Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viseljem el a mindennap...

Hogyan viseljem el a mindennapokat egy nehezen kezelhető baba mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szükségem lenne pár tanácsra, hátha valaki tud olyat mondani, tanácsolni amit még nem próbáltam….kezdek kétségbe esni :(

Biztosan sokaknak nem tetszik majd az írásomban pár dolog, de most tényleg tanácsért fordulok hozzátok, eléggè kivagyok, így ha lehet kérem próbáljatok meg nem szétszedni… hanem segíteni. Nyilván építő kritikát szívesen fogadok.


Van egy 5 hónapos kislányom, aki mellett rémálom minden nap… tudtam mit vállalok a gyerekkel, több ismerősnek is van, láttam hogyan nevelik. DE bevallom arra nem számítottam (ezt senki sem tudja előre) hogy ennyire nehéz eset lesz…. Senki a környezetemben nem hiszi el milyen, amíg saját szemükkel nem latják…. Majd ledöbbennek és sajnálnak… de kb senki sem tud vele mit kezdeni…. És bárkivel beszélek, senkinek sem volt ilyen nehéz eset babája…Lehet hogy csak a valódi kialvatlanság, és mértéktelen fáradság beszél belőlem, de vannak napok amikor már tényleg úgy érzem nem kellett volna gyereket vállalni… nem bírom… szédülök a kimerültsegtől, nincsen étvágyam, de kb magamba tömöm a kaját mert tudom hogy ennem kell, mert szoptatok…

Tudom jól hogy az anyaság az önfeláldozásról szól, megszűnik az ember egy időre… de ez màr kb kiképzőtábor… szeretem, cuki amikor nevet és természetesen minden megadnék neki amit csak tudok… de nem tudok másra gondolni mint hogy ezt nem kellett volna… tudom hogy ez nem az ő hibája, és minden erőmmel azon vagyok hogy erre öszpontosítsak…


Férjem sokat dolgozik mindkettőnk megélhetése végett. Én fodrász voltam, így most amíg a babával vagyok, nem nagyon tudok hozzátenni a közös kasszához. Emiatt is fontos, hogy legalább a ferjem kialudja magát. Hiszem ő keresi ránk a pénzt… De a baba mellett szinte lehetetlen neki is pihenni.


Lili éjszakánként minden egyes órában felkel… van hogy felsír és elég megsimogatni, van amikor ennyi nem elég, és át kell pelenkazni, és persze ezek mellett még szopizik is 1-2x ejszaka… mindez azt eredményezi, hogy vannak éjszakák amikor csak 1 órát alszom… mire visszateszem, és elaludnék - ő újra felsír… van hogy csak csukott szemmel sír kicsit, amíg nem kap cumit, és ha időben reagállok, akkor azonnal alszik. Viszont az én alvásomat teljesen megzavarja….jó éjszakanak számit ha 4 orat alszom. És ez megy 5 honapja….


Egy felujított nyaralóban lakunk. Egyterű és kicsi (45nm). Tervben van a jövőbeni hozzáépítés, de a babával már nem akartunk addig várni, mert hát ketyeg a biológiai óra is… màr 37 vagyok…. Saját házikó, saját nagy kerttel. És tudom, lesz nagyobb és jobb is… csak hát jött ez az iszonyatos drágulás is, nem mertünk nekilátni a hozzáépitesnek, minden vagy 60%-al drágább…..

de egy szó mint száz - nagyon nem ideális ez így, mert mindketten azonnal felkelünk ha a baba is. Igyekszem azonnal pattanni, hogy legalább a pàrom aludjon… ez az elsődleges gondom.

Sajnos szülők nem tudnak segíteni. Párom szülei már elhunytak, én pedig sajnos nem tartom a kapcsolatot az en szüleimmel… elváltak, apum elhunyt és anyummal sosem jöttem ki….

Szóval ketten vagyunk. Mindig megküzdöttünk mindenért. És azt hittem hogy nehéz időszak lesz, de hogy ezt is megoldjuk, mint mindig.


