Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus vagy más probléma?...

Autizmus vagy más probléma? Már nem tudom mit gondoljak. Hasonló tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves nem beszél, illetve igen halandzsa nyelven állandóan, magyarul szavakat, néhány rövid mondatot. Pl tudja a formák, az állatok nevét, hogy mit mondanak azok az állatok. Tudja a színeket, ismeri a számokat 10-ig, leírva is felismeri, megnevezi a közlekedési eszközöket a markolótól a vonatig mindet ismeri. Mondja, hogy menj innen vagy ott a fa.

De ha szeretne valamit, akkor oda húz, nem mondja, nem szobatiszta nincs is rá igénye.

Voltunk a ped.szakszolgálatnál, fejlesztésre jártunk, pszichiáternél voltunk. A diagnózis beilleszkedési és magatartási zavar, a pszichiáter szerint nem kizárt az autizmus, de a jellegzetes tüneteket nem produkálja, inkább aspergerre gyanakodik, de hangsúlyozta, hogy nagyon kicsi még. Mondta, hogy kérjek időpontot az autizmussal foglalkozó klinikára, ott azt mondták, várhatóan decemberben fognak tudni időpontot adni.

De addig nem akarják fogadni az óvodában (nekem dolgoznom kell), nem tudom megfelelő fejlesztésre vinni.

Mit tehetek még? Hova fordulhatnék?


2022. szept. 10. 17:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
26%
Keress auti/aspergeres szülői csoportot, fb-on biztosan van.
2022. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
A beszéd hiánya nem feltétlen autizmusra utal. Lányom beszédfogyatékos, de már két és fél évesen vittem fejlesztésre, logopédushoz. 3 évesen kezdett beszélni. 3 és fél éves korig miért vártál? Ahova mi jártunk (korai fejlesztő) csak 3 éves korig fogad. Logopédushoz vidd szerintem. Meg valahová ahol rendesen felmérik mi a baj vele. Budapesten a beszédvizsgáloban kaptuk az sni kódot, de oda nagyon nehéz bekerülni.
2022. szept. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nem vártam 3,5 éves koráig.

Logopédiára egy évig jártunk 2,5 évesen kerültünk be. Már nem tudják tovább vállalni mert ovis lett és az ovódában kell biztosítani a fejlesztést, ezt mondták.

A pedszakszolgálat júniusban vizsgálta, akkora kaptunk időpontot, pszichiáternél a héten voltunk.

Debrecenhez tartozunk ilyen szempontból nem Petsiek vagyunk, ott decemberben tudnak időpontot adni, várhatóan addig mennek ki a várólistások.

2022. szept. 10. 17:24
 4/29 anonim ***** válasza:
6%

Azért egy autista egy laikusnak is feltűnik nem kicsit. Az nagyon durva tud lenni.


Lehet csak szimpla mutizmus is. Szorongásból. Átmeneti is lehet.

2022. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Ez nálunk is így volt, hogy ovis korától az oviban van a fejlesztés. És a lányom ovikezdésre nem volt szobatiszta, így nem járhatott. Beszéltem a fejlesztöpedagogusokkal és az ovodavezetövel és bejárhattunk az órákra.
2022. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
4-es: az autizmus nem feltétlen tünik fel, mert igen széles spektrumban mozognak a jelek, van, akinél alig van észrevehetö probléma. Amire te gondolsz, az a súlyos autizmus, de az igen ritka (szerencsére)
2022. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
37%

De kérdezonel a szakszokgalat sem húzza rá.

Szerintem ez oszichés szorongás.

Nalunk is volt hasonlo mikor lesokkolta a bölcsibe kerulés, a évre némult meg a kicsi. Előtte pedig már összetett szavai is voltak.

2022. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
*1 évre
2022. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
21%

Ha a kórházba elvitted volna fejlődésneurológushoz, ott is kapott volna fejlesztést.


Az én lányom pl Aspergeres. Csak 5.5 évesen kapott diagnózist.


De én már 20 hónaposan vittem Szakértői Bizottság elé.

Onnantól kapott mindenféle fejlesztést.

A Szakszolgálatnál is,meg a kórházban is. Nagyon jókat.


Tsmt pl, zeneterápia, beszédindítás, logopédia....


Az ovi meg ilyet NEM mondhat,hogy nem vállalja. Az ovi kötelező! Menj tovább, a fenntartóhoz,önkormányzathoz,akárhová! Ne hagyd magad. Ha szobatiszta, fel KELL venniük!


A lányomnak pl közösségben 2 hét alatt beindult a beszéd,amit a fejlesztés 1 ev alatt nem tudott beindítani. ....

2022. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
10%
Vannak fejlesztő óvodák problémás gyermekeknek. Ha van papír, amit a pedagógia szakszolgálat adott, fel kell oda vegyék, ha van férőhely.
2022. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!