Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan viseljem el a mindennap...

Hogyan viseljem el a mindennapokat egy nehezen kezelhető baba mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szükségem lenne pár tanácsra, hátha valaki tud olyat mondani, tanácsolni amit még nem próbáltam….kezdek kétségbe esni :(

Biztosan sokaknak nem tetszik majd az írásomban pár dolog, de most tényleg tanácsért fordulok hozzátok, eléggè kivagyok, így ha lehet kérem próbáljatok meg nem szétszedni… hanem segíteni. Nyilván építő kritikát szívesen fogadok.


Van egy 5 hónapos kislányom, aki mellett rémálom minden nap… tudtam mit vállalok a gyerekkel, több ismerősnek is van, láttam hogyan nevelik. DE bevallom arra nem számítottam (ezt senki sem tudja előre) hogy ennyire nehéz eset lesz…. Senki a környezetemben nem hiszi el milyen, amíg saját szemükkel nem latják…. Majd ledöbbennek és sajnálnak… de kb senki sem tud vele mit kezdeni…. És bárkivel beszélek, senkinek sem volt ilyen nehéz eset babája…Lehet hogy csak a valódi kialvatlanság, és mértéktelen fáradság beszél belőlem, de vannak napok amikor már tényleg úgy érzem nem kellett volna gyereket vállalni… nem bírom… szédülök a kimerültsegtől, nincsen étvágyam, de kb magamba tömöm a kaját mert tudom hogy ennem kell, mert szoptatok…

Tudom jól hogy az anyaság az önfeláldozásról szól, megszűnik az ember egy időre… de ez màr kb kiképzőtábor… szeretem, cuki amikor nevet és természetesen minden megadnék neki amit csak tudok… de nem tudok másra gondolni mint hogy ezt nem kellett volna… tudom hogy ez nem az ő hibája, és minden erőmmel azon vagyok hogy erre öszpontosítsak…


Férjem sokat dolgozik mindkettőnk megélhetése végett. Én fodrász voltam, így most amíg a babával vagyok, nem nagyon tudok hozzátenni a közös kasszához. Emiatt is fontos, hogy legalább a ferjem kialudja magát. Hiszem ő keresi ránk a pénzt… De a baba mellett szinte lehetetlen neki is pihenni.


Lili éjszakánként minden egyes órában felkel… van hogy felsír és elég megsimogatni, van amikor ennyi nem elég, és át kell pelenkazni, és persze ezek mellett még szopizik is 1-2x ejszaka… mindez azt eredményezi, hogy vannak éjszakák amikor csak 1 órát alszom… mire visszateszem, és elaludnék - ő újra felsír… van hogy csak csukott szemmel sír kicsit, amíg nem kap cumit, és ha időben reagállok, akkor azonnal alszik. Viszont az én alvásomat teljesen megzavarja….jó éjszakanak számit ha 4 orat alszom. És ez megy 5 honapja….


Egy felujított nyaralóban lakunk. Egyterű és kicsi (45nm). Tervben van a jövőbeni hozzáépítés, de a babával már nem akartunk addig várni, mert hát ketyeg a biológiai óra is… màr 37 vagyok…. Saját házikó, saját nagy kerttel. És tudom, lesz nagyobb és jobb is… csak hát jött ez az iszonyatos drágulás is, nem mertünk nekilátni a hozzáépitesnek, minden vagy 60%-al drágább…..

de egy szó mint száz - nagyon nem ideális ez így, mert mindketten azonnal felkelünk ha a baba is. Igyekszem azonnal pattanni, hogy legalább a pàrom aludjon… ez az elsődleges gondom.

Sajnos szülők nem tudnak segíteni. Párom szülei már elhunytak, én pedig sajnos nem tartom a kapcsolatot az en szüleimmel… elváltak, apum elhunyt és anyummal sosem jöttem ki….

Szóval ketten vagyunk. Mindig megküzdöttünk mindenért. És azt hittem hogy nehéz időszak lesz, de hogy ezt is megoldjuk, mint mindig.