Férjem segít amennyit tud. Hétvégente bevállalja hogy kel hozzá. De akkoris 2 méterre vagyok tőlük, felkelek. Van hogy már füldugóval alszom, ő kel hozzá. De akkor sem jó, mert szoptatom. Annyi tejem nincsen hogy előre lefejjek sajnos. Tápszert nem eszi meg….


Szóval a kialvatlanság csak aze gyik nagy gondunk… 5 hónaposan csak kizárólag anyatejet hajlandó inni, azt is csak mellből… sem cumisüveget nem fogadja el… ebben az a furcsa, hogy 2 honapos korában begyulladt a fogam, durva időszak volt, feldagadt arc stb… ezért antibiotikumot szedtem, nem tudtam szoptatni és akkor tapszeres volt. És ette rendesen. Semmi baj nem volt… azota kapja kiegészítésként.. kb 3 hete elkezdte hogy nem hajlandó ezt megenni… váltottunk tápszert (vagy 5 felet probaltunk) nem segített. Nem fogy, de a súlya stagnál 3 hete… védőnő javaslatára kipróbaltam a hozzataplalast. SEMMIT sem hajlandó megenni, elfogadni… doki azt mondta hogy lehet a fogai jönnek. Kaptunk külonféle kenőcsöket, de a helyzet változazlan…

És ha mindez nem lenne elég, sehova de sehova nem tudom eljutni vele, mert babakocsiban nem tud aludni, 15 perc után visít mint a sakál. Hordozó kendőbem elvan, de ott is maximum 2 órát. Ott sem alszik… csak kitarolag az ő agyaban… de mivel nap közben kb 2 orat van ebren, majd 1 orat alszik és így tovabb, ezért csak 2 oracskank van amibe bele kell férnie a pelenkazasnak, szopinak és esetleg annak hogy kijussunk. De közben hason is kellene jatszania, firdetni is kell… stb… probaltuk maskepp csinálni a napirendjét, hogy úgy legyen ahogy nekünk jó - de teli torokkal ordít ha valami nem jó… na és itt jön a java. Merthogy nel bírja ha bepisil… AZONNAL sikít. Elöször azt hittük higy a pelenka. Végigpróbáltuk a Pers premium care pelust, majd pampers pure, Libero soft touch, Huggies,Lidl pelenka, DM pelenka, Rossmann pelenka… és nek beszelek arról ez mennI pénz volt kísérletezni. Majd ugyanezt végigjatszottuk a popsikrémekkel. Majd elvittük tesztre hogy nincs-e húgyuti fertőzese… de senmi. Orvos szerint semmi baja, csak zavarja a pisi… igen ám de a gyerek kb felorankent-otankent beposil amikor visítva roditani kezd…nem jutok el bolta, mert kb mindiga akkor van ez… én úgy nem tudok vasarolni hogy a gyerek ordít a mellkasomon (mert csak abban a hordozóban hajlando ellenni)


Szóval ott tartunk hogy, nem eszik rendesen, nem alszik, és kivinni sétálni is rémálom…

Mások akiknek gyereke van, fárasztóbak iteltek a fyereket de tudták élvezni… de így hogyan? Felkelek reggel félhoktan, majd pelenkazas, majd szoptatas - könyörgöm hogy egyen, közben bepisil vagy kakil… akkor ujra pekuscsere. Letennem jatszani, de nem nagyon lehet letenni sem. Ordit… akkor jarkalok vele es könyorgom neki jigy piciket letehessem hasira, hogy fejlődjön. Majd ordít - merthogy minden baját azonnali ordítassal jelzi. Akkor megint vagy bepisilt, vagy már almos… leteszem aludni. Van kb 1 oram amikor végre van időm enni, mosni, főzni, takaritani mosogatni, teregetni, esetleg enni vagy wc-re menni. Nyilvan ennyi minden nem fér bele egy órába, de ezeket csinalom azokban az időszakokban amikor alazik. Párkm kb este 6-7 re ér haza. Azonnal átveszi hogy segítsen, de akkor jön még a fürdetés, meg etetés (mivel csak cicit eszik, ahhoz is kellek) majd altatás. Mit ne mondjak, ez aem egyszerű vele. De ezt a ferjem csinalja, és olyankor már annyira faradt szoktam lenni, hogy max letusolok és bedőlök az ágyba. Majd kezdődik az ejszakai orankenti ébredés….


