Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan oldjatok meg a szünetek...

Hogyan oldjatok meg a szüneteket problémás gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Még itthon vagyok velük szóval ez az év még megoldott. A pénz miatt el kellene mennem dolgozni, de egyszerűen még nem látom, hogy hogyan fogjuk megoldani a szüneteket. Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy a munkáltatók örülnének nyáron 2,5 hónap szabinak /fizetés nélküli szabinak. A tábor sem megoldás és a nagyszülők sem. Ti ezt hogyan oldjátok meg?

2022. jún. 30. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Mi az ,hogy problémás?Ha nem problémás egy gyerek,akkor is meg kell oldani.

Az enyém két és fél éves.Előre gondolkodom és elvégzek egy kutyaiskola tanfolyamot.

Mivel semmi segítségünk nincs és előre gondolkodom.Most is nyírok kutyákat,amolyan gyakorlás...

Olyat kellett kitalálnom ,ami rugalmas,hogy az oviba is tudjam vinni,hozni.

2022. júl. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

*kutyakozmetikus tanfolyam.

A telom átírta😬

2022. júl. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1es, úgy érti, hogy nehezen kezelhető gyerekre nem találni random embert, aki vigyáz rá, és akiben megbízhatsz, hogy pl nem üti vissza, vagy nem bántja szavakkal, ha sír/hisztizik, illetve tud rá figyelni annyira, hogy fogja mindig MINDIG a kezét ERŐSEN utcán. Nálunk a nagyi(random ember) nem figyelt a gyerek gondolt egyet, meglépett, elesett, magára húzott ezt azt, a nagyi meg "hoppá, nem figyeltem, az előbb még itt volt, nem tudtam, hogy ezt fogja csinálni".. Szerencsére csak kétszer vigyázott rá házon belül, más rokon felhívott, hogy nem hagyja abba a sírást(hisztit), és nem bírja, mert 20 perce ez van. Megint más kólát itatott vele "mert annyira akarta". Problémás gyerekre olyan tud vigyázni, akinek ilyen típussal SOK tapasztalata van(és nem könyvből tanulta csak), hanem jók az idegrendszerei, türelme, ráérzőképessége, pl ha a gyerek nem áll meg, mert mondják neki, hátra sem néz, van benne annyi, hogy beéri, leguggol, és az arcába/szemébe néz, mikor mondja. Ilyen kevés emberben van, a legtöbb távolról mondja neki a dolgokat és elvárja, hogy reagáljon, ha meg nem reagál, megdorgálja így vagy úgy, esetleg visszacsíp, visszaüt, hogy a gyerek "tanuljon" belőle..


Szóval ja, nehéz ilyen gyerekkel felügyeletet találni, olyat, ahol életben marad a gyerek. Sima gyerekekre a legtöbb ember képes vigyázni.


Arról nem is beszélve, hogy te eleve ovival számolsz, pedig egy nehezebb gyereket bölcsi sem fogad 2-4 óránál többet, és az ovival is így van, majd a sulival is, a szegregálttal is, nem csak az integrálóval.


A legtöbben nem tudjuk megoldani, és alkalmazkodunk egy új életmódhoz. Amit még lehet, hogy játszóházban vigyáztatod a gyereked, de akkor több a kiadásod, mint a bevételed. Ott biztonságos, elkerített babakarámban kicsi az esély, hogy kárt tesz magában, és/vagy másban. Az enyémre vigyáztak már így, ott nem volt gond, de napi többezer kiadás, meg a bébiszitter többezer kiadás, úgyhogy nem éri meg elmenni(én randizni mentem így)


GYODra tudsz menni a gyerekkel, sokan abból élünk, mivel 4-6 órát van kb intézményben, vagy annyit se. Van, aki dolgozik mellette 4 órában, általában családi vállalkozásban, vagy a legtöbben így lesznek ped. asszisztensek. Így talán a gyerek intézménybe járatásával is elnézőbbek, de nem feltétlenül, ismerek olyat, akinek nem megy. Ismerek olyat is, aki elvégzett tanfolyamot sportra, és táboroztatja a gyerekeket és szervez nekik különórát, így az övé is tud járni, ő meg tudja tartani..


Úgy kb ezek a lehetőségeid. Amúgy a szolgáltatói szakma nem rugalmas, ha nem érsz rá akkor, mikor másoknak kellene, vagy le kell mondanod időpontot a gyerek miatt, elveszted a vendégköröd. Én ingatlanozáson gondolkoztam, de a legtöbb ember munka után ér rá házat nézni.. Most a ped.asszisztenssel szemezek, de van, aki pl taxizik így, annál rugalmasabb nincs. Van, aki hirdetéseket/weboldalak szövegeit írja, ő határidőre dolgozik, de van, amikor úgy meghajtják, hogy túlterhelt, ha rosszul jönnek össze a dolgok, és hiába dolgozik otthonról, nem tud a munkára figyelni a gyerek miatt, koncentrálnia kell.

2022. júl. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy váltott műszakban dolgozunk. Nem marad el senkivel éjszakára,hogy pl mamánál aludna pár napot...pedig mindkét mama vállalná. Összevont csoportba nem tudom vinni nyáron oviba.

Nappali felvigyázás sem megoldható,mert a mamák messze laknak.


Szóval váltott műszakban dolgozunk a férjemmel és felváltva vagyunk otthon.


A lányom 6 éves Asperger szindrómás,felnőttekkel és önmagával agresszív.


Pl tegnap óta mamánál vagyunk (anyukám),üti-veri a lányom. Orvoshoz kellett volna visszamennem a lakhelyünkre tegnap vonattal,de nem mertem..

..

2022. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!