Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viseljem el a mindennap...

Hogyan viseljem el a mindennapokat egy nehezen kezelhető baba mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szükségem lenne pár tanácsra, hátha valaki tud olyat mondani, tanácsolni amit még nem próbáltam….kezdek kétségbe esni :(

Biztosan sokaknak nem tetszik majd az írásomban pár dolog, de most tényleg tanácsért fordulok hozzátok, eléggè kivagyok, így ha lehet kérem próbáljatok meg nem szétszedni… hanem segíteni. Nyilván építő kritikát szívesen fogadok.


Van egy 5 hónapos kislányom, aki mellett rémálom minden nap… tudtam mit vállalok a gyerekkel, több ismerősnek is van, láttam hogyan nevelik. DE bevallom arra nem számítottam (ezt senki sem tudja előre) hogy ennyire nehéz eset lesz…. Senki a környezetemben nem hiszi el milyen, amíg saját szemükkel nem latják…. Majd ledöbbennek és sajnálnak… de kb senki sem tud vele mit kezdeni…. És bárkivel beszélek, senkinek sem volt ilyen nehéz eset babája…Lehet hogy csak a valódi kialvatlanság, és mértéktelen fáradság beszél belőlem, de vannak napok amikor már tényleg úgy érzem nem kellett volna gyereket vállalni… nem bírom… szédülök a kimerültsegtől, nincsen étvágyam, de kb magamba tömöm a kaját mert tudom hogy ennem kell, mert szoptatok…

Tudom jól hogy az anyaság az önfeláldozásról szól, megszűnik az ember egy időre… de ez màr kb kiképzőtábor… szeretem, cuki amikor nevet és természetesen minden megadnék neki amit csak tudok… de nem tudok másra gondolni mint hogy ezt nem kellett volna… tudom hogy ez nem az ő hibája, és minden erőmmel azon vagyok hogy erre öszpontosítsak…


Férjem sokat dolgozik mindkettőnk megélhetése végett. Én fodrász voltam, így most amíg a babával vagyok, nem nagyon tudok hozzátenni a közös kasszához. Emiatt is fontos, hogy legalább a ferjem kialudja magát. Hiszem ő keresi ránk a pénzt… De a baba mellett szinte lehetetlen neki is pihenni.


Lili éjszakánként minden egyes órában felkel… van hogy felsír és elég megsimogatni, van amikor ennyi nem elég, és át kell pelenkazni, és persze ezek mellett még szopizik is 1-2x ejszaka… mindez azt eredményezi, hogy vannak éjszakák amikor csak 1 órát alszom… mire visszateszem, és elaludnék - ő újra felsír… van hogy csak csukott szemmel sír kicsit, amíg nem kap cumit, és ha időben reagállok, akkor azonnal alszik. Viszont az én alvásomat teljesen megzavarja….jó éjszakanak számit ha 4 orat alszom. És ez megy 5 honapja….


Egy felujított nyaralóban lakunk. Egyterű és kicsi (45nm). Tervben van a jövőbeni hozzáépítés, de a babával már nem akartunk addig várni, mert hát ketyeg a biológiai óra is… màr 37 vagyok…. Saját házikó, saját nagy kerttel. És tudom, lesz nagyobb és jobb is… csak hát jött ez az iszonyatos drágulás is, nem mertünk nekilátni a hozzáépitesnek, minden vagy 60%-al drágább…..

de egy szó mint száz - nagyon nem ideális ez így, mert mindketten azonnal felkelünk ha a baba is. Igyekszem azonnal pattanni, hogy legalább a pàrom aludjon… ez az elsődleges gondom.

Sajnos szülők nem tudnak segíteni. Párom szülei már elhunytak, én pedig sajnos nem tartom a kapcsolatot az en szüleimmel… elváltak, apum elhunyt és anyummal sosem jöttem ki….

Szóval ketten vagyunk. Mindig megküzdöttünk mindenért. És azt hittem hogy nehéz időszak lesz, de hogy ezt is megoldjuk, mint mindig.