Nagyon kimerít, fizikailag és lelkileg is. Férjemmel semmi közös pillanatunk már nincsen… kivéve hármasban… este nincsen erőnk semmire…

Hasonló kérdéseknél javasoltàk itt, hogy keressek fel dokit, védőnőt. Ez megvolt - tanácsait kiprobaltuk, de nem vált be. Pazichológus - na ezt hogyan? Mikor? Alig jutok el bàrhova gyerek nélkül.

Mivel kell a pénz, ezért csak néha tudom megoldanibazt is hogy eljussak valahová… de ferjem tenyleg segít ha tud. Be szokta vállalni delutanra a gyereket. Régebben amikor még megette a tapszert, elmentem fodrászhoz mondjuk. De most konkrétan élni sincsen erőm. Nem hogy elmenjek talalkozni barátokkal… hiszen elindulnék és kb útközben elalszok vagy elájulok…..

barátok sem tudnak segíteni. Mindenki dolgozik hetköznap. És a hetvegen pedig akinek van gyereke - az nyilván a sajat családjaval foglalkozik. Akinek nincsen, az nem is szeretne, és nem is ért hozzájuk. Nem fogom rakenyszeríteni hogy segítsen a gyerekkel ha nem tud….

Babysitterre nincsen pénzünk


Komolyan kétségbe vagyok esve… nagyon nehéz így örülni neki… ismerőseim gyerekei teljesen jófejek. Nap közben leteszik jatszani és elvan pocit egyedül is. Vagy alszanak legalabb 5 orat egyben….


Ez nem élet így, de tudom hogy ez van. Valahogy túl kell élni, de hátha van valakinek bármilyen javaslata ami segíthet… nem tudom már mit tegyek


Elnézést az elírások miatt, de siettem ezt megírni, meg ez a fáradtság is, es hát mindjárt megebred és kezdődik mindent :(


Köszönöm hogy olvassátok



2022. szept. 9. 09:52
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
82%

Mi állandóan pl hajszárítóztuk a hasát.


Erre is sokan pattannak,hogy ilyen veszélyes, meg olyan veszélyes, összeégeted a gyereket.


Miközben az ember nem értelmi fogyatékos, tud vigyázni.


A lányunkat csak ez nyugtatta meg. És őróla pl később kiderült, hogy autista.

Csodálom,hogy a hajszárító nem égett le,annyit volt bekapcsolva.


Hol a hasát melegítettük (persze ruhán keresztül, és állandóan ellenőrizve a hasa hőmérsékletét), vagy csak bekapcsoltuk mellette,nem őrá irányítva.

Csodát tett.

2022. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
80%

Fejlődésneurológushoz vidd.


Sehova máshova,amíg Fejlődésneurológus nem látta.


Itt valami nem oké.


Mivel szenzorosan is érzékeny, (nem bírja ha bepisilt), én valami idegrendszeri gyengeségre gondolok.


Valószínűleg szükséges lesz valamilyen terápia,ami az idegrendszer érését elősegíti. Hrg, vagy más pici babáknak való.


Vidd el minél hamarabb! És ne (csak) magánba,hanem a kórházba is,hogy ingyen megkapjon mindent.


Mert nem mindegy.

2022. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj 52-es, hogy ennyire kicsi babát még nehéz megvizsgálni, és nem is nagyon értenek hozzá. Meg sok kialvatlan anyuka tényleg túlparázza, ezért mindenkit elhajtanak.