Férjem segít amennyit tud. Hétvégente bevállalja hogy kel hozzá. De akkoris 2 méterre vagyok tőlük, felkelek. Van hogy már füldugóval alszom, ő kel hozzá. De akkor sem jó, mert szoptatom. Annyi tejem nincsen hogy előre lefejjek sajnos. Tápszert nem eszi meg….


Szóval a kialvatlanság csak aze gyik nagy gondunk… 5 hónaposan csak kizárólag anyatejet hajlandó inni, azt is csak mellből… sem cumisüveget nem fogadja el… ebben az a furcsa, hogy 2 honapos korában begyulladt a fogam, durva időszak volt, feldagadt arc stb… ezért antibiotikumot szedtem, nem tudtam szoptatni és akkor tapszeres volt. És ette rendesen. Semmi baj nem volt… azota kapja kiegészítésként.. kb 3 hete elkezdte hogy nem hajlandó ezt megenni… váltottunk tápszert (vagy 5 felet probaltunk) nem segített. Nem fogy, de a súlya stagnál 3 hete… védőnő javaslatára kipróbaltam a hozzataplalast. SEMMIT sem hajlandó megenni, elfogadni… doki azt mondta hogy lehet a fogai jönnek. Kaptunk külonféle kenőcsöket, de a helyzet változazlan…

És ha mindez nem lenne elég, sehova de sehova nem tudom eljutni vele, mert babakocsiban nem tud aludni, 15 perc után visít mint a sakál. Hordozó kendőbem elvan, de ott is maximum 2 órát. Ott sem alszik… csak kitarolag az ő agyaban… de mivel nap közben kb 2 orat van ebren, majd 1 orat alszik és így tovabb, ezért csak 2 oracskank van amibe bele kell férnie a pelenkazasnak, szopinak és esetleg annak hogy kijussunk. De közben hason is kellene jatszania, firdetni is kell… stb… probaltuk maskepp csinálni a napirendjét, hogy úgy legyen ahogy nekünk jó - de teli torokkal ordít ha valami nem jó… na és itt jön a java. Merthogy nel bírja ha bepisil… AZONNAL sikít. Elöször azt hittük higy a pelenka. Végigpróbáltuk a Pers premium care pelust, majd pampers pure, Libero soft touch, Huggies,Lidl pelenka, DM pelenka, Rossmann pelenka… és nek beszelek arról ez mennI pénz volt kísérletezni. Majd ugyanezt végigjatszottuk a popsikrémekkel. Majd elvittük tesztre hogy nincs-e húgyuti fertőzese… de senmi. Orvos szerint semmi baja, csak zavarja a pisi… igen ám de a gyerek kb felorankent-otankent beposil amikor visítva roditani kezd…nem jutok el bolta, mert kb mindiga akkor van ez… én úgy nem tudok vasarolni hogy a gyerek ordít a mellkasomon (mert csak abban a hordozóban hajlando ellenni)


Szóval ott tartunk hogy, nem eszik rendesen, nem alszik, és kivinni sétálni is rémálom…

Mások akiknek gyereke van, fárasztóbak iteltek a fyereket de tudták élvezni… de így hogyan? Felkelek reggel félhoktan, majd pelenkazas, majd szoptatas - könyörgöm hogy egyen, közben bepisil vagy kakil… akkor ujra pekuscsere. Letennem jatszani, de nem nagyon lehet letenni sem. Ordit… akkor jarkalok vele es könyorgom neki jigy piciket letehessem hasira, hogy fejlődjön. Majd ordít - merthogy minden baját azonnali ordítassal jelzi. Akkor megint vagy bepisilt, vagy már almos… leteszem aludni. Van kb 1 oram amikor végre van időm enni, mosni, főzni, takaritani mosogatni, teregetni, esetleg enni vagy wc-re menni. Nyilvan ennyi minden nem fér bele egy órába, de ezeket csinalom azokban az időszakokban amikor alazik. Párkm kb este 6-7 re ér haza. Azonnal átveszi hogy segítsen, de akkor jön még a fürdetés, meg etetés (mivel csak cicit eszik, ahhoz is kellek) majd altatás. Mit ne mondjak, ez aem egyszerű vele. De ezt a ferjem csinalja, és olyankor már annyira faradt szoktam lenni, hogy max letusolok és bedőlök az ágyba. Majd kezdődik az ejszakai orankenti ébredés….


