem törődnek ott a gyerekekkel. Simán van olyan kisfiú, aki rendszeresen ver másokat és nem küldik el tudtommal ilyen fejlesztésre. Tényleg nagyon remélem, hogy ezek átlagos gyerek dolgok, csak se a kicsiknél, se a környezetemben barátok gyerekeinél nem ezt látom. Valahogy nem “tud” viselkedni, hiába van a kicsik nélkül. Más gyereknél nem ezt látom, tényleg emiatt aggaszt. Direkt többet van vele foglalkozva, mint a kicsikkel, hogy ne legyen féltékeny.
2022. máj. 1. 18:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De a tesodek miért nem vitték el fejlesztésre, vagy miért csak párszor?
2022. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mozgásával most már foglalkozva van, oda jár. Pszichológusban meg mintha “nem hinnének”. Amúgy fene se tudja, lehet, hogy csak nagyon érzékeny kisgyerek és valóban a testvérféltékenység a kiváltó ok. Én tényleg nagyon remélem, hogy idővel ezek a bajok elmúlnak/enyhülnek. Nagyon sokat foglalkozunk, beszélgetünk vele direkt.
2022. máj. 1. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!