Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Clostylbegyt segíthet teherbe...

Clostylbegyt segíthet teherbe esni, ha elvileg semmi probléma sincs? tapasztalatokat kérnék, aki szedte.

Figyelt kérdés

Kedves Válaszolók!


Lehet hosszú lesz a történetem, de tanácstalan vagyok.

Nagyon fiatal, 9 éves voltam, amikor megjött az első menstruációm, ami érdekes módon pontosan 14 éves koromig mérnöki pontossággal minden hónapban megérkezett. Amint beléptem a kiskamasz korba valahogy megszakadt az idáig pontos etap, és hetek, aztán már hónapok maradtak ki.

Természetesen (akkor még) anyukámmal elmentünk nőgyógyászhoz, hogy mi lehet a probléma, erre azt a választ kaptam, hogy "Még olyan fiatal, ez teljesen normális", így egy időre "elengedtem" az aggódást, elvégre egy orvos azt mondta teljesen normális. Ahogy közeledtem a felnőtt korhoz viszont már egyre jobban zavart, hogy még mindig nem állt helyre a ciklusom.

Itt el is érkeznék napjainkhoz, jelenleg 24 éves vagyok, van egy csodálatos férjem, akivel bizony már nagyon szeretnénk kisbabát, de hiába próbálkozunk, nem szeretne megfoganni.

Az elmúlt években legalább 5 nőgyógyász és 2 endokrinológus látott.

A vér eredmények, ultrahangok alapján az orvosok semmi problémát nem fedeztek fel. A vérképeim jók lettek, ultrahangon azt mondták "nagyon szép a méhem és petevezetékem" (amit elég fura volt hallani), nincs pajzsmirigy problémám, túlsúlyos sem és cukorbeteg sem vagyok.

Az egyik orvos tanácsára elkezdtem szedni barátcserje kapszulát és gynex cseppet, de sajnos a ciklusom ugyan úgy össze-vissza jön meg és a baba sem fogant még meg.


Arra gondoltam, mivel nagyon jókat hallottam eddig a Clostylbegyt nevű tablettáról és a tüszőrepesztő injekcióról, hogy az egyik orvossal megpróbálom felíratni, hátha minket is megszáll a gyermekáldás.


A kérdésem az lenne, hogy akik szedték ezt a gyógyszert mennyire volt sikeres a kezelés, illetve milyen módon lehet ezt felíratni az orvossal?


Előre is köszönöm a válaszokat!


További kellemes napot!



2022. márc. 22. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ne mindjárt ezzel kezdd. Hőmérőzés + ovu tesztet javasolnám első körben.
2022. márc. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább vény nélküli módszerekkel próbálkoznék előbb. Nekünk pl az inofolic por és az LH-tesztelés kombó vált be leginkább. A rendszertelen ciklus miatt amúgy is javasolnám az LH-tesztelést (+hőmérőzést), mert nem biztos, hogy mindig "jókor" vagytok együtt.
2022. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


LH tesztet minden nap csinálok már egy ideje, sajnos még nem mutatott pozitív eredményt.


Vény nélküli módszerekkel próbálkoztam, mint a barátcserje és Gynex csepp.

Sajnos egy bizonyos probléma miatt én nem szedhetek mio-izitonolt. :(

2022. márc. 22. 08:31
 4/23 A kérdező kommentje:
mio-inozitolt , bocsánat elírtam.
2022. márc. 22. 08:32
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha egy teljes ciklusban nincs soha pozitív LH-teszted, akkor elképzelhetetlennek tartom, hogy tényleg minden tökéletes legyen.

Csináltattál már hormonpanelt? 3. és 21. napi vérvétellel? Ha nem, ezzel kezdeném, lehet kiderülne valami, és az orvos amúgy is felírná a closty-t.

2022. márc. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam írni, mint az 5-ös válaszoló.

Nem írtad, hogy volt-e már hormon-teszt, különösen érdemes lenne megnézetni az AMH-szintet.

Ha nem vált soha pozitívra az LH-teszt, akkor nincs peteérésed. 1-2 hónapban talán előfordulhat, de ha folyamatosan kimarad, akkor nem létezik, hogy minden rendben van nálad. Ennek utána kell járni.

Nekem is csak receptköteles tablettával lett peteérésem, szedhettem előtte akármit a barátcserjétől kezdve a gyógyteákon át a méhpempőig. Kiderült,hogy korai petefészek-kimerülés alakult ki nálam egy korábbi betegség miatt, és ezt nem mutatja ki egy sima ultrahang. Az én petefészkeimet is agyon dicsérgették így ránézésre...

Kérj a nőgyógyászodtól teljes hormon-tesztet, és ne hagyd magad azzal lerázni!

2022. márc. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kedves 5 és 6 válaszoló!


Csináltak hormon tesztet, de elvileg semmi probléma nincs vele, ezt mondta a nőgyógyász, aki a tesztet végezte és megerősítette az endokrinológus is, ezért nem javasoltak további vizsgálatot.


Hihetetlennek tartom, hogy 2022-ben az orvos tudomány még itt tart, hogy nem keresik a megoldást a páciensnél.

2022. márc. 22. 09:10
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad lerázni, igenis menj utána a dolgoknak. Keress egy sokadik orvost, akár endokrinológus-nőgyógyászt, aki egységesen tudja nézni az összképet. Az a baj, hogyha a mélyben rejlő okokat nem tárjátok fel, egy ilyen erős gyógyszer, mint a closty, simán árthat is, rengeteg mellékhatása lehet, nem véletlenül vényköteles.
2022. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Leírnám az eredményeket, mivel képet nem tudok csatolni. Sajnos én nem igazán értek az orvosi leletekhez, így arra támaszkodok, amit az orvosok mondtak az eredményemmel kapcsolatban.


De hátha Ti találtok valamit.


TSH - 1,127 mIU/l

Szabad T4 - 10,81 pmol/l

Szabad T3 - 5,79 pmol/l

LH - 7,63 U/l

FSH - 4,88 U/l

Prolaktin - 434,3 mIU/l

Ösztrodiol - 79,0 pmol/l

Progeszteron - 3,8 nmol/l

Tesztoszteron - 2,1 nmol/l

2022. márc. 22. 09:32
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia, megint 6-os vagyok: ezek hányadik ciklusnapi értékek? 3. nap vagy 21. nap? Fontos lenne tudni, mert a normálértékek folyamatosan változnak attól függően, hogy hány nap telt el a ciklus kezdete óta.

És bocsánat amiért az AMH-n rugózok (Ant-Müllerian-hormon), de arról esetleg tudsz értéket küldeni?

2022. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!