Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viseljem el a mindennap...

Hogyan viseljem el a mindennapokat egy nehezen kezelhető baba mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szükségem lenne pár tanácsra, hátha valaki tud olyat mondani, tanácsolni amit még nem próbáltam….kezdek kétségbe esni :(

Biztosan sokaknak nem tetszik majd az írásomban pár dolog, de most tényleg tanácsért fordulok hozzátok, eléggè kivagyok, így ha lehet kérem próbáljatok meg nem szétszedni… hanem segíteni. Nyilván építő kritikát szívesen fogadok.


Van egy 5 hónapos kislányom, aki mellett rémálom minden nap… tudtam mit vállalok a gyerekkel, több ismerősnek is van, láttam hogyan nevelik. DE bevallom arra nem számítottam (ezt senki sem tudja előre) hogy ennyire nehéz eset lesz…. Senki a környezetemben nem hiszi el milyen, amíg saját szemükkel nem latják…. Majd ledöbbennek és sajnálnak… de kb senki sem tud vele mit kezdeni…. És bárkivel beszélek, senkinek sem volt ilyen nehéz eset babája…Lehet hogy csak a valódi kialvatlanság, és mértéktelen fáradság beszél belőlem, de vannak napok amikor már tényleg úgy érzem nem kellett volna gyereket vállalni… nem bírom… szédülök a kimerültsegtől, nincsen étvágyam, de kb magamba tömöm a kaját mert tudom hogy ennem kell, mert szoptatok…

Tudom jól hogy az anyaság az önfeláldozásról szól, megszűnik az ember egy időre… de ez màr kb kiképzőtábor… szeretem, cuki amikor nevet és természetesen minden megadnék neki amit csak tudok… de nem tudok másra gondolni mint hogy ezt nem kellett volna… tudom hogy ez nem az ő hibája, és minden erőmmel azon vagyok hogy erre öszpontosítsak…


Férjem sokat dolgozik mindkettőnk megélhetése végett. Én fodrász voltam, így most amíg a babával vagyok, nem nagyon tudok hozzátenni a közös kasszához. Emiatt is fontos, hogy legalább a ferjem kialudja magát. Hiszem ő keresi ránk a pénzt… De a baba mellett szinte lehetetlen neki is pihenni.


Lili éjszakánként minden egyes órában felkel… van hogy felsír és elég megsimogatni, van amikor ennyi nem elég, és át kell pelenkazni, és persze ezek mellett még szopizik is 1-2x ejszaka… mindez azt eredményezi, hogy vannak éjszakák amikor csak 1 órát alszom… mire visszateszem, és elaludnék - ő újra felsír… van hogy csak csukott szemmel sír kicsit, amíg nem kap cumit, és ha időben reagállok, akkor azonnal alszik. Viszont az én alvásomat teljesen megzavarja….jó éjszakanak számit ha 4 orat alszom. És ez megy 5 honapja….


Egy felujított nyaralóban lakunk. Egyterű és kicsi (45nm). Tervben van a jövőbeni hozzáépítés, de a babával már nem akartunk addig várni, mert hát ketyeg a biológiai óra is… màr 37 vagyok…. Saját házikó, saját nagy kerttel. És tudom, lesz nagyobb és jobb is… csak hát jött ez az iszonyatos drágulás is, nem mertünk nekilátni a hozzáépitesnek, minden vagy 60%-al drágább…..

de egy szó mint száz - nagyon nem ideális ez így, mert mindketten azonnal felkelünk ha a baba is. Igyekszem azonnal pattanni, hogy legalább a pàrom aludjon… ez az elsődleges gondom.

Sajnos szülők nem tudnak segíteni. Párom szülei már elhunytak, én pedig sajnos nem tartom a kapcsolatot az en szüleimmel… elváltak, apum elhunyt és anyummal sosem jöttem ki….

Szóval ketten vagyunk. Mindig megküzdöttünk mindenért. És azt hittem hogy nehéz időszak lesz, de hogy ezt is megoldjuk, mint mindig.


Férjem segít amennyit tud. Hétvégente bevállalja hogy kel hozzá. De akkoris 2 méterre vagyok tőlük, felkelek. Van hogy már füldugóval alszom, ő kel hozzá. De akkor sem jó, mert szoptatom. Annyi tejem nincsen hogy előre lefejjek sajnos. Tápszert nem eszi meg….


