Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha 9 éves gyereked nem merne...

Ha 9 éves gyereked nem merne egy szobában aludni egy szúnyoggal, és nem merne átmenni 5 métert a te szobádba, nehogy megcsípje?

Figyelt kérdés
Segítenél neki, vagy mérges lennél rá? Eddig nem volt ilyen problémája, ha szúnyogot hallott zümmögni, eddig is átjött, most viszont átkiabál neked, hogy gyere át hajnal 2kor és kísérd át őt a te szobádba.. megtennéd?
2022. aug. 29. 12:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
39%

Kerdezo!


Igen, felnőtt vagyok. Nem, nincs békafobiam. Nem, nem kell nagyon kapaszkodom, szeretjük egymást. Ezért alap, hogy segítjük is a másikat. Igen, abszurd dolgokban is. Igen, ha a zokni miatt esnék pánikba, akkormis jönne, ahogy én is mennék, ha neki lenne rám szüksége. Ez a szeretet. A ygerekednek 9 évesen még nagyobb szüksége lenne rá. De láthatóan te nem szereted és amugy se torodsz vele, azért akarja magára felhivni a figyelmet.

2022. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
23%
Életképtelen pcsa? Aha. Te meg ennyi erővel egy bunkó furkó. 😘😘😘
2022. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
76%
Hát azért 9 évesen ez szerintem sem teljesen oké. Átmennék és segítenék, ha már ezt kéri, hamarabb letudjuk a gondot, de reggel megbeszélném vele, hogy többet akkor ilyet ne. Oké, hogy gyerek, de 9 éves, azért nemár. Ennél én is nagyobb önállóságot várnék tőle.
2022. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
55%
Szomorú és mérges lennék,hogy a 9 éves gyerekem ennyire életkeptelen.Kivéve,ha van valami baja,ami miatt nagyon érzékeny.De inkább mérges lennék.
2022. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
94%

13-assal egyetértek. Másnap, nyugodt körülmények között meg lehet ezt beszélni. Pl. én megkérdezném, mit érzett, mitől félt, ami miatt nem mert maga átjönni.

De akkor és ott az éjjel közepén nem akarnám elvi alapon megnevelni. :-)

2022. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, a gyereked 9 éves. Gyermek még. Az éjszaka az mas, mint nappal, akkor nem olyan vagány mint nappal. Tele vannak még félelemmel, még ha irracionális is. Sőt ilyenkor az összes nem tudatos félelme egy dologban csucsosodik ki, ez pedig a szúnyog volt nála. A lehető legrosszabb módon reagáltál rá, elbagatelizáltad, kigúnyoltad, nem is segítettél sokáig (10 perc rettegve egy gyereknek örökké valóság) és még haragszol is rá. Nem lennék a gyereked.
2022. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
40%

Ezért van manapság ennyi életképtelen, mindentől pánikoló gyerek, mert a szülő lusta nevelni, inkább ugrik mindenre mint egy csicska, csak hogy a gyerek utána befogja a pofáját és lehessen tovább szunyókálni.


Te meg ott elbaxtad az egészet, hogy nem voltál következetes és 10perc után meguntad és átmentél. Így tényleg értelmetlen volt kínozni.

2022. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
58%
Ezért van ennyi szociopata a világban mert biztonságot szeretetet nem adó barmok nevelik a gyermekeiket
2022. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
25%
Azzal adod neki a biztonságot ha életképesre neveled. Nem azzal, ha minden hisztire ugrasz egy 9 évesnek.
2022. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
76%

Én is igyekszem a 8 éves lányomat önállóságra nevelni, de nem éjjel 2kor!


Elképzelni nem tudom a szitut, hogy sír éjjel a szobájába én meg a másik szobából kiabálok neki :(

2022. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!