Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit gondoltok? Ez mennyire...

Mit gondoltok? Ez mennyire normális egy ekkora kislánynál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából kicsit ventillálni jöttem, ki kell írnom magamból... van egy 20hónapos lányom, és minden egyre rosszabb

Kezdem az alvással, (alvás???) 3 HÓNAPOS KORA ÓTA NEM ALSZOK... Ezt úgy kell elképzelni, hogy éjjel 15-20 a MINIMUM kelés. Kivagyok, már nem bírom... 1,5 órákat alszok jobb esetben 15 perces részletekben.

A másik

Mindent de tényleg mimdent a szájába vesz, megesz és egyszerűen állandóan figyelnem kell, épp miben akar megfulladni.

Borzasztóan könnyen ki tud borulni, és egyszerűen lehetetlen megnyugtatni

Ordít, visít, csapkod, dühöng 20-30 percen keresztül, de olyan szinten, hogy fáj nézni, ott ülök mellette, hogy magába ne tegyen kárt, aztán ha lecsitult, odajön, megpuszil, és azt mondja "bocsi anya"... és anmyira rossz ezt nap.mint nap többször átélni

Emellett van még kismillió probléma, de ezek voltak az említésre méltók

Bocsánat, muszáj volt kiírnom😔


2022. szept. 12. 05:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Ne ostorozd magd. Néha jól esik kiadni a bánatunkat. Jó, ha valaki meghallgat minket. Néhány ötlet eszembejutott. Hátha beválik neked.


Alvásnál próbáljátok ki az együtt alvást és a különalvást is.

Az alvási közeget vizsgáld meg: ne legyen fény (max piros!), ne legyen hangos semmi, legyen rendezett és visszafogott. A falak legjobb, ha semleges és nyugtató színűek. A fehérzaj is segíthet. A gyerekágyat érdemes nagy 140-es matracra lecserélni. Azon jobban alszanak. Tudnak forgolódni.

Alvás előtti rutin legyen meg. Ezen sose változtass. Időben fektesd le aludni minden nap ugyanakkor. Legkésőbb este 8-kor (ÁLTALÁBAN minél később fekszik le egy gyerek aludni, annál rosszabbul alszik. Van kivétel, de ez az átlag).

Napi rutin bevezetése. Kell nekik az, hogy tudják, mi mi után következik.

Ha túl sok inger éri is lehet baj (tv, telefon, rádió, hangzavar stb).

Telefon, tv tilalom legyen egy kis ideig. Nagyon be tud náluk zavarni.

Minél többet menjetek ki levegőre, mozogjon, fárassza le magát. Ez sokszor gond. Napi 2-4 órákat kellene minimum a gyerekeknek kint lenniük, hogy tényleg elfáradjanak.

Legyen egy segítsége az alvásnál (pl egy plüss).

Dühkitörést okozhatja a fáradtság, sőt biztos, hogy az áll mögötte.

Ha a beszéde még nem megfelelő, akkor ajánlom, hogy csinálj kártyákat, amiknek van jelentése (pl éhes, szomjas, pelussal van gond, játszana, álmos stb). Ezek legyenek fenn a falon vagy látható helyen(akkor tudja neked vinni). Ezen jelzi, hogy mit szeretne. Amikor rámutat, akkor tudod, hogy milyen baja van. Ilyenkor mindig fókuszálj a kulcsszavakra (éhes, álmos, szomjad stb). Így könnyebben megérted.

Beszédfejlődését azzal tudod fejleszteni, ha minél több beszédet hall tőled. Együtt főzzetek, vond be a háztartási munkákba. Vannak gyerekeknek székek, amiken biztosan állva tudnak segîteni (németül tudom csak, bocsánat: Lernstuhl).

Mondókázzatok, diavetitőzzetek, játszatok együtt. Egy ilyen idős gyerek nem tud sokáig egyedül játszani. Emiatt le kell foglalni.