Nagyon kimerít, fizikailag és lelkileg is. Férjemmel semmi közös pillanatunk már nincsen… kivéve hármasban… este nincsen erőnk semmire…

Hasonló kérdéseknél javasoltàk itt, hogy keressek fel dokit, védőnőt. Ez megvolt - tanácsait kiprobaltuk, de nem vált be. Pazichológus - na ezt hogyan? Mikor? Alig jutok el bàrhova gyerek nélkül.

Mivel kell a pénz, ezért csak néha tudom megoldanibazt is hogy eljussak valahová… de ferjem tenyleg segít ha tud. Be szokta vállalni delutanra a gyereket. Régebben amikor még megette a tapszert, elmentem fodrászhoz mondjuk. De most konkrétan élni sincsen erőm. Nem hogy elmenjek talalkozni barátokkal… hiszen elindulnék és kb útközben elalszok vagy elájulok…..

barátok sem tudnak segíteni. Mindenki dolgozik hetköznap. És a hetvegen pedig akinek van gyereke - az nyilván a sajat családjaval foglalkozik. Akinek nincsen, az nem is szeretne, és nem is ért hozzájuk. Nem fogom rakenyszeríteni hogy segítsen a gyerekkel ha nem tud….

Babysitterre nincsen pénzünk


Komolyan kétségbe vagyok esve… nagyon nehéz így örülni neki… ismerőseim gyerekei teljesen jófejek. Nap közben leteszik jatszani és elvan pocit egyedül is. Vagy alszanak legalabb 5 orat egyben….


Ez nem élet így, de tudom hogy ez van. Valahogy túl kell élni, de hátha van valakinek bármilyen javaslata ami segíthet… nem tudom már mit tegyek


Elnézést az elírások miatt, de siettem ezt megírni, meg ez a fáradtság is, es hát mindjárt megebred és kezdődik mindent :(


Köszönöm hogy olvassátok



2022. szept. 9. 09:52
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, közben látom, miért pelenkázod, bocsi.
2022. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Voltunk màr Dévény tornán 4x. Az elején, teljesen más ok miatt. Mert akkor kicsit ferdén tartotta a fejét (pocakban valoszinűleg elnyomta) és azon sokat segített. Azóta tartom a tornásszal a kapcsolatot, és fejlődés terén ügyes. Forog már. Lábát fogja. Itt tartunk most. Védőnői státuszokon a súlyát kivéve minden rendben van… eleve kisebbnek született. Nem volt koraszülött, csak picike volt. Mindig csak a súlYa volt gond. Épphogy elérte a határt. És ahogy írtam is - a hozzátaplalassal amiatt probalkoztunk, mert már 2 honapos kora óta tápszert is kap. Azt mondta az orvos hogy egy próbát megér, mert ha csak anyatejes lett volna, akkor 6 honapos kora előtt nem jó. Ha tapszert is kap, meg lehet próbálni.


Az lehetséges hogy én túl pozitív példákat láttam barátoknál, ahogy írjátok is - hogy lehet túl nagy elvárásaim vannak vele szemben… azt hittem naivan hogy tudom mi vàr rám. 3 baratnőmnek van gyereke, ebből egyik már 5 éves. Úgy nyilatkozott, hogy sosem aludt még életében olyan sokat mint a lánya 1 eves koraig… a gyerek 12 orat aludt egyben ejszaka… másik barátnőm kisfia problémásabb, de akkoris 7-8 orat alszik… és nehéz hallgatni hogy panaszkodok hogy fáradt… mert nagyon irigylem ezért az alvásért. Egydidős vele a lányom.

Harmadik baba pedig nem tökeletes alvó, de egybem 4-5 orakat alszik este… így megszakítasokkal ott is tud az anyuka aludni 8 órát… ezeket látva, gondoltam simán atveszelem… bevallom nem tudtam, vagy mivel nem láttam mást, azt hittem ilyen egy babával….


