Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyereket nevelők, ti...

Autista gyereket nevelők, ti szoktatok azt érezni hogy nem birjatok tovább ?

Figyelt kérdés
Én mostanában sírok mikor reggel felkel.

2022. júl. 2. 07:59
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

10 de kb te vagy az első, aki aterzed a helyzetem, vagy egyáltalán nem azt mondta hogy ilyet nem is szabad érezni.


Az összes facebook csoportban is azt irogatja mindenki hogy mennyire szereti a gyereket meg nem cserélné el, meg csodas a gondolkodásuk.


Pedig én nem nagyon látok túl azon, hogy gyakorlatilag egy folyamatos érzelmi abuzusban élek, ami egész életemre szól, korlátozza a szabadságomat, és tényleg a 'jaj ne, az X anyukaja' voltam ... Bár sokáig nem, mert a bolcsibol hamar ki kellett vennem.

2022. júl. 2. 11:40
 12/35 A kérdező kommentje:
5-os köszönöm, tényleg jó lenne ha történne valami csoda, vagy legalább születne még egészséges gyerekem is!
2022. júl. 2. 11:43
 13/35 anonim ***** válasza:
69%

10-es vagyok. Amikor a 12 hetes genetikán mondták, hogy down-os lesz, sokat beszéltünk itthon róla. Úgy döntöttünk, megtartjuk. Az volt a végszavam, hogy inkább down-os legyen, mint autista...

Szerintem az is nagy probléma, hogy az embereknek, még az érintetteknek sincs semmi fogalma arról, hogy ha ismersz egy autistát, akkor egyet ismersz, mert mindegyik más.

Így utólag az a down-atui kijelentésemre visszagondolva én k*rvára mázlista vagyok, hogy az enyém rám néz, mondja, hogy szesze anya, bújik. De egy olyan helyzetben, ha a gyerek érzlmileh totál megközelíthetetlen, vagy ön és közveszélyes, azért az érthető, ha lelkileg megborítja teljesen a szülőt. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy a környezet lenéző, szülői képességeinkben megkérdőjelező hozzáállása mennyit tud ezen rontani. Mi csak dicséretet kapunk, hogy milyen gyönyörűen neveljük, de ehhez kell az, hogy az életem gyakorlatilag rájuk van áldozva, munka világáról kb 10 évig szó sincs, és bármilyen hülyén hangzik, de legfőképp az, hogy "tudok bizonyítani" az nt gyerekekkel. Sajnos ez van, ha csak auti van, marad a sajnálat/lenezés. És ez rendkívül szomorú.

Egyébként a fejlesztőnk mondta, hogy volt már olyan szülő, aki megköszönte neki a diagnózist, hogy végre nem azt gondolja ő mint anya, hogy a gyerek azért született, hogy őt kikészítse, hanem máshogy van huzalozva. De volt olyan is, aki 5 órát sírt, a gyereke olyan volt, hogy ment, és válogatás nélkül mindent lenyelt (autó, plüssmaci bélése, zsepi), az életük arról szólt, hogy a szájából szedték ki a dolgokat, de szó szerint mindent megevett, 0-24 felügyelet kell neki. Azért aki azt mondja, hog, imádja a gyerekét ilyen esetben....

Mi imádjuk a miénket, de ha kérdezik, hogy ez hogy van, akkor mindig elmondom, hogy ennek 2 fontos összetevője van: a mi szerencsénk, hogy ő ilyen módon érintett, és az ő szerencséje, hogy mi vagyunk a szülei. Ezt a szerencsét pedig nem lehet befolyásolni...

2022. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
86%
Szeretnélek egy picit megnyugtatni, hogy egy hasonló kérdésnél leírta az egyik érintett anyuka, hogy mindenki dicséri és csodálja, hogy milyen jól bírja az autista kisfiával a mindennapokat. Ő mosolyog, viszont "belül halott" (az ő szavai). Ez nagyon belémivódott. Biztos vagyok benne, hogy nem egy Facebookos anyuka nem vállalja fel a nyilvánosság előtt a valóságot. Mihamarabbi javulást kívánok!!
2022. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy nagy f*szság, hogy senki nem cserélné le a gyerekét! Ez egy anonim oldal, így itt le merem írni, hogy én bizony szívesen lecserélném... Pontosabban nem őt, hanem az autizmusát. Sokszor agyalok azon, hogy vajon milyen okos és ügyes gyerek lenne, ha nem nehezítené meg az életünket az autizmus. Így is nagyon cuki, nekem óriási mázlim van, mert a lányom egy szeretetgombóc. Szófogadó, nyugodt gyerek, nem agresszív, csak nagyon zárkózott és szorongó típus. Vajon mennyivel lenne másabb, nyugodtabb az életünk, ha nt gyerek lenne.

Pl. barátnőm legnagyobb gondja, hogy a mindenevő gyereke nem eszi meg a csirkehúst,csak a disznót. Ezen nagyon sokat tud rugózni, én meg boldog vagyok, mert sok-sok hónapnyi küzdelem után a lányom már 4 féle ételt hajlandó megenni. Ilyenkor érzem igazán, hogy mennyire mások vagyunk.