Az pedig, hogy folyamatosan figyelned kell csak gyerekbiztos háztartással küszöbölhető ki. Nálunk minden zárt szekrényben van (mágnes nyitja 1,6 méter magasan), a konyhàban is az összes fiókot, szekrényt mágnes nyitja). Ezàltal pedig meg van ez a gond is oldva. Játékok csak korának megfelelőek legyenek. Törékeny nincs elől hagyva, polc nálunk nincs is (nem kell portalanítani). Ablakokon gyerekzár van, ajtó is mindig zárva. Lépcsőknél pedig babarács van.


Kitartást kívánok❤️

2022. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Együtt alszunk, másképp ezt nem lehet bírni (próbáltuk külön is, de mire visszaraktam az ágyába, lefeküdtem ő már ébredt is)

Csak és kizárólag cicivel alszik vissza, elaludni elalszik nélküle, viszont ha éjjel megriad, akkor csak azzal tud visszaaludni

Ha nem adom oda, akkor virraszt 2-3 órát(jobb esetben)

Este 8körül van fekvés

Képernyőzés max úgy, ha anyósomnál vagyunk, mert nála állandóan megy a tv, néha ránéz, de túlságosan nem érdekli


Azt nem fogom bejátszani, hogy nem fektetem le délután, neki még szüksége vqn a délutáni alvásra (és nekem is😂)


Rengeteg szót ismer és használ, de beszéde még rendezetlen, de megérteti magát


Ahogy csak lehet a levegőn vagyunk..


Bababiztossá tettük a házat, de sokat nem ér.. képes a fajátékokból is kiharapni darabokat... nem vehetek mimdent el tőle...

2022. szept. 12. 18:57
 13/17 anonim ***** válasza:
Az Én lányom is rengetegszer kelt, cicin aludt vissza, leválasztottam pár hét és átaludta az éjszakát.
2022. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam leválasztani... 5. nap éjjelén feladtam

Azokon az éjjeleken nem aludtunk szó szerint semmit

Tehát este 8kor letettem aludni, 15perc múlva felkelt, nem adtam oda a cicit, éjfél körül nagy nehezen vissza aludt, 15perc múlva felkelt, majd hajnal 4-5 között ismét vissza aludt, 10-15 perc múlva ismét felébredt

Teljesen felborult minden, neki és nekünk sem volt jó

Nem bírtam tovább...

2022. szept. 12. 19:11
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam a kérdést, rögtön éreztem, hogy szopik még. Sajnos az én lányom ilyen volt, 12*-15* kelt fel egy éjszaka alatt és csak cicin aludt vissza. Nekem is életem legkeményebb időszaka volt.

Csak azt tudom ajánlani, amit az egyik válaszadó, csak a leválasztás a megoldás, de úgy ha te is akarod és elhatározod magad.



Én a helyedbe a napközbenit már csökkenteném, aztán úgy hagynám el az éjjelit is utána.

Nálunk 20 hónapos volt, amikor egyik napról a másikra egy olyan gyógyszert kellett elkezdenem szedni, ami mellett nem lehet szoptatni. Egy hét kemény volt, nagyon, nagyon, de aztán 3 hétre rá már nem ébredt meg, el sem hiszem ha nem látom... Persze sírni egyedül nem hagytam, de én vissza se tudtam csábulni a szoptatásra a gyógyszer miatt.

Kívánok Neked kitartást és vigasztalásul, a lányom már 14 éves és nagyon jó alvó. :) Az öccsénél már az elejétől szigorú voltam. Pár hónapos korától éjjel nem kapott cicit, csak ringatás volt. Ő nem is ébredt ennyiszer. Nem tudtam volna még egyszer ugyanazt végigcsinálni.

2022. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nappal már régóta nem szopizik, délben nélküle alszik el, és lehúz 1-1,5 órát, párszor megriad közben akkor elég ha meg simogatom

Este is elalszik nélküle, viszont visszaaltatni nem lehet, ezt írtam fentebb is

Egyszer próváltam leszoktatni, de borzalmas napjaink voltak utana😞

2022. szept. 15. 06:12
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
13 válaszoló vagyok, én fogkrémmel kentem be a mellem, párszor rápróbálkozott éjszaka, de nem ízlett neki, 4 nap átaludta az éjszakát, pont ugyan így voltunk, lehet most mások leszólnak milyen drasztikus voltam, nekem a védőnő ajánlotta.
2022. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!