Az együttalvás… hát megprobalhatom, de ez azért is nehezebb mert kicsi az ágyunk… 140cm… ketten épp elférünk… de félek ráfekszem… még nagyon picike… Ti nem féltek ettől? És kősőbb hogyan szoktattátok meg hogy egyedül is tudjon aludni?

2022. szept. 9. 14:48
 13/57 anonim ***** válasza:
25%
Miért baj ha visít a babakocsiban? Had visítson! Másé is szokott! Senkinek nincs joga pálcát törni feletted. Majd megunja vagy belefárad és elalszik. Azért visít mert tudja hogy ezzel célt ér el. Te vagy a felnőtt. Legyél következetes. Kitartást kívánok!
2022. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
94%
Nem fekszel rá, egy 5 hónap9s már nem ilyan picike. 2 hónspos koráig én sem mertem vele aludni, de utána azért már nem olyan vészes.
2022. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

13- èn azt hallottam hogy nem jó hagyni sírni a babát. Mert ezzel romlik a bizalom felém. Van ez a módszer - sirni hagyás, de ezt is a “szakértők” csak 6 honapos kortól ajanljak elkezdeni. Amúgy nekem nagyon nehez látni hogy visít.. 1x hagytam tovább… 20 percig birtam…. Ő meg teljesen kikészült…. Kb 1 oraig tartott megnyugtatni


10# nem hiszem hogy sokat aludna.. ejszaka kb 10 orat ( de ugye orankent felebred) es nappal kb 4 de max 5 orat. 4x4et kb.

2022. szept. 9. 14:58
 16/57 anonim ***** válasza:
100%
Hogy alakul a súlya? Nem gyarapodik? Az én fiam is kis súllyal született (2620g) nem koraszülötten, ezért érdekel (10-11 vagyok)
2022. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

Nappalok amugy nem lennének annyira rosszak, ha ejszaka tudnek aludni. Akkor csak szimplan farasztó lenne…


Jó olvasni hogy más is küzd. Félre ne értsetek, nem az esik jól hogy nektek is rossz, hanem az hogy ez úgymond normális… és nek neki van baja… már mindenre gondoltam. Tenyleg… most szempemberben még neurologiai vizsgalatra is visszük, mert féltem hogy emiatt van ez….

2022. szept. 9. 15:01
 18/57 A kérdező kommentje:

16-os 2850g-al született, és az elejétől kezdve “csesztet” a védőnő. Az elején (hiába volt sok tejem) állndóan azt akarta, hogy tapszert adjak neki. De en nem akartam (500g-okat hízott akkor) majd ugye volt ez az antibiotikum kúrám amit írtam. És azóta kap amennyit csak megiszik. Mindiig sokkal többet csinálok, hátha megissza… aztán öntjük ki a wc-be… ez is sok pénz :(


Most pontosan 2 nap múlva lesz 5 hónapos és 5 930 g.

2022. szept. 9. 15:04
 19/57 anonim ***** válasza:
87%

Még mindig én vagyok :D

Ne hagyd sírni! Ahogy írod, ez nagyon káros, nem csak 6hós korig, mindig.

Ha rossz alvó a gyereked, úgy tűnik, mintha minden más baba jó alvó lenne, ezekre figyelsz fel, de hidd el, nem így van ez. Szerintem Kevesebb a 12 órát egyben alvó baba, mint az óránként ébredő.

Amúgy 4-5 óra nappal szerintem elég sok 5 hónaposan. Mármint ha éjszaka jól aludna persze aludjon, de ez esetben nyugodtan lehet hatással az éjszakai alvásra. Szóval ha innen nézzük, annyira nem rossz alvó mégsem, ha nappal ennyit alszik. Valószínű azt konpenzálja, amit éjjel ébren tölt, es ez így egy ördögi kör..

2022. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%
A gyarapodása szerintem rendben van, fél évre “kell” duplázni, ez már most megvan nektek.
2022. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!