Férjem segít amennyit tud. Hétvégente bevállalja hogy kel hozzá. De akkoris 2 méterre vagyok tőlük, felkelek. Van hogy már füldugóval alszom, ő kel hozzá. De akkor sem jó, mert szoptatom. Annyi tejem nincsen hogy előre lefejjek sajnos. Tápszert nem eszi meg….


Szóval a kialvatlanság csak aze gyik nagy gondunk… 5 hónaposan csak kizárólag anyatejet hajlandó inni, azt is csak mellből… sem cumisüveget nem fogadja el… ebben az a furcsa, hogy 2 honapos korában begyulladt a fogam, durva időszak volt, feldagadt arc stb… ezért antibiotikumot szedtem, nem tudtam szoptatni és akkor tapszeres volt. És ette rendesen. Semmi baj nem volt… azota kapja kiegészítésként.. kb 3 hete elkezdte hogy nem hajlandó ezt megenni… váltottunk tápszert (vagy 5 felet probaltunk) nem segített. Nem fogy, de a súlya stagnál 3 hete… védőnő javaslatára kipróbaltam a hozzataplalast. SEMMIT sem hajlandó megenni, elfogadni… doki azt mondta hogy lehet a fogai jönnek. Kaptunk külonféle kenőcsöket, de a helyzet változazlan…

És ha mindez nem lenne elég, sehova de sehova nem tudom eljutni vele, mert babakocsiban nem tud aludni, 15 perc után visít mint a sakál. Hordozó kendőbem elvan, de ott is maximum 2 órát. Ott sem alszik… csak kitarolag az ő agyaban… de mivel nap közben kb 2 orat van ebren, majd 1 orat alszik és így tovabb, ezért csak 2 oracskank van amibe bele kell férnie a pelenkazasnak, szopinak és esetleg annak hogy kijussunk. De közben hason is kellene jatszania, firdetni is kell… stb… probaltuk maskepp csinálni a napirendjét, hogy úgy legyen ahogy nekünk jó - de teli torokkal ordít ha valami nem jó… na és itt jön a java. Merthogy nel bírja ha bepisil… AZONNAL sikít. Elöször azt hittük higy a pelenka. Végigpróbáltuk a Pers premium care pelust, majd pampers pure, Libero soft touch, Huggies,Lidl pelenka, DM pelenka, Rossmann pelenka… és nek beszelek arról ez mennI pénz volt kísérletezni. Majd ugyanezt végigjatszottuk a popsikrémekkel. Majd elvittük tesztre hogy nincs-e húgyuti fertőzese… de senmi. Orvos szerint semmi baja, csak zavarja a pisi… igen ám de a gyerek kb felorankent-otankent beposil amikor visítva roditani kezd…nem jutok el bolta, mert kb mindiga akkor van ez… én úgy nem tudok vasarolni hogy a gyerek ordít a mellkasomon (mert csak abban a hordozóban hajlando ellenni)


Szóval ott tartunk hogy, nem eszik rendesen, nem alszik, és kivinni sétálni is rémálom…

Mások akiknek gyereke van, fárasztóbak iteltek a fyereket de tudták élvezni… de így hogyan? Felkelek reggel félhoktan, majd pelenkazas, majd szoptatas - könyörgöm hogy egyen, közben bepisil vagy kakil… akkor ujra pekuscsere. Letennem jatszani, de nem nagyon lehet letenni sem. Ordit… akkor jarkalok vele es könyorgom neki jigy piciket letehessem hasira, hogy fejlődjön. Majd ordít - merthogy minden baját azonnali ordítassal jelzi. Akkor megint vagy bepisilt, vagy már almos… leteszem aludni. Van kb 1 oram amikor végre van időm enni, mosni, főzni, takaritani mosogatni, teregetni, esetleg enni vagy wc-re menni. Nyilvan ennyi minden nem fér bele egy órába, de ezeket csinalom azokban az időszakokban amikor alazik. Párkm kb este 6-7 re ér haza. Azonnal átveszi hogy segítsen, de akkor jön még a fürdetés, meg etetés (mivel csak cicit eszik, ahhoz is kellek) majd altatás. Mit ne mondjak, ez aem egyszerű vele. De ezt a ferjem csinalja, és olyankor már annyira faradt szoktam lenni, hogy max letusolok és bedőlök az ágyba. Majd kezdődik az ejszakai orankenti ébredés….