Szóval a kialvatlanság csak aze gyik nagy gondunk… 5 hónaposan csak kizárólag anyatejet hajlandó inni, azt is csak mellből… sem cumisüveget nem fogadja el… ebben az a furcsa, hogy 2 honapos korában begyulladt a fogam, durva időszak volt, feldagadt arc stb… ezért antibiotikumot szedtem, nem tudtam szoptatni és akkor tapszeres volt. És ette rendesen. Semmi baj nem volt… azota kapja kiegészítésként.. kb 3 hete elkezdte hogy nem hajlandó ezt megenni… váltottunk tápszert (vagy 5 felet probaltunk) nem segített. Nem fogy, de a súlya stagnál 3 hete… védőnő javaslatára kipróbaltam a hozzataplalast. SEMMIT sem hajlandó megenni, elfogadni… doki azt mondta hogy lehet a fogai jönnek. Kaptunk külonféle kenőcsöket, de a helyzet változazlan…

És ha mindez nem lenne elég, sehova de sehova nem tudom eljutni vele, mert babakocsiban nem tud aludni, 15 perc után visít mint a sakál. Hordozó kendőbem elvan, de ott is maximum 2 órát. Ott sem alszik… csak kitarolag az ő agyaban… de mivel nap közben kb 2 orat van ebren, majd 1 orat alszik és így tovabb, ezért csak 2 oracskank van amibe bele kell férnie a pelenkazasnak, szopinak és esetleg annak hogy kijussunk. De közben hason is kellene jatszania, firdetni is kell… stb… probaltuk maskepp csinálni a napirendjét, hogy úgy legyen ahogy nekünk jó - de teli torokkal ordít ha valami nem jó… na és itt jön a java. Merthogy nel bírja ha bepisil… AZONNAL sikít. Elöször azt hittük higy a pelenka. Végigpróbáltuk a Pers premium care pelust, majd pampers pure, Libero soft touch, Huggies,Lidl pelenka, DM pelenka, Rossmann pelenka… és nek beszelek arról ez mennI pénz volt kísérletezni. Majd ugyanezt végigjatszottuk a popsikrémekkel. Majd elvittük tesztre hogy nincs-e húgyuti fertőzese… de senmi. Orvos szerint semmi baja, csak zavarja a pisi… igen ám de a gyerek kb felorankent-otankent beposil amikor visítva roditani kezd…nem jutok el bolta, mert kb mindiga akkor van ez… én úgy nem tudok vasarolni hogy a gyerek ordít a mellkasomon (mert csak abban a hordozóban hajlando ellenni)


Szóval ott tartunk hogy, nem eszik rendesen, nem alszik, és kivinni sétálni is rémálom…

Mások akiknek gyereke van, fárasztóbak iteltek a fyereket de tudták élvezni… de így hogyan? Felkelek reggel félhoktan, majd pelenkazas, majd szoptatas - könyörgöm hogy egyen, közben bepisil vagy kakil… akkor ujra pekuscsere. Letennem jatszani, de nem nagyon lehet letenni sem. Ordit… akkor jarkalok vele es könyorgom neki jigy piciket letehessem hasira, hogy fejlődjön. Majd ordít - merthogy minden baját azonnali ordítassal jelzi. Akkor megint vagy bepisilt, vagy már almos… leteszem aludni. Van kb 1 oram amikor végre van időm enni, mosni, főzni, takaritani mosogatni, teregetni, esetleg enni vagy wc-re menni. Nyilvan ennyi minden nem fér bele egy órába, de ezeket csinalom azokban az időszakokban amikor alazik. Párkm kb este 6-7 re ér haza. Azonnal átveszi hogy segítsen, de akkor jön még a fürdetés, meg etetés (mivel csak cicit eszik, ahhoz is kellek) majd altatás. Mit ne mondjak, ez aem egyszerű vele. De ezt a ferjem csinalja, és olyankor már annyira faradt szoktam lenni, hogy max letusolok és bedőlök az ágyba. Majd kezdődik az ejszakai orankenti ébredés….


Nagyon kimerít, fizikailag és lelkileg is. Férjemmel semmi közös pillanatunk már nincsen… kivéve hármasban… este nincsen erőnk semmire…

Hasonló kérdéseknél javasoltàk itt, hogy keressek fel dokit, védőnőt. Ez megvolt - tanácsait kiprobaltuk, de nem vált be. Pazichológus - na ezt hogyan? Mikor? Alig jutok el bàrhova gyerek nélkül.

Mivel kell a pénz, ezért csak néha tudom megoldanibazt is hogy eljussak valahová… de ferjem tenyleg segít ha tud. Be szokta vállalni delutanra a gyereket. Régebben amikor még megette a tapszert, elmentem fodrászhoz mondjuk. De most konkrétan élni sincsen erőm. Nem hogy elmenjek talalkozni barátokkal… hiszen elindulnék és kb útközben elalszok vagy elájulok…..

barátok sem tudnak segíteni. Mindenki dolgozik hetköznap. És a hetvegen pedig akinek van gyereke - az nyilván a sajat családjaval foglalkozik. Akinek nincsen, az nem is szeretne, és nem is ért hozzájuk. Nem fogom rakenyszeríteni hogy segítsen a gyerekkel ha nem tud….

