Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tesóm gyereke problémás. Nem...

Tesóm gyereke problémás. Nem tudom pontosan, hogy mi lehet a gond, de 10 éves, kicsit agresszív és pár dolog aggasztó a viselkedésében. Baj van vele?

Figyelt kérdés

Korábban verte a kisebb testvéreit. Erről mára sikerült valamennyire leszoktatni. Hiába mondták, hogy fáj a kicsiknek, újra és újra megtette. A következményeket nem vállalja, hazudik sokszor a tetteiről. Manapság is úgy nyúl sokszor a gyengébbhez, hogy túlságosan megszorítja. Olyan, mintha nem értené, hogy fáj a másiknak, hogy ő sokkal erősebb. Empátiát nagyon nem mutat, inkább csak mintha érteni akarná, hogy valami gondja, baja van a másiknak, de sajnos látszik, hogy nem “érzi”.


Sokszor akaratos, mindent magának akar, a kicsiket folyamatosan próbálja elnyomni, a felnőtteket kisajátítani, gyakran dühbe gurul, ha próbálják megnyugtatni, sajnos néha dührohamig fajul a dolog.


Folyamatosan beszél, belebeszél a kicsik és a felnőttek mondanivalójába, és nagyon nehéz leállítani. Ezerszer szóltak neki pedig emiatt.


Ami mostanában elkezdett aggasztani, hogy párszor megölte a ház előtt a bogarakat. Szóltunk neki, hogy ne csinálja, a bogár nem árt neki, felesleges bántani. Erre eltaposta őket, majd ezt letagadta, azt mondta, nem is lett bajuk. Különösen intelligens gyerekről van szó, de mintha érzelmileg valami gond lenne vele. A szülei szerint kinövi és csak kisgyerek. Engem viszont aggaszt és sajnálom a kisebb testvéreket . Ők nem ilyenek, kedves, empatikus gyerekek, nem agresszívak.


Próbálják nevelni, látom us a pozitív változást, de sajnos a visszaeséseket is. Találkozott már valaki ilyennel? Tényleg baj lehet, én látom rosszul, mit lehet tenni?



#agresszív kisgyerek #agresszív 10 éves #alacsony empátia #problémás kisgyerek
2022. máj. 1. 18:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A pszichológusban én sem hiszek, az csak egy humbuk.

Egyébként ha kivizsgálták, és az empátia hiányán kívül mást nem találtak, akkor a Pedagógiai Szakszolgálat mondhatja azt, hogy pszichológus kell neki, nos, az a legtöbb helyen nincs. A kórházba lehet hordani, de olyan havonta egyszer lesz elérhető. Mi hordtuk a fiamat 1 évig, kb. 5 alkalommal voltunk nála. A terápiát még igazából el sem kezdte, azt mondta még ki kell építeni a bizalmat a gyerekkel. Hát, ha havonta egyszer találkoznak, akkor úgy nehéz lesz. Magánúton meg 20.000 Ft egy alkalom, és évekig tarthat mire lesz eredmény, ráadásul én már vagy 5 embernél voltam a gyerekekkel, és leginkább azt láttam, hogy halvány gőzük nincs mit kéne csinálni.

Az enyém tépte a haját. 1 év után a szaki nagy okosan megállapította, hogy szorong az iskola miatt. Gratulálok, ezt kb. az első alkalommal én is megmondhattam volna. Diagnosztizálni még csak-csak, de kezelni? Meg is mondta a nő, hogy nem tudja mit kezdjen vele.

Ismerősöm lányának evészavara volt, annyit mondott a nő, tömje meg. Szóval kb. ennyit tudnak. Persze lehet, hogy valahol létezik jó pszichológus, de én már beleuntam a keresgélésbe.

Hogy mitől lehet, ennyiből nehéz megmondani. Vagy tényleg pszichopata, vagy autista, vagy egyszerűen csak tényleg ezt tanulta valakitől akár az iskolában.

Az, hogy verekszik az iskolában, annak jobban utána kéne járni. Azt mondod nem ő kezdte. Ha valaha volt bullyingben része, akkor sajnos azzal vele jár, hogy legközelebb ő fog belekötni valakibe, aki nála gyengébb. Ez egy ördögi kör, és sajnos elég nehéz megtörni. Emiatt is beszélgettünk a pszichológussal, de ahelyett, hogy segített volna, még ötleteket adott a gyereknek.

2022. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem ellentétes a tapasztalatom a pszichológussal szerencsére. Nagyon szomorú ha tényleg így jár valaki ahogy ti 11es, mert ezzel nyilván a gyereknek nem lett jobb.
2022. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

11-es, sajnálom, hogy így jártatok a pszichológussal. :( Remélem, hogy lesz nálatok megoldás!!


Nem tudom, hogy itt mi segítene. Az a baj, hogy annyi minden lehet a kiváltó ok. Én azt látom, hogy borzasztóan szorong, de hogy mitől, nem tudom.


Az is biztos, hogy van csúfolódós gyerek a suliban. És sajnos már ő is rááll gyengébb gyerekekre az iskolában is. De suli előtt is bántotta már a kicsi tesóit. Lehet megpróbálok hatni a testvéremre, hogy keressenek mégis egy pszichológust. Egyre jobban azt érzem, hogy szakértői segítség nélkül csak vakon tapogatózunk.

2022. máj. 3. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!