Nagyon kimerít, fizikailag és lelkileg is. Férjemmel semmi közös pillanatunk már nincsen… kivéve hármasban… este nincsen erőnk semmire…

Hasonló kérdéseknél javasoltàk itt, hogy keressek fel dokit, védőnőt. Ez megvolt - tanácsait kiprobaltuk, de nem vált be. Pazichológus - na ezt hogyan? Mikor? Alig jutok el bàrhova gyerek nélkül.

Mivel kell a pénz, ezért csak néha tudom megoldanibazt is hogy eljussak valahová… de ferjem tenyleg segít ha tud. Be szokta vállalni delutanra a gyereket. Régebben amikor még megette a tapszert, elmentem fodrászhoz mondjuk. De most konkrétan élni sincsen erőm. Nem hogy elmenjek talalkozni barátokkal… hiszen elindulnék és kb útközben elalszok vagy elájulok…..

barátok sem tudnak segíteni. Mindenki dolgozik hetköznap. És a hetvegen pedig akinek van gyereke - az nyilván a sajat családjaval foglalkozik. Akinek nincsen, az nem is szeretne, és nem is ért hozzájuk. Nem fogom rakenyszeríteni hogy segítsen a gyerekkel ha nem tud….

Babysitterre nincsen pénzünk


Komolyan kétségbe vagyok esve… nagyon nehéz így örülni neki… ismerőseim gyerekei teljesen jófejek. Nap közben leteszik jatszani és elvan pocit egyedül is. Vagy alszanak legalabb 5 orat egyben….


Ez nem élet így, de tudom hogy ez van. Valahogy túl kell élni, de hátha van valakinek bármilyen javaslata ami segíthet… nem tudom már mit tegyek


Elnézést az elírások miatt, de siettem ezt megírni, meg ez a fáradtság is, es hát mindjárt megebred és kezdődik mindent :(


Köszönöm hogy olvassátok



2022. szept. 9. 09:52
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes kommentet, de én is csak azt tudom mondani, hogy aludj vele.

Én is ellene voltam, de 3 hónapon át napi 2-3 óra alvás után már nem voltak elveim. Aludj meztelenül, aztán ha cici kell, megtalálja.

Viszont a bepisilős dolog nem tetszik nekem. Én elvinném másik orvoshoz. Biztos, hogy alaposan megvizsgálták? A húgyúti fertőzés elég gyakori a babáknál. Ezek a mai pelenkák olyan jó nedvszívó képességűek, hogy nem gondolom, hogy egy bepisilésnél ennyire kéne visítani, szerintem fájhat neki valami.

A cumisüvegről meg le lehet szokni, ha rá sem szokott igazán. Nálunk a cumizavarral ijesztgetett a védőnő nagyon, ennek ellenére a lányomat néha abból etette a férjem, mert iskolába jártam, és nem voltam mindig ott. Nem lett cumizavaros, és simán le is szoktattam a ciciről, lecserélte a cumisüvegre. A fiamnak ellenben 4-5 hónapos kora körül adtam először, és nem fogadta el. Egyáltalán. Rögtön pohárból ivott, nem volt egyszerű. Bár utána jobb volt, hogy nem kellett a cumisüvegről is leszoktatni. Szerintem ez olyan, hogyha nem kap kicsi korában, később már fura lesz neki.

2022. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd sírni, ez nem jó módszer, ennyi idős gyerek még nem hisztizik.
2022. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi sok a hülye védőnő, sajnos némelyikük egyáltalán nem ért a gyerekekhez.
2022. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%
Egyuttalvas es aludj amikor o is cici ott lehet vegig fekve szoptass nezz kozbe tvt kapcsolodj ki kozben. Amugy senkinek nem kell tudnia hogy egyutt alszotok nem fog atmenni a kutya se ellenorizni. En a kislanyom atrakosgattam cici utan kisagyba mikor aludt. Amikor mar nem akart ott maradni hagytam magam mellett. Nyugodtan hazudj hidd el a loteri kutyat nem erdekli csak meg dulnak a hormonok es attol felsz ki mit szol ki mit gondol de igazabol senkit nem erdekel olyan szinten mint teged. Tapasztalat :) enyem mar 2 eves es magasrol teszek masokra ja es ebben a korban mar senki nem tesz fel ilyen kerdeseket mert mar nem aktualis. Elfogod engedni az elvarasokat.
2022. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

Én elindulnék a többemberes baba/szenzorosság vonalon is.