Nekem mindkét gyerekem nagyon nehéz kisbaba volt. A lányom gyakorlatilag az első 5 hetet folyamatosan végigsírta. Elvittem dokihoz, megvonta a vállát, a gyerek érzi, hogy az anyja ideges. Hát hogy a fenébe ne lennék az, amikor a gyerek folyamatosan sír? Az lett volna a csoda, ha nem vagyok ideges. Bár utána ő lenyugodott, azért később sem volt egyszerű.

Őt elvittem fejlődésneurológushoz, hát az az ember egy tragédia volt. 3 hónapos gyerekkel, nyáron 36 fokban időpontra mentünk, mégis 2 órát kellett várni. A lányom nem aludt, nem szopott akárhol és akárhogyan, szóval mire sorra kerültünk annyira kivolt a gyerek hogy nem is lehetett megvizsgálni, csak sírt. Felírtak neki valami tornát, hogy azt csináljam vele, kész. De olyat pl. hogy dobáljam, és kapjam el. A gyerek halálra volt rémülve tőle, szóval inkább nem is csináltuk. Nem akartam rontani a helyzeten tovább. Inkább dévényesnek mutasd meg.

A fiam meg még rosszabb volt, ott sem kaptam segítséget. Aztán kiderült, hogy mindkettő adhd-s. Biztosan voltak dolgok, amelyek zavarták őket. A zajok, a fények, a ruha a testükön, ki tudja. Mivel ők még nem tudnak beszélni, ezért senki nem fogja tudni megmondani.

2022. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
20%
Atyauristen te szegeny erre nem is tudok mit irni. ha ez igy megy tovabb meg fogod utalni (sok van igy csak nem beszelnek rola) a lanyodat. Az en fiam nem volt ilyen problemas megis megbantam hogy a vilagra hoztam.
2022. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, kiderult azóta valami vagy bevált valami?
2023. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, jól esik hogy érdeklődsz!Tényleg.

Sok mindent történt azóta, és ha tényleg érdekel titeket, szívesen megírom :) hátha hasznos is lesz


Többen javasolták a Fejlődésneurológiát. Elmentem vele…. Kértem dokitól beutalót. Kezdjük ott hogy a neurológus konkrétan le**szott hogy minek hozok ide egy egészséges gyereket. Hogy attól még hogy problémás, nincsen semmi baja. Elhajtott, alig vizsgálta meg. Hiába soroltam a gondokat. Kis előadást tartott arról hogy a háziorvosok most már kb mindenkit beutalnak oda és hogy az ide érkező gyerekek 1%-ának van csak igazi gondja…. Arról nem is beszélve, hogy hiába mentünk időpontra - 2 órát kellett vàrni babával!!! Nem volt pelénkázó, csak egy üres asztal a váró közepén (ahol amúgy vagy 30 ember állt vàrakozva) tehát ott tudtam volna esetleg tisztába tenni, de koszos volt… és amúgy is reménykedtem hogy talán már végre behívnak. Mivel nem volt ülőhely sem - mert mindenhol pici babákkal ültek/vàrakoztak, így a 8 kilós gyereket kereken 2 órán at kézben fogtam… majd behívtak, megvolt a “fejmosás” hogy minek vagyok ott. Közben senkit nem érdekelt, hogy megint nem tudtam enni sem én, sem a gyerek. Hogy 4 óraja nem pisiltem… nem ittam…. Csak csesztetett a doki…. Magyar egészségügy….Szóval akkor abbahagytam ezt… feladtam. Úgy voltam vele - legyen ami lesz. Ha baja van, talán kiderül majd egyszer….


Ahogy telt az idő, valamivel jobb lett. Elkezdett csak 2-3x kelni éjszaka. Majd jött a Karácsony. Akkor párom 3 hét szabit vett ki hogy segítsen. És nem tudom hogy ennek hatására, vagy mi miatt?? De kb Karácsony óta sok minden rendeződött.