Babysitterre nincsen pénzünk


Komolyan kétségbe vagyok esve… nagyon nehéz így örülni neki… ismerőseim gyerekei teljesen jófejek. Nap közben leteszik jatszani és elvan pocit egyedül is. Vagy alszanak legalabb 5 orat egyben….


Ez nem élet így, de tudom hogy ez van. Valahogy túl kell élni, de hátha van valakinek bármilyen javaslata ami segíthet… nem tudom már mit tegyek


Elnézést az elírások miatt, de siettem ezt megírni, meg ez a fáradtság is, es hát mindjárt megebred és kezdődik mindent :(


Köszönöm hogy olvassátok



2022. szept. 9. 09:52
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

Még nem olvastam minden hozzászólást. Nekem egy 4,5 éves kislányom van,de átérzem a helyzeted. Az enyém pl ennyi idősen nem tűrte, ha be volt kötve autósülésben. Konkrétan, ha hozzáért a ruhájához az öv, ordított, mint akit ölnek. Nem mentünk 2 évig sehova sem. Nekem ez nagyon rossz volt, mert sokan mennek kisbabákkal kirándulgatni. Szóval megértem és azt is, hogy milyen rossz, hogy a férjeddel semmi közös program nincsen.

Később kivizsgáltattuk és SNI-t állapítottak meg nála. Szerintem ADHD-s is, csak ezt még nem mondták ki.

2022. szept. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

Ooh sajnálattal olvasom hogy nektek sem könnyű…

31 - ez az öv dolog az nagyon szörnyű lehet! Hogy azert pozitívat is irjak - legalább az autóvan elvan :D legtöbbször alszik… hála az égnek.


Többen írtátok hogy lehet sokat alszik nappal. Az ajánlott applikációt is kipróbálom…

De szerintetek a 4-5 ora alvás sok? Amiatt szoktam hagyni mindig, mert tudom hogy este nem alussza ki magát… és volt hogy màr karikás volt a szeme. Azóta nagyon figyelek hogy nappal időben altassam, és furi módon akkor jól alszik. Bàr rövideket, de mindig többször alszik.

Ne hagyjam aludni? Akkor nagyon nyűgös. Vagy ébresszem?


Az együttalvást annyian mondjatok, hogy megoldjuk valahogy és kipróbàljuk!


Nagyon nagyon köszönöm!!!!

Kitartást a sorstársaimnak is!

2022. szept. 10. 13:17
 33/57 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg nem gondolkodtál, hogy szakemberhez forduljatok? Alvástanácsadó, baba-mama konzulens. Nyilván le leszek pontozva, mert ezek még nem túl elterjedt szakmák még, de ők kiemelten foglalkoznak a hozzátok hasonló esetekkel, és ha kell, tovább irányítanak a megfelelő szakemberhez. Én mindenképp tennék vele próbát, sok vesztenivalód nincs.
2022. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
30%

30, egy szóval nem írtam, hogy autista lenne, de biztos, hogy nem neurotipikus a gyerek. Egy egészséges idegrendszerű(és nem beteg) gyerek sokat eszik, sokat alszik, könnyű megnyugtatni, megfelelően fejlődik.


Náluk ez nem igaz. NEM LEHET ELCSESZNI a babákat a rossz neveléssel, ők jó szülők, jól nevelik, a gyerekük "más". Emögött a másság mögött bármi állhat, akár autizmus is, de sima adhd, vagy csak magában szenzorosság, de valami fixen komolyabb! 100000 gyerek SNIs az országban, BTMNesből több van! RETTENTŐEN SOK az eltérő gyerek, és mindegyiknél megfigyelhető a "másság" már kisebb korban is. Én borítékolok egy problémás bölcsist-ovist, olyan nem szokott lenni, hogy "sokat sikított, nem evett rendesen babának, alig aludt valamit, nem lehetett megnyugtatni" majd hirtelen problémamentes bölcsis lett, probléma mentes ovis, legalább közepes tanuló-közepes magaviselettel.


A sikítás a legárulkodóbb az alvási-evési problémákon és a nehéz megnyugtathatóságon kívül.


Kúszik, mászik már?

2022. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

Egy 5 hónapos baba hogy mászna már? Kuszni is kevés baba tud ilyen korban. Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy idegrendszeri gondja van. A mi babánk is nehéz eset, enyhe feszesseg miatt neurológus is figyeli, semmi baja az ég világon (már a feszessege is elmúlt szerencsére).