Az együttvást melegen ajánlom én is, megkönnyíti a dolgodat. Nekünk is 140es ágyunk volt, lecseréltük 180 szélesre, de azon is elfértünk, bár szűkösen.

2022. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Hű... pont mint a fiam. Mintha én írtam volna 4 évvel ezelőtt. Ugyanez volt nálunk is. Nekem sem volt egyetlen ismerős sem aki értette volna a problémát. Az első 4 hónapot lényegében egy fotelben ülve töltöttem, mert aludni is csak rajtam volt hajlandó. Aztán jött egy jobb periódus és a fogzásig legalább éjszaka aludt az ágyában 1-2 ébredéssel, de akkor már nem evett csak egy kis simi kellett vagy egy rövid ringatás és már aludt is tovább. Aztán ahogy jött a fogzás, meg a szeparacios szorongás elszabadult a pokol.... Babakocsival sétálni nem tudtunk soha, mert csak üvöltött benne.

Nem nézelődött el magában a játékaival, mert ahogy kicsit eltávolodtam már sírt is. Nem nyöszörgött vagy csendesen elégedetlenkedett hanem rögtön üvöltött utánam. Egyébként nagyon feszes izomzata volt, szóval ez nyilván sokat rontott az általános komfort érzetén. Korababa is volt, és bár egészséges(nem igényelt komolyabb orvosi beavatkozást) de még sem tankönyv szerint történtek a dolgok ez is valószínűleg hatott a személyiségére.

Nekem ami sokat segített az a hordozás volt. Így már szeretett sétálni, és hagyta hogy kicsit házon belül is tegyem a dolgom. Plusz ami nálunk bevállt bár nagyon ellene voltam, de 8 hónap nem alvás után már mentek a kukába az elveim és magunk közé tettem. Na onnantól aludtunk minden éjjel. Egy megváltás volt. Onnantól kezdtek kisimulni a napok.


Ma már 4 éves, továbbra sem egyszerű eset, mai napig úgy csüng rajtam mint egy új szülött és ha rajta múlna egész nap a földön kéne ülnöm és játszani vele. De mivel már 4 éves ezért már meg lehet vele értetni hogy ezt vagy azt meg kell csinálnom és utána játszhatunk. Mai napig nehéz vele, de nem úgy mint mikor pici volt.

Most pont óvodába szoktatom, innen is kilóg ő az egyedüli aki úgy sír utánam mint a sakál (pedig bölcsibe is járt), a többiek szépen játszanak bent miközben anyuka kint ücsörög. Az én fiam meg úgy sír mint akit ölnek. Hát vannak ilyen gyerekek...

Épp ezért nálunk nem is lesz tesó. Imádom a fiamat de annyit kivesz belőlem és hogy még egyre már nem jutna erőm. Plusz ha esetleg a második is ilyen tipus lenne azt végképp nem bírnám már kezelni.

2022. szept. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet hogy sokat alszik nap közben? A fiam egész nyáron óránként ébredt, sokszor alig tudtam visszaaltatni. Nekünk két dolog segített:

- egy szobában aludtunk korábban, de kiköltöztünk a férjemmel a nappaliba aludni. Úgy néz ki zavarta őt hogy az ágya mellett van a mi ágyunk

- Huckleberry alkalmazásban elkezdtem vezetni az alvását, és az ingyenes próbaidőszakban kiírja hogy mikor altasd el legközelebb (be kell írni hogy mennyi idős a baba és hányszor alszik napközben), kb 3 hétig ingyenes, mi ezalatt az idő alatt olyan szépen beállítottuk a napirendet, hogy éjszaka 1-2 alkalommal kel, és reggel 5 helyett fél7ig alszik.

Ha napirendi probléma miatt alszik rosszul akkor nagyon nagyon ajánlom ezt az appot!! Pedig előtte én is írtam ki ide posztot hogy van e megoldás mert már nagyon kivoltam a nem-alvástól.