A pelenka (pisit nem bírja) dolog teljesen elmúlt. Most is zavarja ha tele a pelus, de nem vészes. Kiderült hogy jöttek a fogai. Kb novemberben jött ki az első és màs lúgossága volt a vizeletének. Ez csípte. De mivel reagaltam időben, sosem csípte ki a popojat - ezert a doki eleinte nem is gyanakodott erre.


Karácsony óta, mintha varázsütésre - ejszakákat átalussza. Talán max 1x ébred. Ezen szerintem segített hogy már eszik. Ez is tortúra vele, mert rossz evő. De gondolom sokkal táplálóbb így minden, ezért jobban alszik este. Meg hát nem kell màr szoptatnom - ezért ezerszer jobb. Van hogy 6-7 óat tudok aludni este!!!


A babakocsis dolog is megoldódott azzal, hogy betettem sporkocsiba és félig felültettem. Annak ellenére hogy nem ül… tudom, ez nem jó, de egyből lehajtom amint elalszikY de így hogy kilát - szereti.


Persze jöttek más gondok is - nem nagyon akar enni. Már kúszik ezerrel, de nem mászik és nem is ül, pedig màr 10 hós. Emiatt is voltunk újra neurológián - hát képzelhetitek! Nem részletezem - megint ugyanaz a verdikt - semmi baja….

Viszont halad, làtom. Azaz próbál felülni, megy egyre profibb a kúszásban, és nagyon ritkán már 4 kézláb kutyázik… lassabban hald jóval mint a kortársai… de elvileg nincsen baja. DévénYesnél is voltunk vagy 6 alkalommal, valmit segített de nem tudtam tovább hordani, mert nem tudjuk ezt anyagilag megengedni. 10 000Ft/ alkalom!!!!


Újra fogzik, így nyűgösebb, de màr több minden leköti, így nem vészes. Szeret társaságban lenni - így azzal le tudom kötni ha elviszem valahova. Pl plázába sétalni. :D szereti ott a fényeket nézni, embereket, stb.

Az a rész még továbbra sem jó hogy egy térben vagyunk, de idén férjem elkezdett dolgozni a házunk bővítésén.

Igaz, emiatt szinte 0-24 oraban en vagyok a gyerekkel. Mert dolgozik és szabadidejében meg a házat bővíti….


Akàrhogy is, a helyzet legalább valamelyest javult, ami így megnyugtatóbb… és remélem màr egyre jobb lesz


Köszönöm hogy érdeklődtél :)

2023. febr. 20. 10:42
 57/57 anonim ***** válasza:
54 es vagyok, nagyon orulok hogy ha nem is minden problematok oldodott meg de sokat javult a helyzet. En 1988 ot kulfoldon elek megis megdobbent a magyar egeszsegugy aldatlan allapota az orvosok es a szemelyzet durva nemtorodomsege. en egy beteges ember vagyok14 tabletta a napi adagom, rak tulelo is vagyok szoval ha itt ilyen lett volna az egeszsegugy mar regen alulrol szagolnam az ibolyat. szegeny anyosom 1994 ben ugyanabban az evben lett mellrakos amikor en. en felgyogyultam, ingyen csinaltak a plasztikai helyreallitast, allami korhazban voltamkulon szobaban es 24 oraig egy kulon nover vigyazott ram mert a mutet nagyon komplikalt volt es 9 oras altatas megviselte a szivemet . mindenki olyan volt mint a meseben es amit en tiszta szivbol szeretnek nektek mert mindenki megerdemli hogy az orvosok legjobb tudasukkal es emberhez melto modorban kezeljek azokat akik hozzajuk fordulnak. soha nem tudnek mar ott elni, pontosan ezekert a dolgokert. az anyosom 1 ev mulva meghalt , de elotte meg hallottam tole hogy 60 km vonatozas utan felment Pestre a Kekgolyoba chemoterapiara. ott ult egy faszeken 6 ora hosszat egy levegotlen helyisegben es delutan 4 kor kozoltek sajnos mar nem kerul ra sor menjen haza es masnap jojjon vissza.
2023. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!