Neked csak annyit tudok mondani, hogy keress egy megértő barátot, pszichológust, akivel őszintén beszélgethetsz az érzéseidről és vegyél ki havonta 1 "szabadnapot", amikor apuka vigyáz a kicsire, te pedig elmész feltöltődni. Sokat fog segíteni! +1 tipp, figyelj a férjére is, tudom, hogy piszkosul nehéz, de fogadjátok egy talpraesett bébiszittert vagy vegyetek ki szabadnapot, amíg a kicsi oviban van és szökjetek meg egy sima ebédre vagy moziba. Valami olyan dolgot csináljátok, amit a "normális" időkben szerettetek.

Próbálj tudatosan arra fókuszálni, hogy ha te rosszul érzed magad, a gyereket csak még rosszabbul fog viselkedni. Nálunk 2-3 éves korában volt a mélypont, most 3,5 évesen már jobb. Vannak még hullámvölgyek, nehéz napok, de egyre több a jó nap. Ha pedig olyan súlyos eset a gyerkőcöd, hogy nem bírsz vele, akkor én a helyedben keresnék egy jó bentlakásos intézményt. Baromi nehéz döntés lenne, de én olyan önző vagyok, hogy nem rombolnám szét egy komplett család életét, csak azért, hogy mindenáron bízonyítsam a környezetemnek, hogy én képes vagyok egy súlyosan sérült gyereket felnevelni.

2022. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
15%

Mit teszel nap mint nap hogy jobb legyen? Nem a fejlesztésekre gondolok, hanem hogy te mit csinálsz vele otthon? Itt is és más autizmussal kapcsolatos kérdésednél is kerüloöd mint a tüzet ezt a témát. Nem elég az önsajnálatban vergődni, szedd össze magad és hozd

ki a helyzetből a legtöbbet.

2022. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

13 te abszolút érzed mit érzek és látok. :'(

szép lelked van hogy vállaltátok volna a Down-os babát is.

Egyébként beszélő ép értelmű gyerekem van, de elég súlyos viselkedési problémákkal, folyamatos foglalkoztatást igényel, és mostanra emiatt eléggé elszigetelodtunk. Jól fejleszthetőnek szamit, de anyuka nem tudok vele lenni, csak egy őrmester vagy idomar.:(

Hát arrol ne is beszéljünk hogy mennyire f0s érzés hogy mindenki szanakozik rajtam. De hát mit mondhatnának?


14 sajnálom hogy más is érez így :(


15 hát ez nekem is sokszor eszembe jut, hogy milyen lenne ha nem lenne autista... Mert tényleg olyan dolgokért kell küzdeni, ami másnak eszébe sem jut hogy nem magától értetődő...

Hát nekem az agressziója és a folyamatos ingerkereso magatartása az amitol kezdek kiegni, meg ez a sok stressz, már csecsemő kora óta folyton volt vele valami, 3 és fél éve csak aggódom. Nincs olyan súlyos helyzetben hogy otthonon kellene gondolkoznunk, de a sikitas, a köpködés, a dobalas a mindennapjaink resze. Egyszerűen nezem a spontán megnyilvánulásait, és sírni van kedvem.

Lehet, hogy tényleg egy olyan szabadnapra lenne szükségem, beszélni fogok a férjemmel, mert most nagyon kezdek begolyozni. Szerencsére minket inkább egymás felé húzott ez a trauma egyelőre, de nyilván most tarthatatlan kezd lenni.

Nyilván azt is látom, hogy mikor ilyen rossz passzban vagyok akkor ő is alulmúlja önmagát... De ez egy olyan negatív örvény amiből nem tudom most kihúzni a hajamnal fogva magam.

2022. júl. 2. 18:09
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
A köpködésre az jutott eszembe, hogy ezt másnál is olvastam, elvileg ott az tetszett a gyereknek, ahogy a nyál a fényben csillog. Ezt sikerült azzal megoldani, hogy hordtak maguknál buborékfújót, és mondták a gyereknek, hogy ha nem köpsz, pl a doktornéninél, utána fujhatsz vele (mert "ugyanaz a színhatás"). Lehet nektek nem jön be, meg nem tudom mennyi idős volt az a kisfiú, de hátha... (nálunk is köpködött 2 napig, de ráfújta a szél, akkor rögtön fujjogott, aztán gyorsan abba is hagyta 😉).
2022. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, sajnos nálunk abszolút provokációra megy ki a dolog. Addig csinálja míg nem adok rá reakciót. És ezért bármeddig elmegy.

A buborekfujot sokszor használom elterelesre. De váltogatni kell az elterelest is, mert különben rájön, hogy kopkodessel kell kérni a buborekfujast... Mindenen folyton előtte kell járni egy lépéssel...


Amúgy rájöttem mi a bajom. Hogy egyszerűen már érzelmileg távol tartom magam a gyerekemtol mert annyi fájdalmat okoz nekem, hogy nem bírom másképp, de ez teljesen ellentétes az osztoneimmel.

2022. júl. 2. 21:19
 20/35 anonim ***** válasza:
9%
Jaj, hát nagyon sajnálunk mindannyian.
2022. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!