2022. szept. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

26 vagyok... de még eszembe jutott néhány dolog.


Mi mai napig együtt alszunk, igényli és nem is zavar egyikünket sem, szóval még nem próbáltuk meg erről leszoktatni. Úgy egy év múlva szeretnénk neki futni.


Nekünk amúgy az első év volt ilyen nehéz, utána ahogy nyílt a kis értelme egyre könnyebb lett. Na sosem lett olyan könnyű mint az ismerőseimnek akik ódákat zengenek a csodálatos gyerekvállalásról. De tényleg minél nagyobb annál könnyebb. Persze más nehézségek jönnek, de én személy szerint örülök, hogy már nem kisbaba és okos, értelmes, meg lehet vele beszélni mindent, hogy mi fog történni, mit várok el stb. Viszont hogy írjak jót is, nálunk a dackorszak közel sem olyan durva mint amit másoktól időnként hallok. Könnyen kizökkenthető, könnyen megnyugtatható.

Jó az óvoda most nehéz feladat. De pl sosem hisztizik boltban, egyszer csinálta meg (es az sem volt extrem durva), akkor ki is vittem az üzletből. Azóta minden alkalommal figyelmeztetem, hogy csak akkor jöhet velem ha nem szaladgál, nem hangoskodik, nem követelőzik. Már annyiszor hallota ezt tőlem hogy unottan reagál, mint egy kamasz, hogy "jó, jó tudom anya". És tényleg ügyesen teszi amit kérek.

Plusz dicsérik, hogy szépen és választékosan beszél. Egyébként a nehéz természete ellenére szuper jó kedvű, jó humora van, ami már akkor megmutatkozott mikor még beszélni sem tudott.


Szóval minden gyereknek megvan a maga erőssége és gyenge pontja. Ez egy nehéz időszak, de el fog múlni. Nem marad ilyen. Egyre okosabb lesz és egyre inkább ki tudja majd fejezni a problémáit és már csak a cuki babafotók maradnak erről az időszakról amit párás szemmel fogsz visszanézni és úgy kell emlékeztetned magad rá, hogy szép volt cuki volt de amúgy nagyon nem volt rózsaszín, mint ahogy vártad. (Legalábbis ez az én saját élményem ezzel kapcsolatban)

2022. szept. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
27%

Nem te/ti vagytok a hülyék, a gyereketek nem neurotipikus, de úgyis csak később derül ki. Átlagos gyerek ritkán sikít, az a legárulkodóbb.


Vegyetek fel bébiszittert napközbenre és aludj akkor. Most fontosabb az ép eszetek, mint a házépítés.


Ami nálunk bevált, az együtt alvás. Aludjatok ti a franciaágyon a babával, a párod aludjon a kanapén, aludj meztelenül, ha sír, odafordulsz, fekve szoptatod és alszik vissza. Semmi baj, ha minden tejes lesz.


Aztán meg kellene találni azt, ami leköti. A hordozóskendő tök jó, nálunk nem vált be, de nektekmázlitok van. Próbáld ki hogy veszel babakádat, babakádba való nagy szivacsot és rárakod a babát sréhen. Teleengeded meleg vízzel(nyilván nem teljesen tele. Az enyém imádta, nyugodtan bele is pisilhet, semmi baja nem lesz a babának a babapisis víztől. Áztasd kicsit egy két órát egy nap, miközben mellette ülsz és pihensz.


Mászik már gondolom, az sem köti le?


Illetve én kipróbálnám, hogy adok neki fájdalomcsillapítót éjszakára(nyilván olyat, amit a doki ír fel). Ha megoldja a sírást, akkor legalább tudjátok, hogy fáj valamije, csak azt kell kideríteni, hogy mije.


Alkalmazz segítséget, költsetek rá. Illetve vannak ilyen nagymama örökbefogadó oldalak, a közelben élő normálisnak látszó idős néni hasznos lehet. Kicsit kezdheted korábban is a hozzátáplálást, semmi baja nem lesz, ha nem pont a hatodik hónap első napján kezded.

2022. szept. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
78%
Q9! Ettől még NEM autista! Ne írj már hülyeséget...
2022. szept. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!