Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus vagy más probléma?...

Autizmus vagy más probléma? Már nem tudom mit gondoljak. Hasonló tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves nem beszél, illetve igen halandzsa nyelven állandóan, magyarul szavakat, néhány rövid mondatot. Pl tudja a formák, az állatok nevét, hogy mit mondanak azok az állatok. Tudja a színeket, ismeri a számokat 10-ig, leírva is felismeri, megnevezi a közlekedési eszközöket a markolótól a vonatig mindet ismeri. Mondja, hogy menj innen vagy ott a fa.

De ha szeretne valamit, akkor oda húz, nem mondja, nem szobatiszta nincs is rá igénye.

Voltunk a ped.szakszolgálatnál, fejlesztésre jártunk, pszichiáternél voltunk. A diagnózis beilleszkedési és magatartási zavar, a pszichiáter szerint nem kizárt az autizmus, de a jellegzetes tüneteket nem produkálja, inkább aspergerre gyanakodik, de hangsúlyozta, hogy nagyon kicsi még. Mondta, hogy kérjek időpontot az autizmussal foglalkozó klinikára, ott azt mondták, várhatóan decemberben fognak tudni időpontot adni.

De addig nem akarják fogadni az óvodában (nekem dolgoznom kell), nem tudom megfelelő fejlesztésre vinni.

Mit tehetek még? Hova fordulhatnék?


2022. szept. 10. 17:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

20as vagyok.


Az én lányom papírján pl az volt 3 éves korában,hogy inkontinens. Ezt írták rá,mert pisilés/kakilás UTÁN SEM jelzett.

Persze,ha

1. Nem tudott beszélni

2. Amúgy is el volt maradva

3. Azt se tudta mit kellene jeleznie


De meg tudta tanulni.

2022. szept. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Az SNI egy státusz, de ugyanúgy odaírják a BNO-kódot, mert az alapján határozzák meg a fejlesztést.

Egyébként nem tudom miért húzzátok le a kérdezőt, hiszen írja, hogy próbálja kivizsgáltatni. A fővárosban biztos fényes a helyzet, de én is vidéken lakom, és már 3 éves korában mondtam mindenkinek, hogy gond van a gyerekkel, de mindenhonnan elhajtottak. A Szakszolgálatnál annyit mondtak, hogy a beszédben el van maradva, de majd anyuka fejlessze otthon. Na meg tanácsokat adtak, hogy ne engedjek a hisztijének. Azt mondta a pszichológus, hogy egy gyerek egyik nap 1 órát hisztizik, ha nem kapja meg, amit akar, a másik nap 30 percet, harmadik nap meg már nem hisztizik. Hát én szívesen odaadtam volna neki a gyerekemet egy hétre, hogy akkor nézzük is meg hogy megy ez. Az én fiam 1 hétig hisztizett valamiért, azzal kelt, azzal feküdt.

Magánúton próbáltam fejlesztést keresni neki, de még így is nehéz, mert nagyon kevés a szakember. Onnantól vettek komolyan, hogy 5 évesen az óvoda küldött vissza a Szakszolgálathoz. Egyébként magatartászavar kivizsgálásában nem is tudnak segíteni, mert kétszemélyes helyzetben általában jól működnek ezek a gyerekek. A csoport a gond. Régen kiküldtek embert az adott óvodába, iskolába, hogy ott nézze meg a gyereket, de most már erre nincs kapacitás.

Szóval nekünk többször leírták, hogy a gyereknek semmi baja, az óvodában meg majd megőrültek vele, mert kezelhetetlen. Én is a hajam tépem itthon. Nekünk végül 6 évesen mondták a Vadaskertben, hogy adhd-s.

Azért nálatok sincsenek a helyzet magaslatán a "szakemberek". Amúgy is fura, hogy azt mondja, hogy aspergerre gyanakszik, hiszen ez a diagnózis már nem létezik hivatalosan. Pervazív zavarnak nevezik. Asperger egy náci orvos volt, akinek a nevéhez fűződik ugyan ez a diagnózis, de ezeket a gyerekeket küldte is a haláltáborba, szóval nem szokás már használni ezt a szót.

Azt tudom tanácsolni, hogy keress egy magán logopédust. A pszichológusok, pszichiáterek is csak a sötétben tapogatóznak.

Több ismerősöm évekig hordta pszichológushoz a gyerekét, és végig mindenért a szülő volt a hibás, mire kiderült, hogy autista a gyerek. Nem gondolom, hogy kell ez a szülőknek, hogy osszák az észt, hogy te vagy a türelmetlen meg a rossz szülő. Amúgy is kivagyunk, ez nem segít semmiben.

Nekünk is úgy kezdte a pszichológus, hogy vegyem tudomásul, hogy ő mindig a gyerek pártján áll. Még meg sem szólaltam. Mondtam neki, köszönöm, ezzel én magam is így vagyok. De azért az alapfelállás mindig is az volt, hogy az egész az én hibám. Szerintem ez nem kell senkinek. Az én fiam 12 éves, már sehova nem hordom, mert segíteni nem tudnak. A logopédus azért jót tett.

2022. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

22! Az én lányom is Asperger szindróma diagnózist kapott.

Szokás használni.

2022. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nekem autista a fiam. 2 éves kortól tudta a formákat,színeket,számokat angolul magyarul. Rendesen beszélni meg csak 4 éves kor után kezdett,most 6 éves már egész jó. Vagyis megértetni magát,de a ragozás nem jó,névelőket nem használ...ő 2 és fél évesen kapott diagnózist,a korai fejlesztés pedig fontos...
2022. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
23-as, nekem meg pervazív zavart írtak rá a papírra, és azt mondta a pszichiáter, hogy az asperger egy illetlen szó.
2022. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
54%

25! Az a pszichiáter mit szívott? Túltolta a pc dumát XD ....


Azért ennyire ne legyünk már óvatoskodók.. Nevetséges.


A pervazív zavar és az Asperger nem is ugyan az. Kezdjük ott.


De akkor ne legyen cigányút, cigánypecsenye és zsidócseresznye se. Mert biztos az is illetlen.


Hihetetlen.

2022. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért, akkor mi a pervazív zavar, egyébként? Elküldenéd a BNO-kódját? Kíváncsi vagyok ott mi szerepel alatta.
2022. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

F8480 pervazív zavar

F8450 Asperger szindróma

2022. szept. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Bővebben:


F84.0 Gyermekkori autizmus (autismus infantilis)

F84.1 Atípusos autizmus

(F84.2 Rett-szindróma)

F84.3 Egyéb gyermekkori dezintegratív zavar

F84.4 Mentális retardációval és sztereotip mozgászavarral társuló túlzott aktivitás

F84.5 Asperger szindróma

F84.8 Egyéb pervazív (átható) fejlődési zavar

F84.9 Nem meghatározott pervazív (átható) fejlődési zavar

2022. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!