Amúgy igen, 4-5 óra nappali alvás sok. Egy jó alvó babának nem lenne az, de a tied nem alszik éjjel. Amondó vagyok, hogy ez is közrejátszik benne. Persze értem, hogy hagyod aludni, mert éjjel nem alszik, de ez egy ördögi kör lesz, nappal ki alussza magát és éjjel megint nem fog aludni. Megpróbálnám csökkenteni mondjuk 3 órára a nappali alvást, egy próbát szerintem megér.

2022. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj már egy 5 hónapos babát diagnosztizálni. Nagyon sok egészséges kisgyermek pici korban nehéz eset volt. Nem csak abból lesz egészséges, probléma mentes gyerek aki tankönyv szerint működik.


Sok tankönyv szerint működő babáról is kiderül később, hogy sni-s vagy adhd-s. 5 hónapos korban nem lehet ilyen messzemenő következtetést levonni.


Arról nem is beszélve, hogy ha így is lesz és később kiderül valami akkor is minek most ráhozni a frászt az anyukára.


Van védőnő, gyerekorvos, bölcsis gondozó, óvónő... időben jelezni fogja ha úgy érzi valami gond van.


Az én fiam is ilyen nehéz eset volt. Nagyon feszes volt. Ahogy múlt a feszesség a dévény kezelesetol úgy lett egyre kisimultabb. Tök átlagos gyerek lett belőle, az egyetlen ami később megmaradt az az hogy csüng rajtam. Nehezen szakad el tőlem, de okos ügyes mint bármelyik ovis társa.

2022. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, neked is ilyen gyereket dobott a gép... A fiam másfél éves, hát hogy is mondjam. Hasonlóan körülményes. Csakis kizárólag cicin vagy kézben aludt el, de az se (volt) mindegy, hogyan van kézben, csak úgy (volt) a jó, ha sétálunk. Ha letettem, ordított, vagy ott kellett ülni mellette és szórakoztatni, vagy kézben/hordozóban, de szigorúan sétálgatva. Tehát főzni is úgy főztem, hogy kavartam egyet a levesen, aztán tingli-tangli erre - arra. Babakocsiban fél éves koráig aludt el, de soha egyszer se lehetett kivenni úgy, hogy ne keljen fel, akárhogy próbáltam, felébredt... Mai napig kismilliószor ébred éjszaka. Abszolút semmit nem tudok haladni mellette, mert ha csak egy pillanatra is elnézek, tuti vagy magában vagy másban tesz kárt. Mindent megért, egyet viszont nem akar: nem szabad. Szóval tudnék mesélni. Levegőt venni nem tudok nyugodtan. Természetesen imádom, az életem, de ez az igazság. Vannak ilyen gyerekek. Körülöttem mindenki gyereke újszülött kora óta átalussza az éjszakát, jó evő, stb. erre itt vagyunk mi. Némelyik szinte azt se veszi észre hogy gyereke van 😂 egyik nap egy anyuka mesélte, hogy a hasonló korú fiát hazahozza a bölcsiből, iszik tejet, alszik estig, megint iszik tejet és alszik reggelig. Én meg másfél év nemalvás után nézek hogy wtf?????? Szóval ja, nem egyformák. Tudom,nem adtam tanácsot, de én is kipanaszkodtam magam😆 Kitartás! És nehogy szarul érezd magad! Nagyon sokan vagyunk így, csak ezt nem posztolják 😉
2022. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
5%

Mert az élet egyetlen értelme és boldogsága a gyerek...

Ja vagy mégsem?

2022. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy fázik, vagy ami még valószínűbb melege van? Az enyém most 2 évesen semmit se hajlandó magán megtűrni peluson kívül, se nappal se éjszaka, de van, hogy még azt se. Én meg paplanban, hosszú pizsamában vagyok közben. Szerintem kiskorában is sok volt rá a body + rugi kombó.
2022. szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 Andi80018 ***** válasza:
23%

Én csak annyit tudok írni, hogy nálunk ez a nyugtalanság, állandó sírás, nem alvás akkor volt, amikor egyszerűen éhes volt, mert nem volt elég az anyatej. Elvittem a gyerekorvoshoz, azzal, hogy szerintem sovány. De azt mondta, ilyen.

Alsó határán volt a normálisnak. Védőnő tanácsára elkezdtem tápszerezni, és még két hónapig szoptatni. Közben kezdtük a hozzátáplálást. Így javult a helyzet, sokat is fejlődött. Szóval szerintem az anyatej, bárhogyan is van, nem jó neki, vagy nem elég a tápanyag benne.

Valahogyan a tápszer plusz hozzátáplálás felé kéne venni az irányt. Nem tudom, a súlya mekkora, illetve fejlődik-e rendesen, idegrendszerileg is.

2022. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!